Telefon Numarasından Konum Bulma

Telefon numarasından konum bulma, bir kişinin telefon numarasını kullanarak onun nerede olduğunu tespit etmeyi amaçlayan bir teknolojidir. Bu teknoloji, çoğu zaman telefonlarda bulunan GPS özelliğini kullanılarak harita üzerinden telefonun konumunu nokta atışı ile tespit eder. GPS cihazı, kişinin telefon numarasını kullanarak onun nerede olduğunu tespit etmek için kullanılan bir teknolojidir. Telefon numarasından konum bulma işlemi için Scannero web sitesinden sorgulama yapabilirsiniz.

Telefon numarasından konum bulma, bir telefonun konumunu harita üzerinden tespit etmek için kullanılan bir teknolojidir. Bu teknoloji, birinin mevcut konumunu bulmak için GPS sinyalini kullanarak, bir telefon numarasının yakınındaki konumu tespit etmeyi sağlar. Çoğu zaman GPS uygulamaları veya web site araçlarından telefon numarası yazılarak konum bulma yapılmaktadır. Bu yazımızda sadece telefon numaradan konum bulma özelliği sunan uygulamalar ve web siteleri hakkında bilgi vereceğiz.

Telefon Numarası ile Konum Bulma Nasıl Yapılır?

Telefon numarası ile konum bulma kullanıcıların yalnızca konumunu bulmak istediği kişinin cep telefonu numarasından faydalanarak kullanılan bir aramadır. Bu arama servisleri, kullanıcıların konumlarını telefon numarası ile bulmak için telefonun GPS, Wi-Fi, Bluetooth veya hücresel veri kullanır. Ayrıca, kullanıcıların telefon numarası ile konum bulma işlemi için gelişmiş veri tabanı ağına sahip olan arama motorlarıda kullanılmaktadır. Bu arama motorları sahibinden, dolap, LinkedIn ve Facebook gibi paylaşım platformunda paylaşılan numaraları konum ile eşleştirme yapay zekasına sahiptir.

Numara ile konum bulma servisleri bir cep telefonu numarasından gelen sinyali coğrafi alanı hızlı bir şekilde ücretsiz bulmanızı sağlar. Bunun için bir telefon numarasının alan kodunu ( NPA ) ve ön ekini ( NXX ) bir enlem/boylam koordinatıyla eşleştirerek ücretsiz tanımlama yöntemi kullanılır. Başka bir telefonun konumunu öğrenme işlemi için koum paylaşımı veya izleme uygulamalarını kullanabilirsiniz.

Telefon Numarasından Konum Yöntemleri

Numaradan konum bulma servisleri bir numarasının açık adres olacak şekilde konumunu sadece telefon numarasından belirlemesi pek kolay değildir. Konum bulma yazılımları bir kişinin bulunduğu yeri bulmaya çalışsa da, bu hizmetlerin çalışabilmesi için kişinin telefonunda konum izlemeyi etkinleştirmesi gerekmektedir. Ayrıca, alan koduna bakarak veya ters arama servislerini kullanarak genel olarak yerini belirlemek mümkün olabilir. Ancak, bu yöntemler kesin bir konum veya adres sağlayamayacaktır. Rızası olmadan bir kişinin konumunu bulmaya çalışmak yasal olarak yasaktır ve mahremiyeti ihlal edebilir.

Numarası ile konum bulma yöntemleri

 1. GPS Konumu: GPS (Global Positioning System), cep telefonlarının konumunu belirlemek için kullanılan bir teknolojidir. GPS konumu, cep telefonunun GPS alıcısının kullanımıyla belirlenir.
 2. Ağ Konumu: Ağ konumu, cep telefonunun bulunduğu ağa bağlı olan tüm cihazların konumunu belirlemek için kullanılan bir teknolojidir. Ağ konumu, cep telefonunun bulunduğu ağa bağlı olan tüm cihazların konumunu belirlemek için kullanılan bir teknolojidir.
 3. İşaret Konumu: İşaret konumu, cep telefonunun bulunduğu alana yakın olan tüm cep telefonu işaretlerini kullanarak konumunu belirlemek için kullanılan bir teknolojidir. İşaret konumu, cep telefonunun bulunduğu alana yakın olan tüm cep telefonu işaretlerini kullanarak konumunu belirlemek için kullanılan bir teknolojidir.
 4. Wi-Fi Konumu: Wi-Fi konumu, cep telefonunun bulunduğu alana yakın olan tüm Wi-Fi ağlarını kullanarak konumunu belirlemek için kullanılan bir teknolojidir. Wi-Fi konumu, cep telefonunun bulunduğu alana yakın olan tüm Wi-Fi ağlarını kullanarak konumunu belirlemek için kullanılan bir teknolojidir.

Numara ile konum bulma için;

 • Google haritalar uygulamasını açın.
 • Google hesabınızdan oturum açın.
 • Numara üzerinden konum bulmak istediğiniz kişinin adını yazıp aratın.
 • Rehberinizde kayıtlı olan ve eşleşen telefon numarasından kişi bilgileri ekrana gelecektir.
 • Kişi hakkında detaylı konum bilgilerine ulaşmak için kişiyi seçin.

Telefon Numarasından Konum Bulma Uygulaması

Scannero uygulaması, çalışanları ve aile üyelerini izlemek için kullanılan en iyi telefon numarasından konum bulma uygulamasıdır. Numarasını bildiğim kişinin konumunu bulmak için kullanılan ücretsiz uygulamalara bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Bu tür uygulamalar yalnızca konumlarını görmekle kalmaz, aynı zamanda telefonlarını izleme ve yönetme özellikleride sunabilmektedir.

Telefon Numarasından Konum Bulma Sitesi

Telefon numarasından konum bulma siteleri, bir cihazın konumunu haritada hızlı bir şekilde belirleyebilir. Mobil ağ veya Wi-Fi veya izleme yerine telefon numaralarını kullanır. Diğer kişinin konumunu bulmanıza yardımcı olan bu sitelerde uygulama veya program indirmenize gerek kalmadan numaradan konum bulabilirsiniz.

Telefon numarasından konum bulmak için;

 • Telefon numarasından konum bulma sitesi‘ne gidin.
 • Konumunu bulmak istediğiniz telefon numarasını yazın.
 • Numaranın ülkesini seçin.
 • Tüm web sitesindeki kullanıcı alanından görüntüleyebilirsiniz.

Google Haritası ile Telefon Numarasından Konum Bulma

Google haritası, web tabanlı bir konum izleyicisidir. Başlangıçta, yeni yerler sürerken veya keşfederken yönlendirme için bir navigasyon cihazı olarak inşa edilmiştir. GPS sayesinde konum takibini 24 saat boyunca gerçek zamanlı ve hata payı olmadan yapabilirsiniz. Konum paylaşımı olduğu sürece birden fazla cihazın takibine olanak sağlar. Özellikle Ebeveynlerin çocuğun dışarıda olduğu süre boyunca ücretsiz olarak nereye gittiğini telefon numarasından takip etmek için Google Haritaları kullanmaktadır.

Google haritası ile telefon numarasından konum bulmak için;

 • Öncelikle, G-mail’inizi hedef telefonun Google kişilerine ekleyin.
 • Cep telefonlarında uygulamayı açın ve oturum açın.
 • Sağ üst taraftaki Google profili seçeneğine dokunun.
 • Konum paylaşımı ve Yeni paylaşım’ı seçin.
 • “Siz bunu kapatana kadar” paylaşım süresini seçin.
 • Kendinizi seçeneğe ekleyin.
 • “Paylaş”ı seçin ve bitirdiniz.

Cihazımı Bul Servisi ile Telefon Numarasından Konum Bulma

Cihazımı Bul, bir cep telefonunun konumunu sadece telefon numarasından bulmanızı ve izlemenizi sağlayan bir başka Google uygulamasıdır. Yalnızca Android cihazlarda çalışan bu uygulama ile çalınan veya kaybolan telefonunuzu bulabilirsiniz. Google tarafından desteklenen çoğu izleme uygulaması, kayıp telefonların yerini belirlemek için tasarlanmıştır, ancak konumu kesin doğrulukla da izleyebilir.

Cihazımı Bul ile numaradan konum bulmak için;

 • Uygulamayı indirin ve hedef cihaza yükleyin.
 • Uygulamayı başlatın ve konum izlemeyi etkinleştirin.
 • Telefonunuzun tarayıcısında FindMyDevice web sitesine gidin.
 • Konumlarını görmek için arama kutusuna Gmail’lerini girin.
 • Telefonları açık olduğu ve Wi-Fi veya mobil veriye sahip olduğu sürece nerede olduklarını göreceksiniz.

Telefon numarasından konum bulma numarası bilinen bir cihazın konumunu ve o an nerede olduğunu bulmak için kullanılan bir arama yöntemidir. Bir numara arama, bir kişinin adı, adresi veya diğer bilgileri kullanarak bir telefon numarasını bulmak için kullanılır. Numaranın nerede olduğunu bulma çoğu zaman bir arama motoru veya Scannero gibi ücretli servis aracılığıyla gerçekleştirilir.

Telefon numarasından konum bulunabilir mi?

Telefon numarasından konum bulunabilmektedir ancak bu sanıldığı kadar kolay bir yöntem değildir.
Numaradan nerede olduğunu bulma ile bir kişinin sadece telefon numarasını yazarak o an nerede olduğunu harita üzerinden bulabilirsiniz. Bu teknoloji cihazda yer alan uygulamaların konum servisini kullanarak internete bağlı oldukları süre içerisinde konumlarını göstermektedir.

Telefon numarası ile konum bulunabilir mi?

Telefon numarası ile konum bulunabilir ve bu tür hizmetler sunan servisler veritabanların kayıtlı olan adres – telefon numarası eşleştirmesini kullanılır.

Telefon numarasından konum bulunur mu?

Telefon numarasından konum bulunabilmesi için karşı tarafın konumunu gösterebileceği bir servis veya uygulama kullanması gerekir.

Numaradan konum bulma mümkün mü

Evet, karşı tarafına iletilen mesaja tıklayan kişi eğer konum paylaşıma izin verir ise numaradan konum bulma mümkündür.

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 2 Ortalama: 4.5]

TeknoBilir

Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir Yorum

 1. Telefon numarasından konum bulma sitesi karşı tarafa bir SMS gönderiyor. Eğer karşı taraf bu SMS’te yer alan harita bağlantısına tıklayıp konumunun gözükmesi için izin verir ise telefon numarasından konum bulmuş olursunuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu