Whatsapp Profil Resmi Kalitesi Düşüyor?

WhatsApp, sesli ve görüntülü aramaların yanı sıra metin mesajları da içeren bir mesajlaşma uygulamasıdır. Dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar sizi arkadaşlarınız ve ailenizle buluşturan harika bir iletişim platform uygulamasıdır. Bunun yanı sıra, bir ekran resmi içeren durumunuza profil resmi yüklemenize izin verilir. Bu, tüm kişilerinizin sohbet penceresinde ve hesabınızda göreceği bir profil resmidir.

Whatsapp profil resmi kalitesi düşüyor sorunu ile fotoğraflarınızın bulanık görünmesinin en büyük nedeni doğru en ve boy oranında yükleme yapmamanızdır.  Her ne kadar galerinizde kaliteli ve iyi görünen bir resmi profil resmi yapmak istenizde uygulamanın önerdiği boyutlarda olmayan resmin kalitesini uygulama otomatik düşürmektedir. Bazı durumlarda bulanık, bazen ise pixsel olarak görünen profil resmi kalite düşmeden nasıl kullanabilirsiniz bu yazımızda inceleyelim.

Whatsapp Profil Resmi Kalitesi Düşüyor Neden?

WhatsApp profil resmi kalitesi düşüyor, bulanık ve gönderdikten sonra kalite kaybetmesinin nedeni en boy oranı yanlış, bu yüzden WhatsApp profil resminizi sıkıştırıyor. WhatsApp’ın fotoğraflarınızın kalitesini bozmasını önlemek için profil resmini yüklemeden önce doğru en boy oranına sahip olması gerekmektedir.

Tüm fotoğraflar 500 piksel (px) ile 500 piksel arasında sınırlandırılmıştır, bu nedenle daha büyük boyutlu profil resmi sıkıştırılır ve bulanıklaşır. WhatsApp, fotoğraf yükleme, ağ bağlantısını optimize etme ve telefonun belleğinde ve sürücüsünde minimum yer kaplama konusunda en iyi kullanıcı deneyimi için fotoğraflarınızı bulanıklaştırır.

Whatsapp Profil Resmi Kalitesi Düşüyor ne Yapmalıyım?

Whatsapp profil resmi kalitesi düşüyor ise tavsiye edilen ve uygulamanın desteklediği çözünürlükte bir profil resmi seçmeniz veya editlemeniz gerekmektedir. Bu boyutlar kullandığınız telefonun ekran boyutuna göre 4.5 inç ve üstü telefonlar için 192×192 piksel şeklinde 4.5 inç akıllı telefonlar için 140×140 piksel civarında kullanılmalıdır.

Whatsapp profil resmi kalitesi düşüyor sorunun nedeni sizin yüksek kaliteli ve uygulamanın desteklemediği çözünürlükte fotoğraf yüklemenizdir. Bu nedenle uygulamanın profil resmi için desteklemiş olduğu çözünürlükte fotoğraf yüklemeniz ile profil resmi Kalitedüşme sorunu ortadan kalkacaktır

WhatsApp, profil resmi dosya boyutunun çok büyük olduğunda pikselleştirmemiş veya fotoğraflarınızı düşük kaliteli yapmasaydı, WhatsApp profil resimleriniz harika görünürdü, ancak kullanıcı deneyimi korkunç olurdu. Nefret etmeye başlayacağınız çok yavaş, şişkin bir uygulamanız olacak, insanlara en iyi kullanıcı deneyimini sunmak için profil resminizin kalitesini kaybetmesi gerekiyor.

Whatsapp Profil Resmi Kalitesi Düşüyor Sorunu Çözümü

Whatsapp profil resmi kalitesi düşüyor sorununu önlemenin en iyi yolu, telefonunuzun kamera kalitesini en üst düzeye çıkarmaktır. Bunu yapmak, daha kaliteli fotoğraflara sahip olacağınız anlamına gelir. Bir profil resmi belirlemeden önce yüksek kaliteli fotoğrafın boyutunu düşürmeniz ve çözünürlüğü en fazla 192×192 piksel yapmanız gerekmektedir. Böylelikle Whatsapp profil resmi kalitesi düşüyor sorunu ortadan tamamen kalkacaktır.

Whatsapp profil resmi kalitesi düşüyor ise;

  • Whatsapp uygulamasını açın.
  • Ayarlar > Sohbet > Sohbet Ayarları seçeneğini bulun.
  • Profil resmi bulanık ve kalitesi düşüyor ise Medya Görünürlüğü seçeneğini aktif edin.
  • Profil resminizin kalitesi düşmeden ve pikselleşmeden yükleyebilirsiniz.

iPhone ve Android telefonlarda varsayılan olarak yüklü olan fotoğraf düzenleyecesinden Whatsapp profil resmi kalitesi düşüyor sorunu yaşamamak için düzenleme yapabilirsiniz. Çözünürlük ve boyutu uygulamanın istediği şekilde düzenler ve profil resmi olarak yüklerseniz kalite düşmez, bulanık veya pikselli bir görüntü oluşmaz.

Whatsapp profil resmi kalitesi düşüyor neden?

Whatsapp profil resmi kalitesi her ne kadar yüksek olursa olsun uygulamanın desteklediği çözünürlük ve boyutta değil ise sıkıştırır ve buda bulanık ve piksel görüntüye neden olur.

Whatsapp profil resmi kalitesi düşüyor sorunu çözümü

Whatsapp profil resmi kalitesi düşüyor sorunu yaşamamak için yüksek kaliteli kameralı bir telefondan fotoğrafınızı çekin ve çözünürlüğünü 192×192 piksel yapın.

[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Mehmet BİLİR

Selam, ben SEO Uzmanı Mehmet BİLİR. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu