Eşimin Çift Hat Kullandığını Nasıl Anlarım?

Eşinizin çift hat kullandığını anlamak için adına kayıtlı kaç adet SIM kartının olduğunu öğrenmeniz gerekecektir. Eşinizin adına kayıtlı hat sayısını kontrol etmek için, arama kayıtlarını, mesajları, fotoğrafları ve diğer uygulamaları ile telefonunu inceleyebilirsiniz. Arkadaşları veya ailesiyle konuşarak farklı bir telefondan ve numaradan arama gelip gelmediğini sorabilirsiniz.

Eşinizin çift hat kullandığını anlamak için nerede olduğunu, ne yaptığını ve kiminle iletişim kurduğunu gösteren uygulama kullanabilirsiniz. Bu uygulamalar, eşinizin telefonunu takip etmenizi ve eşinizin başka bir telefon kullandığını anlamanızı sağlayacaktır. Bu yazımızda eşinizin başka bir telefon kullandığından şüpheleniyor iseniz takip etmeniz gereken adımları göstereceğiz.

Eşimin Başka Telefon Kullandığını Nasıl Anlarım?

Eşinizin başka bir telefon kullandığından şüpheleniyor iseniz adına kayıtlı aktif kaç adet SIM kartının olduğunu kontrol edebilirsiniz. Eşinizin E-devlet şifresi ile giriş yaparak “Mobil Hat Sorgulama” servisini kullanabilir ve hangi operatörde adına kaç adet SIM kartı kayıtlı görebilirsiniz. E-devlet sisteminde ücretsiz olarak eşinin 2 veya daha fazla hat sahibi olup olmadığını yapabileceğiniz bu sorgulama için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Eşimin Başka Telefon Kullandığını Nasıl Anlarım?

Eşimin çift hat kullandığını anlamanın yolu;

  • https://www.turkiye.gov.tr/mobil-hat-sorgulama adresine gidin.
  • Eşinizin TC kimlik No ve E-devlet şifresi ile giriş yapın.
  • Açılan ekranda adına kayıtlı tüm SIM kartlarını ve telefon numaralarını görebilirsiniz.
  • Eğer bilmediğiniz farklı bir numara listede aktif gözüküyor ise eşiniz başka bir telefon kullanıyor olma ihtimali yüksektir.

Eşinizin E-devlet şifresi ile mobil hat sorgulaması yaparak adına kayıtlı olan tüm SIM kartlarını ve telefon numaralarını kontrol edebilirsiniz. Bilmediğiniz bir numara eğer aktif gözüküyor ise ikinci bir telefon kullanma ihtimali çok yüksektir. Bu numarayı gizli bir şekilde arayarak hattın aktif olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Eşimin Başka Telefon Kullandığını Nasıl Bulabilirim?

Eşinizin başka telefon kullandığından eminseniz arama yapabilmesi için bir operatörden SIM kartı temin etmesi gerekmektedir. Eğer eşinizin telefonu çift SIM kartını destekliyor ise adına kayıtlı ikinci bir hattın olup olmadığını SIM yuvasına bakarak bulabilirsiniz. Aynı şekilde eğer telefon SIM yuvasını eşiniz çok sık açıyor veya kurcalıyor ise SIM kartı değiştiriyor olabilir.

Eşinizin başka telefon kullandığını bulabilmeniz için adına kayıtlı SIM kartlarını E-devlet uygulamasına giriş yaparak mobil hat sorgulamadan bulabilirsiniz. Turkcell, Vodafone ve TTmobil operatörlerinde adına kayıtlı iki veya daha fazla SIM kartı var ise telefon numaraları ile burada gözükecektir. Tek yapmanız gereken eşinize belli etmeden gizli bir numaradan bu numaraları aramaktır. Operatör firmasını arayan IMEI numarasından da sorgulama yapabilirsiniz: IMEI Numarasından Telefon Bulma

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 2 Ortalama: 3]
Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu