Eşimin Telefon Şifresini Nasıl Kırabilirim?

Eşimin telefon şifresini nasıl kırabilirim sorusu son zamanlarda ziyaretçilerimiz merak ettiği en önemli konulardan birisi olmuştur. Telefon şifresi, cihazınıza erişmek için kullanılan bir paroladır. Genellikle, telefonun kilidini açmak için kullanılan sayı veya belirli bir harf kombinasyonunu içerir. Eşinizin telefonunda bir şifre var ise ve bu şifreyi sizinle paylaşmak istemiyorsa bilmenizi istemediği bazı sırları olabilir.

Eşimin telefon şifresini nasıl kırabilirim sorusunun cevabını vermeden önce ondan şifreyi isteyin ve telefonuna erişmek istediğiniz belirtin. Karşı tarafın mahremiyetine saygı göstermeniz gerektiğini unutmayın. Eğer seni aldattığını düşünüyorsan kendisi ile açık ve net bir şekilde konuşmanız ilişkinizin devamlılığındaki güven duygusu için önemlidir. Eğer yeterince yakın değil veya hala eşimin telefon şifresini nasıl kırabilirim sorunun yanıtı arıyor iseniz yazımızı okumaya devam edin.

Eşimin Telefon Şifresini Nasıl Öğrenebilirim?

Eşimin telefon şifresini öğrenebilmeniz için öncelikle kullanmış olduğu cihazın marka ve modelini bilmemiz gerekmektedir. Android ve iOS işletim sistemine sahip cihazların şifre kırma ve yeni şifre oluşturma aşamaları oldukça farklıdır. Bazı telefon modelleri için, şifre kırma işlemi için özel yazılımlar kullanılabilir. Eşimin telefon şifresini öğrenme işlemi için kök erişiminin kullanılması, kilit kodunun sıfırlanması veya kilit kodunun değiştirilme yöntemleri bulunmaktadır.

Google Login ile Eşimin Telefon Şifresini Çözme (Android 4.4 ve Altı)

Hala Android 4.4 veya daha eski bir sürümü çalıştırıyorsanız ve telefonunuzda kayıtlı bir Google hesabınız varsa, veri kaybetmeden Samsung Galaxy kilit ekranını atlamak için Google hesabını kullanabilirsiniz. Bu yöntem özellikle Android işletim sistemine sahip telefonlarda kaybedilen telefon şifresini sıfırlama ve öğrenmek için kullanılmaktadır. Telefon şifresini kırma işleminde Google hesabından oturum açmanız gerekeceğiniz eşinizin Gmail hesap bilgilerini bilmeniz gerekmektedir.

Eşinizin telefon şifresini kırmak için;

 • 5 kez yanlış bir kilit ekranı şifresi veya deseni girin.
 • Yaklaşık 30 saniye bekleyin ve “Forgotten Pattern” seçeneğine tıklayın.
 • Yedek bir PIN veya Google hesabı oturum açma bilgilerinizi girin.
 • Telefonunuzun kilidi açılacaktır.
 • Eşinizin telefonundan öğrendiğiniz şifre ile kilit açma deseni çizip kilidi açabilirsiniz.

Cep Telefonumu Bul’ ile Eşimin Telefon Şifresini Kırma

Samsung telefonu ve tableti için “Cep Telefonumu Bul” özelliğini sunarak eşinizin telefon şifresini kırabilirsiniz. Samsung telefonlarda veri kaybetmeden şifre kırma işlemi için kilit ekranı PIN’i / Şifre / Desen / Parmak İzi kilidini açmada yöntemi deneyebilirsiniz.

Eşimin telefon şifresini kırma adımları;

 • Find My Mobile web sitesine gidin.
 • Samsung hesabınıza giriş yapın. “Ekranımı Kilitle” düğmesini tıklayın.
 • Bir sonraki sayfada, “Kilidi Aç” seçeneğine tıklayın ve güvenlik kilidini kaldırırken cihazınızın kilidi otomatik olarak açılacaktır.
 • Kilit açma işleminde eşinizin telefon şifresi otomatik kırılacaktır.

ADM ile Eşimin Telefon Şifresini Öğrenme ve Kırma

Bir diğer yöntem olan ADM arayüzünü kullanarak eşinizin telefon şifresini öğrenebilirsiniz;

 • Google Android Cihaz Yöneticisi’ni ziyaret edin
 • Kilitli cihazınızda kullandığınız Google hesabınıza giriş yapın.
 • ADM arayüzünde kilidini açmak istediğiniz cihazı seçin ve “Kilitle” seçeneğine tıklayın.
 • Bir parola girin ve tekrar “Kilitle”yi seçin. Geçerli kilit şifreniz ekrandaki şifreli kilitle ile değiştirilecektir
 • Veri kaybetmeden bu yöntem ile eşinizin şifresini kırabilirsiniz.

“USB Hata Ayıklama Modu” yöntemi olarakta kullanılan ADM yöntemi sadece aktif olan telefonlar için geçerlidir. Eşinizin telefonunun geliştirici seçenekleri açık ve bu özelliği daha önce kullanmış iseniz Android veya iPhone şifre kırma işlemi yapabilirsiniz. Telefonu önce USB bağlantı kablosu ile bilgisayara bağlayın. ADB yükleme klasöründe bir CMD komut penceresi açın. “adb shell rm /data/system/gesture. key” kodunu siyah ekrana yazarak eşinizin telefonunun şifresini kırabilirsinizi.

Eşimin Telefon Şifresini Nasıl Çözebilirim?

Eşinizin telefonunun kilidini kendisinden haber açarak mahremiyetini ihlal ederek suç işlediğinizi bilmelisiniz. Telefon kişisel bir eşya olarak kabul edilmekte olup eğer eşinizin sizden bir şey gizlediğini düşünüyor iseniz onunla açık bir şekilde konuşmalısınız. Eğer konuşmanıza rağmen şifresini vermeyi reddediyor ise aşağıdaki telefon ekran kilidini açma yöntemlerini deneyebilirsiniz.

Bu yöntemler arasında eşimin telefon kilidi açmak için en sık kullanılan yöntem Master Kod yöntemidir.

Eşinizin muhtemel ekran kilit şifreleri şunlar olabilir;

 • Evlilik tarihiniz,
 • Kredi kartı şifresi,
 • Yaşınızı iki kez yazabilirsiniz. Örneğin 2828, 3535 gibi
 • Telefon numara kartının PIN Kodu olabilir
 • Çocuğunuzun doğum tarihi
 • Özel bir gününüzün tarihi eşinizin ekran şifresi olabilmektedir.
Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

TeknoBilir

Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu