Telefon Numarasından Konum Bulma

Telefon numarasından konum bulma, bir kişinin telefon numarasını kullanarak onun nerede olduğunu tespit etmeyi amaçlayan bir teknolojidir. Bu teknoloji, çoğu zaman telefonlarda bulunan GPS özelliğini kullanılarak harita üzerinden telefonun konumunu nokta atışı ile tespit eder. GPS cihazı, kişinin telefon numarasını kullanarak onun nerede olduğunu tespit etmek için kullanılan bir teknolojidir. Telefon numarasından konum bulma işlemi için 16,59₺’ye Scannero web sitesinden sorgulama yapılabilmektedir.

Telefon numarasından konum bulma, bir cihazı harita üzerinden tespit etmek için kullanılan bir teknolojidir. Bu teknoloji, birinin mevcut konumunu bulmak için GPS sinyalini kullanarak, bir telefon numarasının yakınındaki konumu tespit etmeyi sağlar. Çoğu zaman GPS uygulamaları veya web site araçlarından telefon numarası yazılarak konum bulma yapılmaktadır. Bu yazımızda telefon numarasından konum bulma özelliği sunan uygulamalar ve web siteleri hakkında bilgi vereceğiz.

Telefon Numarası ile Konum Bulma Nasıl Yapılır?

Telefon numarası ile konum bulma kullanıcıların yalnızca konumunu bulmak istediği kişinin cep telefonu numarasından faydalanarak kullanılan bir aramadır. Bu arama servisleri, kullanıcıların konumlarını telefon numarası ile bulmak için telefonun GPS, Wi-Fi, Bluetooth veya hücresel veri kullanır. Ayrıca, kullanıcıların telefon numarası ile konum bulma işlemi için gelişmiş veri tabanı ağına sahip olan arama motorlarıda kullanılmaktadır. Bu arama motorları sahibinden, dolap, LinkedIn ve Facebook gibi paylaşım platformunda paylaşılan numaraları konum ile eşleştirme yapay zekasına sahiptir.

Numara ile konum bulma servisleri bir cep telefonu numarasından gelen sinyali coğrafi alanı hızlı bir şekilde ücretsiz bulmanızı sağlar. Bunun için bir telefon numarasının alan kodunu ( NPA ) ve ön ekini ( NXX ) bir enlem/boylam koordinatıyla eşleştirerek ücretsiz tanımlama yöntemi kullanılır. Başka bir telefonun konumunu öğrenme işlemi için koum paylaşımı veya izleme uygulamalarını kullanabilirsiniz.

Numaradan konum bulma ücretsiz, bir kişinin konumunu belirlemek için kullanılan yöntem, uygulama veya programların ücret ödemeden kullanılmasıdır. Ücretsiz konum bulma uygulama ve programları, kişinin konumunu GPS veya diğer konum belirleme teknolojileri kullanarak belirmektedir. Numaradan konum bulma işleminde GPS ve konum belirleme servisleri ücretsiz kullanılarak kişinin o an bulunduğu yeri harita üzerinden göstermeyi amaçlamaktadır. Numarası bilinen bir cihazın konumunu bulmak için 16,59₺’e Scannero web sitesinden sorgulama yapabilirsiniz.

Numaradan konum bulma hizmeti ücretsiz veya ücretli olabilir, ancak ücretsiz olanlar genellikle sınırlı özellikleri ile tespiti zor olabilir. Ücretsiz bir seçenek olarak, Google Haritalar veya benzeri bir harita uygulaması veya Scannero uygulamasını kullanarak bir numarayı arayabilir ve konumu tespit edebilirsiniz. Ayrıca, bazı internet siteleri veya uygulamaları da numaradan konum bulma hizmetini ücretsiz olarak sunarlar. Bu yazımızda numaradan konum bulma ücretsiz işlemi için kullanılan uygulama, program ve yöntemler hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

Telefon Numarasından Konum Bulma Ücretsiz

Telefon numarasından konum bulma ücretsiz olarak bulmanıza yardımcı olacak birçok program, uygulama ve yöntem bulunmaktadır. Ücretsiz sunulan bu uygulamalar ile telefon numarası bilinen bir telefonun konumunu, geçmişte bulunduğu yeri ve faaliyetlerini uzaktan izlemenize olanak tanır. Ancak bu tür uygulamaların kullandıkları geniş veri tabanı ve özellikleri nedeniyle 7 gün ücretsiz denemeden sonra ücret isteyebilmektedir.

Ücretsiz numaradan konum bulma işleminde çevrimiçi web sitesi ve üçüncü taraf uygulamaları ile adres bulma yapabilirsiniz Sınırsız yerler, sokak görünümü, konum geçmişi ve daha fazlasının yer aldığı bu platformlar sadece telefon numarasından konum bulmanızı ücretsiz sağlamaktadır. Bu uygulamaların veri tabanları sosyal medya, internet ağları, paylaşımlar kısaca tüm internet verilerini tarayarak telefon numarasından konum bulma yapmaktadır.

Telefon Numarası ile Konum Bulma Ücretsiz

Telefon numarası ile konum bulma ücretsiz uygulamalar ve programları Google Play Store ve AppStore mağazalarından indirerek girilen konum bulma yapabilirsiniz. Bu uygulamalar girilen telefon numarasının alan kodu ile birlikte girilen numara üzerinden adres tespiti yapmaya yaramaktadır. Ücretsiz telefon numarasından konum bulma uygulamalarının çalışmama ihtimaline karşın telefonun konumunu numaradan bulmak için Scannero önerilmektedir. Mspy uygulamasını kullanabilmek için karşı telefonuna kendisinden de izin alarak bu uygulamayı yüklemeniz gerekmektedir.

Telefon numarasından konum bulma ücretsiz uygulamaları;

 • Phone Tracker By Number
 • GPS Mobile Number Tracker
 • Intelius
 • Mobile Number Locator
 • BeenVerified
 • Mr. Number – Caller ID & Spam Protection

Phone Tracker By Number

Phone Tracker By Number, milyonlarca kullanıcı tarafından indirilen doğru ve sağlam bir GPS telefon numarası izleyicisidir. Bu uygulama, ebeveynlerin çocuklarının yerini telefon numarası aracılığıyla hızlı ve doğru bir şekilde bulmalarına yardımcı olmak için geliştirilmiştir. Güvenli ve özel bir ağda ebeveynler ve çocuklar arasında GPS konum takibini kullanır.

Bu uygulama ile ebeveynler, telefonlarından uygulamanın geçmişini kontrol ederek çocuklarının gittiği tüm yerleri görebilirler. Daha da önemlisi, ebeveynler çocuklarının telefon numaralarından sınırsız sayıda ağa ekleyebilir ve konumları başarılı bir şekilde takip edebilir.

Intelius

Intelius ayrıca hem iOS hem de Android telefonlar için kullanılabilen numara ile konum bulma ücretsiz bir telefon numarası izleyicisidir. Uygulamayı Android telefon için Google Play Store’dan veya iPhone için Apple Store’dan indirebilirsiniz. Bu uygulama, telefon numarası konumlarını doğru ve sağlam bir şekilde aramanıza yardımcı olabilir.

Ek olarak Intelius, birini bilmeden telefon numarasına göre izlemenize yardımcı olabilir. Tüm bu aramalar özel olarak yapılır ve gizlidir. Yani onları aradığınızı kimse bilmeyecek.

Mobile Number Locator

Mobil Numara Bulucu uygulaması, telefon numarasını izleyebilir ve konumu da özgürce bulabilir. İsim, eyalet, şehir ve bölge gibi telefon numarası üzerinden telefon konumlarının birçok detayını takip edebilir. Bu araç ile dünyanın herhangi bir yerinden bir telefon numarasını takip edebilir ve hatta hedef cep telefonunu Google Haritalar’da gösterebilirsiniz. Google Play Store’dan indirebilirsiniz.

BeenVerified

BeenVerified, Genel Kayıt bilgilerine erişerek ve Ters Telefon Araması yaparak telefon numaralarını izlemenize yardımcı olabilir. Bu uygulama aynı zamanda iPhone, Android, iPad’ler ve hatta Apple Watch’lar da dahil olmak üzere birçok platform için kullanılabilir.

Telefon numarasını kullanmanın yanı sıra uygulama, konumu izlemek ve potansiyel olarak sosyal ağlarını, akrabalarını, fotoğraflarını ve daha fazla bilgiyi görüntülemek için bir ad, adres veya e-posta kullanmanıza olanak tanır.

Mr. Number – Caller ID & Spam Protection

Güvenli bir cep telefonu numarası izleyicisi arıyorsanız, Bay Numara – Arayan Kimliği ve İstenmeyen Posta Koruması uygulaması iyi bir seçimdir. Bu uygulama, bir kişiden, alan kodundan ve hatta tüm ülkeden gelen istenmeyen aramaları engelleyebilir. Ayrıca spam, dolandırıcılık ve dolandırıcılığı tespit edip durdurmanıza yardımcı olabilir. Uygulamayı Google Play Store’dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz, ancak aylık, yıllık ve ömür boyu ücretli abonelikleri vardır.

Telefon Numarasından Konum Bulma Sitesi

Telefon numarasından konum bulma siteleri, bir cihazın konumunu haritada hızlı bir şekilde belirleyebilir. Mobil ağ veya Wi-Fi veya izleme yerine telefon numaralarını kullanır. Diğer kişinin konumunu bulmanıza yardımcı olan bu sitelerde uygulama veya program indirmenize gerek kalmadan numaradan konum bulabilirsiniz.

Telefon numarasıyla konum bulma için;

 • Telefon numarasından konum bulma sitesi bağlantısına tıklayın.
 • Konumunu bulmak istediğiniz telefon numarasını yazın.
 • Numaranın ülkesini seçin.
 • Tüm web sitesindeki kullanıcı alanından görüntüleyebilirsiniz.

Google Haritası ile Telefon Numarasından Konum Bulma

Google haritası, web tabanlı bir konum izleyicisidir. Başlangıçta, yeni yerler sürerken veya keşfederken yönlendirme için bir navigasyon cihazı olarak inşa edilmiştir. GPS sayesinde telefonun takibini 24 saat boyunca gerçek zamanlı ve hata payı olmadan yapabilirsiniz. Konum paylaşımı olduğu sürece birden fazla cihazın takibine olanak sağlar. Özellikle Ebeveynlerin çocuğun dışarıda olduğu süre boyunca ücretsiz olarak nereye gittiğini telefon numarasından takip etmek için Google Haritaları kullanmaktadır.

Telefon numarasından konum bulma için;

 • Google haritalar uygulamasını açın.
 • Google hesabınızdan oturum açın.
 • Numara üzerinden konum bulmak istediğiniz kişinin adını yazıp aratın.
 • Rehberinizde kayıtlı olan ve eşleşen telefon numarasından kişi bilgileri ekrana gelecektir.
 • Kişi hakkında detaylı konum bilgilerine ulaşmak için kişiyi seçin.

Google haritası ile telefon numarasıyla konum bulmak adımları;

 • Öncelikle, G-mail’inizi hedef telefonun Google kişilerine ekleyin.
 • Cep telefonlarında uygulamayı açın ve oturum açın.
 • Sağ üst taraftaki Google profili seçeneğine dokunun.
 • Konum paylaşımı ve Yeni paylaşım’ı seçin.
 • “Siz bunu kapatana kadar” paylaşım süresini seçin.
 • Kendinizi seçeneğe ekleyin.
 • “Paylaş”ı seçin ve bitirdiniz.

Cihazımı Bul Servisi ile Telefon Numarasından Konum Bulma

Cihazımı Bul, bir cep telefonunun konumunu sadece telefon numarasından bulmanızı ve izlemenizi sağlayan bir başka Google uygulamasıdır. Yalnızca Android cihazlarda çalışan bu uygulama ile çalınan veya kaybolan telefonunuzu bulabilirsiniz. Google tarafından desteklenen çoğu izleme uygulaması, kayıp telefonların yerini belirlemek için tasarlanmıştır, ancak konumu kesin doğrulukla da izleyebilir.

Cihazımı Bul ile telefon numarasıyla konum bulma

 • Uygulamayı indirin ve hedef cihaza yükleyin.
 • Uygulamayı başlatın ve konum izlemeyi etkinleştirin.
 • Telefonunuzun tarayıcısında FindMyDevice web sitesine gidin.
 • Konumlarını görmek için arama kutusuna Gmail’lerini girin.
 • Telefonları açık olduğu ve Wi-Fi veya mobil veriye sahip olduğu sürece nerede olduklarını göreceksiniz.

Telefon numarasından konum bulma numarası bilinen bir cihazın konumunu ve o an nerede olduğunu bulmak için kullanılan bir arama yöntemidir. Bir numara arama, bir kişinin adı, adresi veya diğer bilgileri kullanarak bir telefon numarasını bulmak için kullanılır. Numaranın nerede olduğunu bulma çoğu zaman bir arama motoru veya Scannero gibi ücretli servis aracılığıyla gerçekleştirilir.

Telefon numarasından konum bulunabilir mi?

Telefon numarasından konum bulunabilmektedir ancak bu sanıldığı kadar kolay bir yöntem değildir.
Numaradan nerede olduğunu bulma ile bir kişinin sadece telefon numarasını yazarak o an nerede olduğunu harita üzerinden bulabilirsiniz. Bu teknoloji cihazda yer alan uygulamaların konum servisini kullanarak internete bağlı oldukları süre içerisinde konumlarını göstermektedir.

Telefon numarası ile konum bulunabilir mi?

Telefon numarası ile konum bulunabilir ve bu tür hizmetler sunan servisler veritabanların kayıtlı olan adres – telefon numarası eşleştirmesini kullanılır.

Telefon numarasından konum bulunur mu?

Telefon numarasından konum bulunabilmesi için karşı tarafın konumunu gösterebileceği bir servis veya uygulama kullanması gerekir.

Telefon konum bulma mümkün mü?

Evet, karşı tarafına iletilen mesaja tıklayan kişi eğer konum paylaşıma izin verir ise numaradan konum bulma mümkündür.

Telefondan nerede olduğunu öğren

Telefondan bir kişinin nerede olduğu öğrenmek için kişinin telefon numarasını bilmeniz yeterlidir.

[Toplam: 2 Ortalama: 4.5]

TeknoBilir

Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir Yorum

 1. Telefon numarasından konum bulma sitesi karşı tarafa bir SMS gönderiyor. Eğer karşı taraf bu SMS’te yer alan harita bağlantısına tıklayıp konumunun gözükmesi için izin verir ise telefon numarasından konum bulmuş olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu