Başkasının Whatsapp Mesajlarını Okuma

Başkasının Whatsapp mesajlarını okuma, bir kişinin haberi olmadan kodsuz ve özel yazılımlar aracılıyla sohbetine erişebilmesi ve okuyabilmesidir. Özellikle eşler ve sevgililerin kendilerini aldatmasından endişe duymalarından dolayı mesajlarını okuma isteği en fazla merak edilen konulardan birisi olmuştur. Casus yazılımlar, hedeflenen kişilerin WhatsApp gibi anlık sohbet uygulamalarında yaptığı her türlü paylaşım ve konuşma detaylarına gizlice erişebilmektedir. Ancak bu tür programlar yasal olmadığı gibi kullanıcılarında bilgi güvenliğini tehlikeye atmaktadır.

Başkasının Whatsapp mesajlarını okuma işlemi için casus uygulamalar kullanma ihtimalini düşündüğünüzde kendinizi suçlu hissediyor olabilirsiniz. Ancak bazı partnerinizin güvenliği veya çocuğunuzun sanal zorbalığa maruz kalma durumlarına karşı başkasının Whatsapp mesajlarını okumak isteyebilirsiniz. Bu yazımızda karşı tarafın haberi olmadan başkasının Whatsapp mesajlarını okuma için neler yapabilirsiniz hakkında bilgi vereceğiz.

Başkasının Whatsapp Mesajlarını Okuma Nedenleri

Başkasının Whatsapp mesajlarını okuma nedenleri arasında şüpheli davranış tespiti, özel bilgilerin korunması veya çevrimiçi tehditlerin önlenmesi sayılabilir. Aynı zamanda iş verenler için çalışanların verimliliğinin izlenmesi, ebeveynler için ise çocukların güvenliğinin sağlanması neden olarak gösterilmektedir.

 • Ebeveynseniz, çocuklarınızın güvende olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Ayrıca zorbalığa mı uğruyorlar yoksa yanlış insanlarla temasa mı geçiyorlar bakın.
 • Çalışanlarınızın şirket sırlarını sattığını düşünen bir işverenseniz, onları suçüstü yakalamak için WhatsApp’larını izleyebilirsiniz.
 • İlişki sorunları mı yaşıyorsunuz? Partnerinizin sizi aldatıp aldatmadığını görmek için WhatsApp etkinliğinizi izleyebilirsiniz.

Başkasının Whatsapp Mesajlarını Okuma Ücretsiz

Başkasının Whatsapp mesajlarını okuma işlemi için ücretsiz bir şekilde kullanıma sunulan Whatsapp Web uygulamasından yapabilirsiniz. WhatsApp web, akıllı telefonlardan WhatsApp mesajlarını paylaşmak için kullanılan popüler web sitesi uygulamalarından biridir. Uygulama, mesajları görüntülemenize, mesaj göndermenize ve bilgisayarınızdaki fotoğraflar, videolar, sesli notlar ve diğer dosyalar dahil olmak üzere medya indirmenize izin verir. Bunun için Whatsapp mesajlarını okumak istediğiniz kişinin telefonuna ihtiyacınız olacaktır.

Başkasının Whatsapp mesajlarını okuma ücretsiz için kullanılan Whatsapp Web uygulamasına bilgisayarınızdan web.whatsapp.com adresine giderek ulaşabilirsiniz. Whatsapp web sitesi sürümü, bilgisayarlarıyla çevrimiçi olarak çalışan kişiler için uygundur ve bilgisayarlarındayken sürekli olarak WhatsApp üzerinden mesaj gönderip almaları gerekir. Bu nedenle, özellikle birden fazla kişinin WhatsApp mesajlarını okumak isteyenler için bu yöntem uygun olmayabilir. Web uygulamasına, tarayıcınızda https://web.WhatsApp.com/ adresini ziyaret ederek ve PC’nizden WhatsApp’ınıza erişmek için kılavuzu takip ederek kolayca erişebilirsiniz.

Başkasının Whatsapp Mesajları Nasıl Okunur?

Başkasının Whatsapp mesajlarını sohbet yedeğini geri yükleyerek, Whatsapp Web servisine bağlayarak veya kurtarma yazılımı ile okumak mümkündür. Casus yazılımlar sayesinde, başka birinin WhatsApp’ına uzaktan erişim sağlayarak yazışmalarını takip etmek ve okumak mümkün hale gelmiştir. Ancak bu programlar, kullanıcıların WhatsApp mesajlarını takip etmesine ve kontrol etmesi için sunulan özellikler için yüksek fiyatlar isteyebilir.

Başkasının Whatsapp mesajlarını okuma ile eşler, partnerleriyle ilgili sırları öğrenebilir, işverenler, hassas şirket sırlarını vb. paylaşan personeli belirleyebilir. WhatsApp mesajlarını okumaya erişilebilir kılan WhatsApp özelliklerinin yanı sıra, ücretsiz üçüncü taraf casus uygulamaları da vardır. Ücretsiz ve çok daha kolay bir şekilde başkasının Whatsapp mesajlarını okuma işlemi için aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz.

Kurtarma Yazılımı ile Başkasının Whatsapp Mesajlarını Okuma

Whatsapp mesajlarını kurtarmak için kullanılan bu yazılımları internetten ücretsiz bir şekilde bilgisayarınıza kurabilirsiniz. Kurulumu yapılan herhangi bir veri kurtarma yazılımında genel olarak aşağıdaki adımlar izlenmektedir;

 • Telefonun ıçak modunu açın. Bu, telefonun silinen metinleri geçersiz kılacak yeni veriler almasını önlemeye yardımcı olacaktır.
 • PC’nize bir kurtarma yazılımı indirin ve kurun.
 • PC’nizin ve hedefin telefonunun iletişim kurmasına izin vermek için USB hata ayıklamasını etkinleştirin
 • Kurtarma yazılımını çalıştırın ve Whatsapp mesajlarını okumak için ekranınızdaki talimatları izleyin.

Bu adımlar Android içindir ve hedef telefona erişiminizin olmasını gerektirir. Bu nedenle, geri yükleme uygulamalarını kullanarak birinin telefonunu uzaktan erişemezsiniz.

Sohbet Yedeğini kullanarak başkasının Whatsapp mesajlarını okuma

WhatsApp uygulaması genellikle her gece saat birde eski sohbetleri kullanıcının Google Drive hesabına yedeklemektedir. Eğer birinin WhatsApp mesajlarını okumak istiyorsanız, yedek dosyasına erişmek için Gmail hesap giriş bilgilerini bilmeniz yeterlidir. Google Drive, belgeler ve ortak çalışma için ideal bir araçtır, ancak onu silinmiş WhatsApp mesajlarını okumak için de kullanabilirsiniz.

 • Hedef telefonu alın ve WhatsApp’ı açın.
 • Ayarlar’ı açın ve Sohbet Yedekleme’yi açın.
 • Google Hesabına gidin ve Gmail adresinizi ve şifrenizi girin.
 • Google Drive’ı seçin ve yedekleme sıklığını seçin.

Artık tüm Whatsapp sohbetinde yazılan mesajları, resimleri ve videoları Google Drive hesabında yedeklenecektir. Yedeklenen bu dosyayı bilgisayarınıza indirerek Whatsapp yedekten mesaj okuma programına yükleyerek sohbet yedeğini açabilirsiniz.

Whatsapp Web Aracılığyla Mesajları Okuma

Başkasının Whatsapp mesajlarını okuma işlemi için ücretsiz kullanılan Whatsapp Web uygulamasını karşı tarafın telefonu ile eşleştirmeniz yeterli olacaktır. WhatsApp Web, resmi bir uygulamadır ve kullanıcıların bir PC ya da bir akıllı telefon ile eşleştirilen telefonun sohbetine erişebilirsiniz. WhatsApp Web ile kullanıcılar mesaj gönderip görüntüleyebilir ve video, fotoğraf veya ses dosyaları gibi medyaları indirebilir. Kurulum için, kullanıcıların web.whatsapp.com adresinde yer alan QR kodunu taramak üzere hedef cihaza erişmesi yeterlidir.

Başkasının Whatsapp mesajlarını okuma işlemi;

 • Bilgisayarınızdan veya telefonunuzdan https://web.WhatsApp.com/ adresine girin.
 • Mesajlarını okumak istediğiniz telefonun Whatsapp uygulamasını açın.
 • Sağ üsteki üç noktaya ardından “Bağlı Cihazlar”a dokunun.
 • “Cihaz Bağla” seçeneğine dokunun ve açılan kameradan ekrandaki QR kodunu okutun.
 • Bir süre bekledikten sonra QR kodu okuyan telefondaki tüm sohbetleri görebilirsiniz.
 • Herhangi bir sohbete tıklayarak mesajlar okuyabilir, gönderilme zamanını bulabilirsiniz.

Whatsapp web uygulaması açıldığında QR kodu okutulan telefonda bir bildirim görülmektedir. Bu bildirimi gizlemek için Whatsapp uygulama ayarlarından bildirim seçeneklerine giderek Whatsapp Web’te oturum açtığınızda bildirimi gizleyebilirsiniz. Detaylı bilgi için bu yazımızda göz atabilirsiniz: Whatsapp QR Kodu ile Başkasının Mesajlarını Okuma

Kodsuz Whatsapp Mesaj Okuma için bu yazımıza göz atabilirsiniz.

Başkasının Whatsapp Mesajlarını Okuma Mümkün mü?

Evet, WhatsApp mesajlarını başka bir cihazda görebilirsiniz. Bu makalede bu işlevi gerçekleştirmenizi sağlayan üç yöntem bulunmaktadır.

Birisi Telefonum Olmadan WhatsApp Mesajlarımı Okuyabilir mi?

Evet, WhatsApp yerel veya bulut yedeklemenize erişimleri varsa. WhatsApp yedeğinizle, WhatsApp mesajlarınızı okumak için telefonunuza ihtiyaç duymazlar.

WhatsApp Mesajlarını Karşımdaki Kişi Bilmeden Nasıl Okuyabilirim?

Cihazlarına ne zaman bir senkronizasyon uygulaması yüklediğinizi bilmeden WhatsApp karşı taraf mesaj okuma yapabilirsiz. Ayrıca WhatsApp hesabını cihazınıza bağlayabilirsiniz. Son olarak, yedeklemelerine erişim çok iyi çalışıyor.

Başkasının WhatsApp Mesajlarını Nasıl Görebilirim?

Eşinizin WhatsApp mesajlarını senkronizasyon uygulaması ile görebilirsiniz.Ebeveyn Kontrolü, başkasının WhatsApp’ta başkalarına ne gönderdiğini görmenizi sağlar.

WhatsApp’ıma Başka Bir Kişiyi Nasıl Bağlarım?

Benzersiz QR kod özelliğini kullanarak başka bir kişiyi WhatsApp’ınıza bağlayabilirsiniz.

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 2 Ortalama: 5]

TeknoBilir

Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu