Whatsapp Arama Engelleme

WhatsApp arama engelleme özelliği, kullanıcıların gelen aramaları kontrol etmelerine ve rahatsız edici aramalarına engellemelerine imkan tanır. Bu özellik sayesinde, kişiler istemedikleri çağrıları kolayca engelleyebilir ve sadece istedikleri kişilerle iletişim kurabilirler. İstemediğiniz kişileri engelleyerek, arama ve mesajlardan korunabilirsiniz. Aynı zamanda, platform üzerindeki istenmeyen ve sorunlu içerikleri bildirme imkanı da mevcuttur.

WhatsApp arama engelleme, WhatsApp kullanıcılarının arama geçmişlerini kontrol etmelerini ve engellemelerini sağlayan bir özelliktir.  Bu özellik, WhatsApp kullanıcılara istenmeyen iletişimleri kontrol etme ve güvenli bir deneyim yaşama olanağı sunan bir dizi özelliklerden birisidir. Whatsapp arama engelleme, kullanıcıların güvenliğini artırmak ve istenmeyen iletişimleri önlemek adına etkili bir araçtır.

Whatsapp Arama Engelleme Nasıl Yapılır?

Whatsapp arama engelleme ile uygulama içinde istenmeyen aramaları ve mesajları engelleyebilir, sadece istediğiniz kişilerle arama yapabilirsiniz. Ayrıca, sorunsuz bir iletişim ortamı sağlamak amacıyla istenmeyen içerikleri şikayet etme seçeneği de bulunmaktadır. Whatsapp’ta sadece arama engelleme ile platformu daha güvenli ve kişisel tercihlerine uygun şekilde kullanma avantajına sahiptir. İstenmeyen içeriklere karşı alınan bu önlemler, kullanıcıların keyifli bir deneyim yaşamasına katkı sağlar.

Whatsapp arama engelleme için;

  • Whatsapp uygulamasını açın.
  • Seçenekler > Ayarlar > Hesap > Gizlilik > Engellenenler > Yeni Ekle adımını izleyin.
  • Aramasını engellemek istediğiniz kişi veya kişileri bulun ve seçin.
  • Sadece arama için “Engelle” seçeneğine dokunun.

Whatsapp’ta sadece arama engelleme için uygulamanın sağ üstünde yer alan üç noktaya tıklayın. Seçenekler > ayarlar > Hesap > Gizlilik > Engelleneler > Yeni Ekle adımlarını izleyerek arama engelleme yapabilirsiniz. Seçtiğiniz kişi artık sizinle WhatsApp üzerinden iletişim kuramayacak ve arama yapamayacaktır. Arama engellemeyi kaldırmak isterseniz, yine aynı şekilde ilgili kişinin profilinden “Aramayı Engelleme” seçeneğini kaldırabilirsiniz.

Wp arama engelleme için sohbet penceresini açın ve Diğer > Engelle > Engelle’ye dokunarak kişiden gelen aramaları engelleyebilirsiniz.

Whatsapp Gelen Aramaları Kapatma

WhatsApp gelen aramaları kapatma, kullanıcıların aramalarının diğer kullanıcılar tarafından görülmemesini sağlayan bir özelliktir.  WhatsApp gelen aramaları tamamen kapatmak istemiyorsanız, uygulamanın dahili işlevini kullanarak gelen sesi veya videoyu istediğiniz zaman kapatabilirsiniz. WhatsApp sadece arama kapatmak için aşağıdaki adımları izleyerek sessize alabilirsiniz.

Whatsapp gelen aramaları kapatmak için;

  • WhatsApp’ı açın.
  • Ayarlara erişmek için ekranın sağ üst köşesindeki üç dikey noktaya tıklayın.
  • Ayarlar menüsünden Bildirimler’i seçin. En alta doğru kaydırın ve Hiçbiri’ni seçin.
  • Son olarak Titreşim düğmesine basıp kapatabilirsiniz.

Bu yöntemi kullanarak WhatsApp’a gelen tüm sesli aramaları kapatabilirsiniz. WhatsApp gelen arama kapatma ile sesli veya görüntülü arama aldığınızda telefonunuz artık titremeyecek veya ses gelmeyecektir. Bu tercih, siz manuel olarak orijinal ayarlara geri döndürene kadar etkin kalacaktır.

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 2 Ortalama: 4.5]

TeknoBilir

Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu