Genel

2021’de PC için en iyi Windows 10 VPN

Bu kılavuza ulaştıysanız, bir VPN kullanarak Windows 10 kurulumlarından daha fazlasını elde etmek isteyen milyonlarca bilgisayar sahibi arasında olmalısınız . Aslında, Microsoft işletim sistemiyle çalışmanın hafife alınan bir avantajı, indirilip kurulabilen PC için çok çeşitli Windows VPN’leridir – gerçekten seçim yapmakta zorlanıyorsunuz.

İster PC’nizde fazladan bir güvenli anonimlik katmanı umuyor olun, ister IP adresinizi başka bir yerde ‘geo-spoofing’ fikri gibi, TechRadar ağaçlar için ahşabı görmenize yardımcı olmak için burada. PC’niz için mükemmel bir gizlilik ortağı yapan en iyi beş Windows 10 VPN’i ve dizüstü bilgisayarınızda veya masaüstünüzde engellenen web sitelerinde gezinmenize yardımcı olacak bir hizmeti seçtik.

PC için en iyi Windows 10 VPN nasıl seçilir

Web’deki hemen hemen her VPN, Windows kullanıcılarına hitap eder; bu, istediğiniz seçenekleri ve özellikleri alacağınız anlamına gelir. Ayrıca, bu nedenle kaliteden ödün vermeden bir PC VPN seçme lüksüne sahipsiniz.

PC için bir Windows 10 VPN seçerken, her şeyden biraz biraz ile iyi bir çok yönlü performans aramalısınız – yüksek bağlantı hızları, kullanıcı dostu bir uygulama, P2P desteği, net bir şekilde yazılmış ve anlaşılır gizlilik politikası vb. – paylaşılan tüm varlıklar 1 numaralı seçimimize göre.

Sonra, her hizmet istedikleri paraya değmeyeceği için fiyatlandırma meselesi var. Bazen biraz fazladan ödeme yapmak mükemmel bir deneyim sağlar, ancak diğer zamanlarda daha uygun fiyatlı bir hizmet yine de en iyi kaliteyi sağlar. Ancak tüm gerekli işlemleri yaptık ve çeşitli farklı kategorilerde Windows için en sevdiğimiz beş VPN seçeneğimizi seçtik. Bunların hiçbirinde yanlış gitmeyeceksiniz.

PC için bugünün en iyi 3 Windows 10 VPN’i:

1. ExpressVPN – PC için 1 numaralı en iyi Windows 10 VPNExpressVPN, Windows 10 PC’niz için harika bir seçimdir. Hızlı bağlantılar, 90’dan fazla ülkedeki sunucular ve mükemmel 7/24 canlı sohbet desteği sunan, tüm gereksinimleri karşılar. Ayrıca, kaydolduğunuzda artık 3 aylık ekstra ve bir yıllık ücretsiz güvenli bulut depolama alanı ile bunu elde edebilirsiniz.FIRSATI GÖRÜNTÜLE

2. NordVPN – Windows güvenliğine odaklanmaNord’un muazzam itibarı, büyük ölçüde sunduğu güvenlik akıllılarına bağlıdır. Çok sayıda protokol (kendi NordLynx’i dahil), Double VPN, ‘Onion over’ gizliliği ve yıllık olarak denetlenen kayıt tutmama politikası, interneti anonim olarak kullanırken ihtiyaç duyduğunuz iç huzurunu size sağlayacaktır.
FIRSATI GÖRÜNTÜLE>

3. Hotspot Shield – hızlı, kullanımı kolay bir alternatif
Hotspot Shield, son zamanlarda sıçramalar ve sınırlar içinde gelişti, hızlı bağlantılar söz konusu olduğunda gerçekten malları ortaya çıkardı, coğrafi kısıtlamalı hizmetlerin engellemesini kaldırdı ve büyük değer fiyatlandırması sağladı. çok yıllı plan.
FIRSATI GÖRÜNTÜLE

2021’de PC için en iyi Windows 10 VPN:

1. ExpressVPN

PC çubuğu için en iyi çok yönlü VPN yok

Sunucu sayısı: 3.000+ | Sunucu konumları: 160 | Şunlarda da mevcuttur: Mac, Android, iOS, Linux | Maksimum bağlantı sayısı: 5 | 7/24 destek: Evet | Ücretsiz deneme?: 30 günlük para iade garantisiÖZEL – %49 TASARRUFEkspres VPN 12 ay$6.67/ayEkspres VPN 6 ay9.99$/ayEkspres VPN 1 ay12.95$/aySİTEYİ ZİYARET ETExpress VPN’deWindows uygulamasını kullanmak kolayWindows için kullanışlı özel özelliklerGüvenilir yüksek hızlarMükemmel 7/24 destekEn ucuz sağlayıcı değil

PC için En İyi Windows 10 VPN 2021 – Yıllık planla 3 ay ücretsiz kazanın

Günümüzün mevcut VPN’lerinin genel sıralamamız söz konusu olduğunda, ExpressVPN yığının en üstünde kalır. Tıpkı mobil cihazlarda, Mac’te ve diğer cihazlarda olduğu gibi Express, Windows 10 VPN olarak gerçekten etkileyicidir – bunun birçok nedeni vardır.

ExpressVPN’i bilgisayarınıza kurduğunuz andan itibaren kendinizi yetenekli ellerde hissedersiniz. Her şey, anlaşılması çok kolay bir arayüz ve büyük, hoş bir Açık/Kapalı ve Konum Seç düğmeleriyle başlar. Bilgisayar konusunda bilgili olmasanız bile, hiç vakit kaybetmeden ayağa kalkacaksınız.

Ama orada bitmiyor. Windows 10 istemcisi, akıllı sunucu önerileri, birden çok VPN protokolü ve kill switch teknolojisi dahil olmak üzere bir dizi özellikle dolu mükemmel bir kullanıcı arayüzüne sahiptir. Kullanışlı bir bonus, VPN’yi tarayıcı uzantılarından kontrol etme yeteneğidir ve VPN bağlantısını tek bir tarayıcıya torrent göndermek veya kısıtlamak için harika olan bölünmüş tünelleme özelliğine özel bir değinme yapılır.

Uzun bir özellik listesi kesinlikle yardımcı olur, ancak ExpressVPN’in yabancı Netflix ve denizaşırı spor yayınlarını izlemenize yardımcı olup olmayacağını bilmek isteyebilirsiniz. Cevap basit: evet. Testlerimizde her seferinde Netflix’in (ve Amazon Prime Video ve Disney+ beğenilerinin) kilidini açtı.

Yalnızca göz atma, akış, torrent ve oyun oynamanızı yavaşlatacaksa, bir PC VPN’i çalıştırmanın bir anlamı yoktur. Neyse ki, bu sağlayıcı ile yerel sunucular için olağanüstü performansa tanık olduk ve uzun mesafeli bağlantılar için de çok iyi sonuçlar elde ettik. Ve hizmet artık tescilli Lightway protokolüne erişim sağladığı için yalnızca daha iyi olacak şekilde ayarlanmıştır.

Güvenlik cephesinde, ExpressVPN protokoller ve güçlü şifreleme açısından da sunarken, bağımsız olarak denetlenen gizlilik politikası, trafik verilerinin, bağlantı IP’lerinin veya çevrimiçi etkinliklerin toplanmadığını veya kaydedilmediğini açıkça belirtir. Kullanıcının karşılaşabileceği herhangi bir sorun için canlı sohbet veya e-posta yoluyla profesyonel 7/24 müşteri desteği sağlanır.

Basitçe söylemek gerekirse, ExpressVPN çok şeye sahiptir ve PC’ler için bir numaralı seçim VPN’imiz olarak kolay bir seçimdir.

2. NordVPN

NordVPN için Windows güvenliği odak noktasıdır

Sunucu sayısı: 5400+ | Sunucu konumları: 80+ | Şunlarda da mevcuttur: Windows, Android, iOS, Linux | Maksimum bağlantı sayısı: 6 | 7/24 destek: Evet | Ücretsiz deneme?: 30 günlük para iade garantisiBU PLANLA %65 TASARRUF EDİNNordVPN 2 Yıl3,71 dolar/ayNordVPN 1 Yıl$4.92/ayNordVPN 1 Ay$11.95/aySİTEYİ ZİYARET ETNordVPN’deÇift veri şifrelemeÇok iyi performansçok fazla sunucuExpress kadar hızlı veya sezgisel değil

NordVPN , birkaç iyi nedenden dolayı birçok ‘en iyi’ listesinde bir dayanak noktasıdır. Yeni başlayanlar için, 5.000’den fazla sunucu ağına sahiptir, abonelik başına yedi bağlantıya izin verir, kayıt tutmama politikasını her yıl PricewaterhouseCoopers tarafından denetlenir ve hemen hemen her akış hizmetinin engellemesini kaldırma konusunda harika bir geçmişe sahiptir.

Tüm bunlarla birlikte, birçok PC VPN kullanıcısı için en önemli olan faktör, sıkı güvenliğidir. Hizmet, verilerinizi yalnızca bir değil iki ayrı VPN sunucusundan geçiren belirli sayıda ‘Çift VPN’ sunucusu sunar, bu da işleri daha da güvenli hale getirir. Windows kill anahtarı da iyi çalışıyor.

Ve şimdi tüm bunlar, NordVPN’i şu anda indirebileceğiniz en hızlılardan birine fırlatan NordVPN’in kendi NordLynx protokolü tarafından daha da destekleniyor.

Windows istemcisinin kurulumu hızlıdır ve meşgul Nord geliştiricileri, Windows istemcisinin kullanımını daha da kolaylaştırmak için çalışıyorlar – tüm temel özelliklere ve ardından bazılarına sahip kompakt bir arayüze sahip (şimdi bunun gibi bölünmüş tünelleme özelliği eklendi) Android VPN uygulamasında zaten var ). Kullanışlı eski ‘Favori’ sunucu yer imlerinden kurtulma kararına üzülebileceğini düşünsek de.

Ancak gerçek şu ki, NordVPN oldukça mükemmel bir Windows 10 VPN olduğundan, muhtemelen burada delikler açmak için zorlandığımızı söyleyebilirsiniz. Ayrıca 30 günlük para iade garantisi vardır ve oldukça uygun fiyatlı hale gelir (aylık abonelik dışında), en iyi değer seçeneği çok yıllı abonelik olan çok sayıda plan sunar.

3. Etkin Nokta Kalkanı

En yüksek hızları istediğinizde göz önünde bulundurmanız gereken seçim

Sunucu sayısı: 1.800+ | Sunucu konumları: 110+ | Şunlarda da mevcuttur: Mac, Android, iOS, Linux | Maksimum bağlantı sayısı: 5 | 7/24 destek: Evet | Ücretsiz deneme?: 45 günlük para iade garantisiÖZEL İNDİRİMHotspot Shield 3 yıl$2.49/ayHotSpot Shield 1 yıl$7.99/ayHotspot Shield 1 ay9.99$/aySİTEYİ ZİYARET ETHotspot Shield’deEn hızlı VPN’lerden biriKullanmak bir zevkEngellemeyi kaldırma konusunda güçlüKapsamda biraz sınırlayıcı

Hotspot Shield , bir süredir Windows VPN oyununda büyük bir oyuncu ve benzersiz Catapult Hydra protokolü, buradaki ilk 3’ümüz için kolay bir seçim olduğu anlamına geliyor.

Kendi protokolünü kullanmanın etkisi, sunucu bağlantı hızlarının yüksek olduğu anlamına gelir. Gerçekten hızlı. Bu nedenle, özellikle akıştan, torrentten veya bekletmeden hoşlanıyorsanız, Hotspot Shield PC VPN kısa listenizde değerli bir yere sahip olacaktır.

Hotspot Shield, hızın ötesinde, kurulumu ve kullanımı gülünç derecede kolay olan bir Windows istemcisi sunar – VPN’e yeni başlayanlar için bile. Büyük, şişman Açma/Kapama düğmesine basın ve birkaç dakika içinde istediğiniz sunucuya bağlanacaksınız (ya da istediğiniz buysa, sizi en yerel sunucunuza yönlendirecektir).

Bulunduğunuz yere ve etkinliğinize bağlı olarak ideal sunucuya bağlanmanıza yardımcı olan bir Smart VPN özelliği, tam işlevli bir kapatma anahtarı ve güvenli olmayan Wi-Fi erişim noktalarına eriştiğinizde Hotspot Shield’i otomatik olarak bağlayan bir bonus özelliği vardır – siber güvenlik bilincine sahip olanlar için çok idealdir . Ve tüm çevrimiçi güvenliğinizi Pango ahırına güvenmek istiyorsanız, küçük bir miktar ekstra antivirüs , spam çağrı engelleyici ve şifre yöneticisi de ekleyebilirsiniz .

Testlerimizde YouTube, BBC iPlayer, Netflix, Amazon Prime Video ve Disney+’ın engellemesini kaldırmak çok kolay oldu. Ve her bir sunucuda P2P desteği vardır, bu da onu kullanışlı bir torrent VPN’si yapar .

Bugünlerde Hotspot için ortaya çıkan sorun, yukarıda belirtilen Catapult Hydra protokolünün, Akıllı TV’ler ve oyun konsolları gibi belirli cihazlarda VPN’yi manuel olarak kurmanızı engellemesidir. Ama yine de, bu ‘en iyi Windows 10 VPN’leri’ hakkında bir makale…

4. Sörf Köpekbalığı

Ucuza mükemmel bir PC VPN

Sunucu sayısı: 3.200+ | Sunucu konumları: 100+ | Şunlarda da mevcuttur: Windows, Android, iOS, Linux | Maksimum bağlantı: Sınırsız | 7/24 destek: Evet | Ücretsiz deneme?: 30 günlük para iade garantisiSurfshark 24 Ay$2.49/aySurfshark 6 Ay$6.49/aySurfshark 1 Ay12.95$/aySİTEYİ ZİYARET ETSurfshark’taListedeki en uygun fiyatlı sağlayıcıİstediğiniz kadar bilgisayarı (ve daha fazlasını) kapsarkullanımı çok kolayDiğerlerinden daha az hızlıDaha fazla destek belgesi memnuniyetle karşılanacaktır

VPN’leri kullanmanın ve anlamanın biraz karmaşık olabileceğinden endişe ediyorsanız, Surfshark sizi tekrar konfor bölgenize sokmak için burada. Genel olarak – ama özellikle Windows 10’da – sanal bir özel ağ işletmeyi ikinci doğa gibi hissettiren bir VPN’dir. Sadece kullanımı çok kolay.

Başlamak çok kolay ve bir kez girdiğinizde, pencereleri yeniden boyutlandırırken ve uygulamada gezinirken ana arayüzün duyarlı bir web sitesi gibi uyum sağlama şeklini seviyoruz. İşleri en küçük biçiminde basit tutar, ancak genişlettikçe daha fazla özellik açar. Hey, bunun kulağa oldukça küçük gelebileceğini biliyoruz, ancak bu, kullanıcı deneyimini gerçekten düşünen bir sağlayıcının elinde olduğunuzu bilmenizi sağlar.

Önceliğiniz akış için bir VPN almaksa, Surfshark, erişmenizi sağlayacak uzun bir akış hizmeti listesine (bunlar arasında Netflix, Amazon Prime Video ve Disney+) sahiptir ve dizüstü bilgisayarınızı gerektiğinde ateşleyen bir multimedya merkezine dönüştürür. sen dışarıdasın.

Tüm bunların temelinde, seçtiğiniz OpenVPN, IKEv2 ve WireGuard güvenlik protokolleri, özel DNS, AES-256 şifrelemesi ve bağlantınızın kopması durumunda hazır ve bekleyen bir kapatma anahtarı bulunur. Bağlantınız koptuğunda ikincisinin mesajlarında biraz daha net olmasını isteriz.

Sonuç olarak, Surfshark’ın hizmetlerini birkaç yıllığına vermekten memnunsanız, bunun gerçekten göze çarpan bir fiyat olduğunun farkındayız . Ve tek bir aboneliğin kaldırabildiğiniz kadar çok cihazı kapsayacağını düşündüğünüzde bu değer artar – bu nedenle Mac’inizi, mobil cihazınızı, tabletinizi, yönlendiricinizi, TV akış cihazınızı ve daha fazlasını PC’nizde kullanmak için ekleyin.

Windows 10 VPN SSS

PC için en iyi Windows 10 VPN nedir?

Şu anda ExpressVPN’i Windows 10 için alabileceğiniz en iyi PC VPN’i olarak değerlendiriyoruz.

Masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarda (aynı zamanda cep telefonlarında ve bu konuda hemen hemen her şeyde) kullanmak mutlak bir rüyadır ve hızlı, güvenilir sunucu bağlantıları sağlar. Netflix’in ve diğer birçok yayın hizmetinin engellemesini kaldırma konusunda kanıtlanmış bir sicile sahipken, aynı zamanda çevrimiçi etkinliklerinizin açıldığında her zaman anonim kalacağı konusunda size gönül rahatlığı sağlayacak akıllı güvenlik özelliklerine sahiptir.

Bilgisayarımdaki bir VPN ile ne yapabilirim?

VPN’ler, verileri güvenli bir şekilde paylaşmanın bir yolu olarak hayata başlamalarına rağmen, kullanımları çok daha yaygın hale geldi. Örneğin, Windows 10 dizüstü bilgisayarınızı taşınabilir bir çoklu ortam aygıtı olarak kullanıyorsanız, yurtdışındayken en sevdiğiniz içeriği kaçırmadığınızdan emin olmak için bilgisayarınızın IP adresini dünyanın diğer bölgelerine coğrafi olarak sahte olarak gönderebilirsiniz – veya hatta başka ülkelerde gösterilen ama sizinkinde olmayan filmleri, TV dizilerini ve sporları yakalayın.

Sanal özel ağlar ayrıca PC’lerde kısıtlanmış web sitelerinin kilidini açmak için önemli bir araç haline geldi (Google, Facebook, BBC, CNN ve daha fazlasının orada engellenmesiyle Çin’deki VPN’lerin bu kadar popüler olmasının nedenlerinden sadece biri ).

Keşfedebileceğiniz daha birçok yardımcı VPN kullanımı da var – bağlantıyı tıklayarak daha fazlasını keşfedebilirsiniz.

PC bilgisayarımda nasıl VPN kurarım?

PC’niz için ideal VPN’i seçtikten sonra başlamak gülünç derecede kolaydır. Bir VPN’in nasıl kurulacağına ilişkin özel kılavuzumuzda biraz ayrıntılı olarak ele aldık , ancak deneyimsiz Windows 10 kullanıcılarından mutlak profesyonellere kadar herkes kolaylıkla başlayabilir. Seçtiğiniz sağlayıcının web sitesine gidin ve sizi Windows için indirme sayfasına yönlendirecektir. İndirilip yüklendikten sonra, çoğu VPN istemcisinin kaçıramayacağınız büyük bir ‘Açık’ düğmesi vardır ve size sunucunuzu seçebileceğiniz uzun bir ülke listesi verir.

Windows 10’da yerleşik bir VPN var mı – ve iyi mi?

Birçok kişi, Windows 10’un kendi yerleşik VPN istemcisine sahip olduğunu bilmiyor. Ancak mevcut VPN aboneliğinizi iptal etmek için acele etmeden önce, Windows seçeneğinin neler yapabileceğine daha yakından bakmakta fayda var.

Yerleşik Windows seçeneği hakkında bilinmesi gereken en önemli şey, bunun gerçekten bir VPN hizmeti olmadığı veya en azından üçüncü taraf sağlayıcılardan alıştığımız türden olmadığıdır. Windows, güvenli bir sunucu ağına erişim sağlamaz; bu, bir VPN hizmeti kullanırken ödediğiniz ücrettir. Bunun yerine, yerleşik araç yalnızca bir üçüncü taraf ağına bağlanmak için bir masaüstü istemcisidir ve yukarıda açıkladığımız ve sınırlı özelliklere sahip olan diğer tüm kullanım durumlarında size yardımcı olamaz.

Dahası, kurulumu oldukça karmaşıktır ve ağ ayarlarınıza derinlemesine dalmayı ve muhtemelen yönlendiricinizle biraz uğraşmayı gerektirir. Buna karşılık, yukarıda listelenen VPN’ler saniyeler içinde korunmanızı sağlayabilir, kullanımı son derece kolaydır ve ayda yalnızca birkaç dolara mal olur.

Windows 10 ne kadar güvenli

Microsoft’un en yeni işletim sistemi Windows 10, güvenlik ve koruma açısından önceki enkarnasyonlara göre önemli bir gelişmedir (bazı insanlar artık gerçekten bir Windows 10 antivirüsüne ihtiyacınız olmadığını bile iddia etmektedir ). Buna rağmen, işletim sistemiyle ilgili geniş çapta tartışılan, tartışmalı gizlilik sorunları var ve dahası, asla ‘çok’ güvenli olamazsınız, bununla yüzleşelim.

[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Mehmet BİLİR

Selam, ben SEO Uzmanı Mehmet BİLİR. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu