Çocuğumun Whatsapp Mesajlarını Nasıl Takip Ederim?

Günümüzde 1 milyardan fazla çocuk kullanıcı, Whatsapp uygulamasında mesaj, ses, görüntü, durum paylaşma, sesli ve görüntülü aramalar yapmaktadır. Tüm bu avantajlı özelliklerin yanında Whatsapp uygulamasında vakit geçiren çocuklarınızın güvende olup olmadığından emin olmak isteyebiliriz. Sorumluluk sahibi her ebeveyn çocuğunun Whatsapp üzerinden kiminle mesajlaştığını, kim ile konuştuğunu takip etmek istemesi gayet normaldir.

Çocuğumun Whatsapp mesajlarını nasıl takip ederim endişesi ile ebeveynler, çocuklarından gizlice kullandıkları telefona yükledikleri uygulamalar ile takip etmektedirler. Ücretsiz Whatsapp ebeveyn kontrol uygulamaları çocuklarınızın kiminle mesajlaştığını takip etmenize imkan sağlamaktadır. Bu yazımızda çocuğunuzun telefonuna yükleyeceğiniz Whatsapp ebeveyn kontrolü uygulamaları ve kullanımları hakkında bilgi vereceğiz.

Çocuğumun Whatsapp Mesajlarını Neden Takip Etmeliyim?

Uzun süre telefonla vakit geçiren çocukların internetin kötü tarafları ile karşılaşma ihtimalleri yüksektir. Bu nedenle sorumlu bir olarak çocuklarınızın telefonu üzerinde tam bir kontrole sahip olmanız gerekmektedir. Bir ebeveynin Whatsapp uygulaması kullanan çocuğunun mesajlarını takip etmesi için aşağıdaki sebepler yeterli olacaktır;

 • Bağımlılık: Gençler WhatsApp’ta çok fazla zaman harcayabilir ve bu uygulamaya tamamen bağımlı hale gelebilir, uzun vadede çeşitli sağlık sorunları ortaya çıkar ve notlar da düşer.
 • Yetişkinlere yönelik içerik: Ne tür bir medya paylaşımının kendilerini tehlikeye atabileceğini bilecek kadar olgun değiller.
 • Siber zorbalık: Çocuğunuzla temasa geçebilecek ve acımasız sözler veya fotoğraflar gönderebilecek kötü niyetli birçok kişi olabilir.
 • Gizlilik endişeleri: Güvenlik sorunları nedeniyle çocuğunuzun verileri web’e sızdırılabilir.

Bu nedenlerle sorumlu bir ebeveyn olarak Whatsapp uygulaması kullanan çocuğunun mesajlarını takip etmesi gereklidir. Çocuğunuzun telefonunu çok fazla gözetlemek ve izlemek size güvenmemesini yol açacağından dolayı gizlice takip etmeniz gereklidir.

Çocuğunuzun WhatsApp Mesajlarını Gizlice Takip Edin

Çocuğunuzun Whatsapp üzerinde gerçekleştirildiği tüm adımları kontrol altında tutmak istiyor iseniz “çocuğumun Whatsapp mesajlarını nasıl takip ederim” sorusunu sormanız normaldir. Google Play ve appstore mağazalarında ücretsiz bir şekilde sunulan çocuğunuzun Whatsapp mesajlarını takip etme uygulamalarından birini kullanabilirsiniz. Aile takip programı ücretsiz kullanabileceğiniz yazılımları bu makalemizde bulabilirsiniz.

Çocuğunuzun Whatsapp mesajlarını takip etme uygulamaları ile Whatsapp uygulamasından gönderilen tüm mesajları gizlice ve ücretsiz takip edebilirsiniz. Bu uygulamalar sundukları diğer özellikler ile çocuğunuzun Whatsapp üzerinden gönderdiği ses, mesaj, görüntü ve medya dosyalarına erişmenizi sağlamaktadır.

Çocuğumun Whatsapp Mesajlarını Nasıl Takip Ederim Ücretsiz

Ücretsiz ebeveyn kontrol uygulamalarıyla, çocuğunuzun Whatsapp mesajlarını gizlice telefonuna yüklemiş olduğunuz bir uygulama ile takip edebilirsiniz. Çocuklarınızı olası tehlikelerden korumak, tüm etkinliklerini izlemek ve mesajlarını takip etmek için uygulama kullanabilirsiniz. Gerçek zamanlı Whatsapp mesajlarını takip etme özelliği sunan bu uygulamalar ile çocuğunuzu gizlice 7/24 koruyabilirsiniz.

Çocuğumun Whatsapp mesajlarını nasıl edebilirim;

 • Çocuğunuzun telefonundan Google Play veya AppStore mağazasına girin.
 • Arama yerine “Çocuğumun Whatsapp mesajlarını takip etme” yazın.
 • Çıkan uygulamalar arasından en fazla yorum ve indirmeye sahip bir uygulamayı indirin.
 • Kurulumu tamamlayarak sizi yönlendirdiği web sitesine giriş yapın.
 • Size özel tanımlanan panelden çocuğunuzun Whatsapp mesajlarını takip edebilirsiniz.

Çocuğunuzun sizden bir şey sakladığından veya sizin tanımadığınız biri ile mesajlaşıyor ise bu tür uygulamalar ne konuştuklarını size ücretsiz gösterecektir. Çocuğunuzun Whatsapp mesajlarını okumanızı sağlayan bu uygulama ile;

 • Gönderilen tüm mesajlarını
 • Alınan tüm mesajlarını
 • Silinen veya gizlenen mesajlarını
 • Tüm sohbet verilerini
 • Fotoğraf, video, sesli aramaların tamamını takip edebilirsiniz.

Whatsapp Ebeveyn Kontrolü ile Gizlice Takip

Whatsapp ebeveyn kontrolü ile çocuğun telefonunda yüklü olan tüm uygulamalardan gönderilen ve alınan mesajları takip edebilir ve görebilirsiniz. Ebeveyn kontrolü sunan bu tarz uygulamalar Whatsapp ve diğer uygulamalarda çocuğun haberi olmadan gizlice takip ve izlenmesini sağlamaktadır. Çocuğun telefonlarda Whatsapp’ta ne kadar vakit geçirdiği, gönderdiği ve aldığı mesajlar, medya ve ses dosyaları dahil olmak ebeveynler tam kontrole sahip olur.

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 12 Ortalama: 3.8]

TeknoBilir

Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

2 Yorum

 1. Başarılı bir yazı olmuş. Önerilen tüm adımları uygulayarak çocuğumun whatsapp uygulamasında yaptığı tüm işlemleri ve mesajları takip edebiliyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu