Eşimin Messenger Mesajlarını Nasıl Görebilirim?

Eşimin Messenger mesajlarını nasıl görebilirim diye bir arayış içerisinde iseniz öncelikle bir Messenger hesabına ihtiyacınız olduğunu bilmelisiniz. Eşlerin mesajlarını görmek istemesi teknolojik gelişmeler ile birlikte gelen iletişimin kolaylaşması neticesi kiminle konuştuğunu öğrenme isteği uyandırmıştır. Çiftlerin birbirlerine olan güveni yetirdiğini gösteren bu davranış ile eşlerin ücretli veya ücretsiz programlar araştırdığı görülmektedir.

Öncelikle eşlerin kişisel verilerin gizliliği ve özel hayatın gizliliği kapsamında birbirlerinin Messenger mesajlarını görmek istemelerinin etik olmadığını bilinmelidir. Bu yazımızda “eşimin Messenger mesajlarını nasıl görebilirim” arayışında olan çiftler için kullanılabilecek yöntemlerden bahsedeceğiz.

Eşimin Messenger Mesajlarını Nasıl Okuyabilirim?

Eşinizin Messenger mesajlarını görebilmek ve okuyabilmek için oturum bilgilerine veya mesajları kaydeden ücretli ya da ücretsiz eklenti/yazılıma ihtiyacınız vardır. Aşağıda yer alan üç yöntemden size en kolay geleni tercih ederek eşinizin Messenger mesajlarını görebilirsiniz.

Şifre Sıfırlama

Eşimin Messenger mesajlarını görmenin en kolay yolu oturum açma bilgilerine ve parolasına sahipseniz, yeni bir gizli internet tarayıcısından giriş yapmaktır.

Eşimin Messenger mesajlarını görmek için;

 • Google Chrome veya Safari tarayıcısında gizli sekme açın.
 • Messengerweb sitesine gidin.
 • Eşinizin telefon numarasını ve biliyor iseniz şifresini yazıp giriş yapın.
 • Açılan ekranda kim ile ne zaman mesajlaştığını ve ne konuştuklarını görebilirsiniz.

Eğer giriş bilgilerini bilmiyor iseniz eşinizin telefonu yanınızda iken “https://www.messenger.com/” adresine girin ve alt kısımda yer alan şifremi unuttum seçeneğini seçin. Sizi Facebook sayfasına yönlendirecektir ve yeni şifre talep edin. SMS doğrulamasından sonra yeni şifreyi oluşturup giriş yaparak eşinizin Messenger mesajlarını görebilirsiniz. Daha profesyonel bir işlem için bir sonraki yönteme göz atabilirsiniz.

Şifre Görme Eklentisi

Eşiniz masaüstü veya dizüstü bilgisayarda oturum açarak, Facebook veya Messenger kullanıyor ise tarayıcı eklentisi kullanarak tüm konuşmaları görebilirsiniz. Google’a “Messenger mesaj görme eklentisi” yazdığınızda birçok Google Chrome eklentilerini bulabilirsiniz. Herhangi birini indirerek aşağıdaki adımları takip edin.

Eşimin Messenger mesajlarını eklenti ile nasıl görebilirim;

 • Google arama motoruna “Messenger Mesaj Kaydetme” eklentisi yazın.
 • Eşinizin kullandığı bilgisayara çıkan ilk eklentiyi kurun.
 • Sağ üst köşede aktif olan eklentiye sağ tıklayın ve sabitlemeyi kaldırın diyerek gizleyin.
 • Ardından “chrome://extensions/” adresine gidin ve yüklenen eklentinin ayrıntılarına tıklayın.
 • Eklentinin açık olduğundan ve tüm tik işaretlerinin aktif olduğundan emin olun.
 • Eşiniz masaüstü veya dizüstü bilgisayarından yaptığı tüm Messenger konuşmalarını eklenti ile görebilirsiniz.

Yüklenilen eklentinin geliştirici sayfasında Messenger mesajlarının nereye kaydedildiğini bulabilirsiniz.

Şifre Kaydetme Eklentisi

Yukarıdaki yönteme benzer olan bu yöntemde eşinizin Messenger mesajlarını görebilmek için “Şifre Kaydedici” eklentisi kullanabilirsiniz. Bu eklenti Google tarayıcısında girilen tüm kullanıcı adı ve şifre bilgilerini bir text dosyası olarak kaydetmektedir. Tek yapmanız gereken eklentiyi aktif ettikten sonra eşinizin oturum açmasını beklemektir. Öğrendiğiniz şifre ile Messsenger web sitesine girerek oturum açıp eşinizin tüm mesajlarını görebilirsiniz.

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 3 Ortalama: 4.7]
Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.
2 Yorum
 1. Facebook’ta arşivlenmiş dosyası vardır, oradan eşinin messenger mesajlarının log kayıtlarına ulaşabilir ve görebilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu