Telefon Numarasından Konum Bulma

Telefon numarasından konum bulma, bir kişinin telefon numarasını kullanarak onun nerede olduğunu tespit etmeyi amaçlayan bir teknolojidir. Bu teknoloji, çoğu zaman telefonlarda bulunan GPS özelliğini kullanılarak harita üzerinden telefonun konumunu nokta atışı ile tespit eder. GPS cihazı, kişinin telefon numarasını kullanarak onun nerede olduğunu tespit etmek için kullanılan bir teknolojidir.

Telefon numarasından konum bulma, bir kişinin mevcut konumunu harita üzerinden tespit etmek için kullanılan bir teknolojidir. Bu teknoloji, bir kişinin mevcut konumunu takip etmek için GPS sinyalini kullanarak, bir telefon numarasının yakınındaki konumu tespit etmeyi sağlar. Çoğu zaman GPS uygulamaları veya web site araçlarından telefon numarası yazılarak konum bulma yapılmaktadır. Bu yazımızda sadece telefon numaradan konum bulma özelliği sunan uygulamalar ve web siteleri hakkında bilgi vereceğiz.

Telefon Numarası ile Konum Bulma Nasıl Yapılır?

Telefon numarası ile konum bulma kullanıcıların konumlarını tespit etmek için kullanılan çevrimiçi hizmetlerdir. Bu servisler, kullanıcıların konumlarını tespit etmek için GPS, Wi-Fi, Bluetooth veya hücresel veri kullanır. Ayrıca, kullanıcıların telefon numarası ile konum bulma işlemi için kullanılan çevrimiçi hizmetler arasında IP adresi, konum veritabanları ve çevresel veriler de bulunmaktadır.

Telefon numarası ile konum bulma yöntemleri şunlardır;

 • GPS Konumu: GPS (Global Positioning System), cep telefonlarının konumunu belirlemek için kullanılan bir teknolojidir. GPS konumu, cep telefonunun GPS alıcısının kullanımıyla belirlenir.
 • Ağ Konumu: Ağ konumu, cep telefonunun bulunduğu ağa bağlı olan tüm cihazların konumunu belirlemek için kullanılan bir teknolojidir. Ağ konumu, cep telefonunun bulunduğu ağa bağlı olan tüm cihazların konumunu belirlemek için kullanılan bir teknolojidir.
 • İşaret Konumu: İşaret konumu, cep telefonunun bulunduğu alana yakın olan tüm cep telefonu işaretlerini kullanarak konumunu belirlemek için kullanılan bir teknolojidir. İşaret konumu, cep telefonunun bulunduğu alana yakın olan tüm cep telefonu işaretlerini kullanarak konumunu belirlemek için kullanılan bir teknolojidir.
 • Wi-Fi Konumu: Wi-Fi konumu, cep telefonunun bulunduğu alana yakın olan tüm Wi-Fi ağlarını kullanarak konumunu belirlemek için kullanılan bir teknolojidir. Wi-Fi konumu, cep telefonunun bulunduğu alana yakın olan tüm Wi-Fi ağlarını kullanarak konumunu belirlemek için kullanılan bir teknolojidir.

Telefon numarası ile konum bulma servisleri bir cep telefonu numarasından gelen sinyali coğrafi alanı hızlı bir şekilde bulmanızı sağlar. Bunun için bir telefon numarasının alan kodunu ( NPA ) ve ön ekini ( NXX ) bir enlem/boylam koordinatıyla eşleştirerek tanımlama yöntemi kullanılır.

Telefon Numarasından Konum Yöntemleri Nelerdir?

Bir telefon numarasının açık adres olacak şekilde konumunu sadece numaraya bakarak belirlemek pek kolay değildir. Konum bulma yazılımları bir kişinin bulunduğu yeri bulmaya çalışsa da, bu hizmetlerin çalışabilmesi için kişinin telefonunda konum izlemeyi etkinleştirmesi gerekmektedir. Ayrıca, alan koduna bakarak veya ters arama servislerini kullanarak genel olarak yerini belirlemek mümkün olabilir. Ancak, bu yöntemler kesin bir konum veya adres sağlayamayacaktır. Rızası olmadan bir kişinin konumunu bulmaya çalışmak yasal olarak yasaktır ve mahremiyeti ihlal edebilir.

Numara üzerinden konum bulma için;

 • Google haritalar uygulamasını açın.
 • Google hesabınızdan oturum açın.
 • Numara üzerinden konum bulmak istediğiniz kişinin adını yazıp aratın.
 • Rehberinizde kayıtlı olan ve eşleşen telefon numarasından kişi bilgileri ekrana gelecektir.
 • Kişi hakkında detaylı konum bilgilerine ulaşmak için kişiyi seçin.

Telefon Numarasından Konum Bulma Uygulaması

Scannero uygulaması, çalışanları ve aile üyelerini izlemek için kullanılan ücretsiz ve ücretli sürümleri ile en iyi telefon numarasından konum bulma uygulamasıdır. Yalnızca konumlarını görmekle kalmaz, aynı zamanda telefonlarını izler/yönetirsiniz. Uygulama ile onların haberi olmadan ses kaydı yapabilir ve ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Telefon Numarasından Konum Bulma Sitesi

Telefon Numarasından Konum Bulma Sitesi

Telefon numarasından konum bulma siteleri, bir cihazın konumunu haritada hızlı bir şekilde belirleyebilir. Mobil ağ veya Wi-Fi veya izleme yerine telefon numaralarını kullanır. Diğer kişinin konumunu bulmanıza yardımcı olan bu sitelerde uygulama veya program indirmenize gerek kalmadan numaradan konum bulabilirsiniz.

 • Telefon numarasından konum bulma sitesi bağlantısına tıklayın.
 • Konumunu bulmak istediğiniz telefon numarasını yazın.
 • Numaranın ülkesini seçin.
 • Tüm web sitesindeki kullanıcı alanından görüntüleyebilirsiniz.

Google Haritası ile Telefon Numarasından Konum Bulma

Google haritası, web tabanlı bir konum izleyicisidir. Başlangıçta, yeni yerler sürerken veya keşfederken yönlendirme için bir navigasyon cihazı olarak inşa edilmiştir. GPS sayesinde konum takibini 24 saat boyunca gerçek zamanlı ve hata payı olmadan yapabilirsiniz. Konum paylaşımı olduğu sürece birden fazla cihazın takibine olanak sağlar. Özellikle Ebeveynlerin çocuğun dışarıda olduğu süre boyunca ücretsiz olarak nereye gittiğini telefon numarasından takip etmek için Google Haritaları kullanmaktadır.

Google haritası ile telefon numarasından konum bulmak için;

 • Öncelikle, G-mail’inizi hedef telefonun Google kişilerine ekleyin.
 • Cep telefonlarında uygulamayı açın ve oturum açın.
 • Sağ üst taraftaki Google profili seçeneğine dokunun.
 • Konum paylaşımı ve Yeni paylaşım’ı seçin.
 • “Siz bunu kapatana kadar” paylaşım süresini seçin.
 • Kendinizi seçeneğe ekleyin.
 • “Paylaş”ı seçin ve bitirdiniz.

Cihazımı Bul Servisi ile Telefon Numarasından Konum Bulma

Cihazımı Bul, bir cep telefonunun konumunu sadece telefon numarasından bulmanızı ve izlemenizi sağlayan bir başka Google uygulamasıdır. Yalnızca Android cihazlarda çalışan bu uygulama ile çalınan veya kaybolan telefonunuzu bulabilirsiniz. Google tarafından desteklenen çoğu izleme uygulaması, kayıp telefonların yerini belirlemek için tasarlanmıştır, ancak konumu kesin doğrulukla da izleyebilir.

Cihazımı Bul ile numaradan konum bulmak için;

 • Uygulamayı indirin ve hedef cihaza yükleyin.
 • Uygulamayı başlatın ve konum izlemeyi etkinleştirin.
 • Telefonunuzun tarayıcısında FindMyDevice web sitesine gidin.
 • Konumlarını görmek için arama kutusuna Gmail’lerini girin.
 • Telefonları açık olduğu ve Wi-Fi veya mobil veriye sahip olduğu sürece nerede olduklarını göreceksiniz.

Numaradan nerede olduğunu bulma işlemi numarası bilinen bir cihazın konumunu ve o an nerede olduğunu bulmak için kullanılan bir arama yöntemidir. Bir numara arama, bir kişinin adı, adresi veya diğer bilgileri kullanarak bir telefon numarasını bulmak için kullanılır. Numaranın nerede olduğunu bulma çoğu zaman bir arama motoru veya Scannero gibi ücretli servis aracılığıyla gerçekleştirilir.

Telefon numarası ile konum bulunabilir mi?

Numradan nerede olduğunu bulma ile bir kişinin sadece telefon numarasını yazarak o an nerede olduğunu harita üzerinden bulabilirsiniz. Bu teknoloji cihazda yer alan uygulamaların konum servisini kullanarak internete bağlı oldukları süre içerisinde konumlarını göstermektedir.

[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Mehmet BİLİR

Selam, ben SEO Uzmanı Mehmet BİLİR. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Mspy Konum Takip