Başkasının Whatsapp Mesajlarını Okuma

Whatsapp, günlük iletişimde kişisel konuşmalar için en popüler mesajlaşma uygulamalarından birisidir. Saniyeler içinde birisine mesaj yazmanın veya aramanın hızlı ve ücretsiz bir yoludur. Uygulama, günümüzde en etkili mesajlaşma aracı olmasıyla birlikte çocuğumuzun, eşimizin, arkadaşımızın veya bir başkasının Whatsapp mesajlarını okuma isteyebiliriz.

“Birisi WhatsApp mesajlarımı başka bir telefondan görebilir mi?” sorusunun cevabı “Evet” dir. Bu, başka bir kişinin WhatsApp’taki etkinliğini uzaktan da kontrol edebileceğiniz anlamına gelir.

WhatsApp’ın ana şirketi Meta (Facebook), kullanıcılarının gizliliğine ve hassas bilgilerin sızdırılmasına karşın uçtan uça mesajlarda şifreleme kullanmaktadır. Her ne kadar ihlal etmenizi istemese bile farklı ebeveynler, eşler, işverenler farklı yöntemler ile başkasının Whatsapp mesajlarını okuma yapabilir. Bu yazımızda başkasının Whatsapp mesajlarını okuma ve görme için yapabilecekleriniz hakkında bilgi vereceğiz.

Başkasının Whatsapp Mesajlarını Okuma

Başkasının Whatsapp mesajlarını okuma ile eşler, partnerleriyle ilgili sırları öğrenebilir, işverenler, hassas şirket sırlarını vb. paylaşan personeli belirleyebilir. Başkasının Whatsapp mesajlarını okuma her ne kadar zor olsa da, uygulamanın sunduğu bazı özellikler bunu mümkün kılmaktadır. WhatsApp mesajlarını okumaya erişilebilir kılan WhatsApp özelliklerinin yanı sıra, ücretsiz üçüncü taraf casus uygulamaları da vardır.

WhatsApp casus uygulamalarını kullanmanın eşleri aldatma dışında farklı nedenleri vardır. İnsanların bir başkasının Whatsapp mesajlarını okuma ihtiyacı duymasının bazı nedenlerden şunlardır:

 • İnsanlar sevgililerinin veya eşlerinin aldattığından veya tehlikede olduğundan şüpheleniyorlar ve partnerlerinin WhatsApp mesajlarını okuma ile meraklarını gideriyor.
 • Ebeveynler, çocuklarını, özellikle de reşit olmayanları takip etmek için çocuklarının telefonlarına WhatsApp ebeveyn araçlarını kullanmayı düşünür. Bu araçlar, çocuklarınızın güvenliği için Whatsapp uygulamasında yapılan tüm etkinlikleri izlemenizde yardımcı olur.
 • İşverenlerin, çalışanlarının elindeki şirketin telefonlarına WhatsApp mesajlarını okuma uygulaması kurabilir. Bu mesajları görüntülemek, iş etkinlik bilgilerini izlemek ve şirket bilgilerinin güvenliğini sağlamak için kullanılır.

Başkasının Whatsapp Mesajlarını Okuma Ücretsiz

Başkasının Whatsapp mesajlarını okuma işlemi için ücretsiz bir şekilde kullanıma sunulan Whatsapp Web uygulamasından yapabilirsiniz. WhatsApp web, akıllı telefonlardan WhatsApp mesajlarını paylaşmak için kullanılan popüler web sitesi uygulamalarından biridir. Uygulama, mesajları görüntülemenize, mesaj göndermenize ve bilgisayarınızdaki fotoğraflar, videolar, sesli notlar ve diğer dosyalar dahil olmak üzere medya indirmenize izin verir. Bunun için Whatsapp mesajlarını okumak istediğiniz kişinin telefonuna ihtiyacınız olacaktır.

Başkasının Whatsapp mesajlarını okuma ücretsiz için kullanılan Whatsapp Web uygulamasına bilgisayarınızdan web.whatsapp.com adresine giderek ulaşabilirsiniz. Whatsapp web sitesi sürümü, bilgisayarlarıyla çevrimiçi olarak çalışan kişiler için uygundur ve bilgisayarlarındayken sürekli olarak WhatsApp üzerinden mesaj gönderip almaları gerekir. Bu nedenle, özellikle birden fazla kişinin WhatsApp mesajlarını okumak isteyenler için bu yöntem uygun olmayabilir. Web uygulamasına, tarayıcınızda https://web.WhatsApp.com/ adresini ziyaret ederek ve PC’nizden WhatsApp’ınıza erişmek için kılavuzu takip ederek kolayca erişebilirsiniz.

Başkasının Whatsapp mesajlarını okuma ücretsiz;

 • Bilgisayarınızdan https://web.WhatsApp.com/ adresine girin.
 • Ekranda yer alan QR kodu Whatsapp mesajlarını okumak istediğiniz kişinin telefonundan okutun.
 • Bir süre bekledikten sonra QR kodu okuyan telefondaki tüm sohbetleri görebilirsiniz.
 • Herhangi bir sohbete tıklayarak mesajlar okuyabilir, gönderilme zamanını bulabilirsiniz.

Whatsapp web uygulaması açıldığında QR kodu okutulan telefonda bir bildirim görülmektedir. Bu bildirimi gizlemek için Whatsapp uygulama ayarlarından bildirim seçeneklerine giderek Whatsapp Web’te oturum açtığınızda bildirimi gizleyebilirsiniz.

Artıları:

 • Herhangi bir uygulama indirmeden PC’nizde WhatsApp Web’i kurmak kolaydır.
 • Medya dosyalarını bilgisayarınıza kolayca indirebilirsiniz.
 • Ücretsizdir ve kullanımı kolaydır.
 • WhatsApp web ile birden fazla hesap kullanabilirsiniz.

Eksileri:

 • WhatsApp web’i kullanmak için her zaman telefona erişiminiz olmalıdır.
 • WhatsApp web’den erişebilmeniz için WhatsApp’lı akıllı telefonun çevrimiçi olması gerekir.
 • WhatsApp mesajlarını gözetlemek uygun olmayabilir.

Başkasının Whatsapp Mesajlarını Görme

Başkasının Whatsapp mesajlarını görme işlemi için hedef telefonun son yedekleme dosyasına erişerek mesajları görebilirsiniz. WhatsApp ayarlarına bağlı olarak mesajları her gece otomatik olarak telefon dosyalarına yedeklenir. Bu yedeklemeye erişerek, PC’nizde veya Android veya iPhone gibi bir mobil cihazınızda okunabilir mesajlar olarak geri yükleyebilirsiniz. Bu nedenle, hesabınızın bulut ve yerel yedeklemeye sahip olduğundan emin olmalısınız. Bulut yedekleme özelliğinin açık olduğunu doğrulamak için hesabınızda bu yolu izleyin; WhatsApp > Ayarlar > Sohbetler > Sohbet Yedeği.

Başkasının Whatsapp mesajlarını görmek için yedekleme yapıldıktan sonra, hesabın telefon numarasıyla WhatsApp’ı başka bir cihaza yüklemelisiniz. WhatsApp, o hesabın mesajlarını bulut depolama alanından otomatik olarak geri yükleyecektir. Ancak, Android telefon kullanıyorsanız, bulut yedeklemesi yoksa yerel yedeklemeyi yeni telefona kopyalayabilirsiniz. WhatsAppta başkasının Whatsapp mesajlarını görme işlemi için yerel yedekten otomatik olarak geri yükleme yapabilirsiniz.

Birinin WhatsApp mesajlarını görmeniz gerekiyorsa ancak herhangi bir uygulama yüklemek istemiyorsanız, silinen sohbetlerini geri yüklemeyi deneyebilirsiniz.

 • Hedef kişinin cep telefonuna erişin.
 • WhatsApp’ı cihazlarından kaldırın. Ardından, indirin ve yeniden yükleyin.
 • Hüküm ve Koşulları kabul edin ve cep telefonu numaranızı girin.
 • WhatsApp size sohbetleri bir yedekten geri yüklemenizi önerdiğinde, bu seçeneği etkinleştirin.

Artık hedef kişinin silinen WhatsApp mesajlarını okuyabilir ve olası tehlikelere karşı inceleyebilirsiniz.

Başka Telefonun Whatsapp Mesajlarını Görme

Başka telefonun Whatsapp mesajlarını görme için uygulama yükleme, QR kodu okutabilme veya Whatsapp yedeğini indirebilme erişiminizin olması gerekmektedir. Zorluklardan hoşlanan ileri düzey bir İnternet kullanıcısıysanız, birinin telefonunun MAC adresini taklit ederek birinin WhatsApp’ına girebilirsiniz. İki kullanıcının aynı MAC adresleri varsa, aynı WhatsApp hesabını iki farklı cep telefonunda kullanabilirler. MAC adresini hedef cihazın ayarlarından bulabilir ve telefonunuza kopyalayabilirsiniz.

Başka bir telefon Whatsapp mesajlarını okumak için en güvenli ve güvenilir uygulamalardan birisi olan ebeveyn kontrolü uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu tür uygulamalar, başka bir kişini WhatsApp etkinliğini, onlar bilmeden uzaktan izlemeye, mesajlarını okumaya yardımcı olur. Hedef cep telefonuna kurulan bu tür programlar WhatsApp mesajlarına, paylaşılan medya dosyalarına ve diğer sosyal medya uygulamalarına erişmenizi sağlamaktadır.

Başkasının Whatsapp Mesajlarını Okuma Mümkün mü?

Evet, WhatsApp mesajlarını başka bir cihazda görebilirsiniz. Bu makalede bu işlevi gerçekleştirmenizi sağlayan üç yöntem bulunmaktadır.

Birisi Telefonum Olmadan WhatsApp Mesajlarımı Okuyabilir mi?

Evet, WhatsApp yerel veya bulut yedeklemenize erişimleri varsa. WhatsApp yedeğinizle, WhatsApp mesajlarınızı okumak için telefonunuza ihtiyaç duymazlar.

WhatsApp Mesajlarını Karşımdaki Kişi Bilmeden Nasıl Okuyabilirim?

Cihazlarına ne zaman bir senkronizasyon uygulaması yüklediğinizi bilmeden WhatsApp mesajlarını okuyabilirsiniz. Ayrıca WhatsApp hesabını cihazınıza bağlayabilirsiniz. Son olarak, yedeklemelerine erişim çok iyi çalışıyor.

Başkasının WhatsApp Mesajlarını Nasıl Görebilirim?

Eşinizin WhatsApp mesajlarını senkronizasyon uygulaması ile görebilirsiniz.Ebeveyn Kontrolü, başkasının WhatsApp’ta başkalarına ne gönderdiğini görmenizi sağlar.

WhatsApp’ıma Başka Bir Kişiyi Nasıl Bağlarım?

Benzersiz QR kod özelliğini kullanarak başka bir kişiyi WhatsApp’ınıza bağlayabilirsiniz.

[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Mehmet BİLİR

Selam, ben SEO Uzmanı Mehmet BİLİR. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu