Snapchat Kamerası Çok Yakın

Snapchat kamerası çok yakın sorunu genellikle Snapchat ayarlarının yapılmamasından dolayı ön veya arka kameranın normalden daha yakın çekim yapmasıdır. Snapchat, yenilikçi ve heyecan verici anları arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşmanın hızlı ve eğlenceli bir yolunu sunmaktadır. Özellikle gençler arasında kısa sürede yaygın olarak kullanılan uygulamada benzersiz filtreler ile eğlenceli içerikler çıkarılabilmektedir.

Snapchat, kullanıcılar için heyecan verici özellikler sunsa da, kullanımı sırasında yine de kamera çok yakın çekiyor gibi hatalar ve sorunlar gösterebilir.  Birçok kullanıcı, mükemmel bir çekimin yakalanmasında engellere neden olan Snapchat ön kamerası çok yakın sorunundan şikayet etti. Bu makale, bu sorunu rahat ve hızlı bir şekilde ortadan kaldırmak için birkaç kolay düzeltme yöntemini paylaşacağız.

Snapchat Kamerası Çok Yakın Olma Nedenleri ve Çözümleri

Snapchat kamerası çok yakın olma nedenleri arasında ön belleğin dolu olması, cihaz uyumsuzluğu, uygulamanın güncel olmaması veya filtre gösterilmektedir. Bu temel sorunların nedenleri ve çözümleri ise şu şekildedir;

Snapchat Önbelleği

Snapchat kamera yakınlaştırma hatasının oluşmasının ana nedenlerinden biri, önbellek verileridir. Snapchat, resimlerimizi ve videolarımızı eklenen filtrelerle içerdiğinden, sonuç olarak depolama veya önbellek verileri işgal edilir. Bu nedenle uygulama daha fazla veri depolamakta zorlanır ve yakınlaştırılmış bir kamera gibi arızalar göstermeye başlar.

Cihaz Uyumsuzluğu

Bazı durumlarda telefonunuza uyumlu olmayan filtreler nedeniyle cihazınız Snapchat’i desteklemeyebilir ve kamerası çok yakın çekebilir. Bu, cihazınızdaki dahili hatalar nedeniyle olabilir, bu nedenle Snapchat kameranız düzgün çalıştırmıyor olabilir.

Kamera Ayarları

Bazen, cihazdaki ve uygulamadaki kamera ayarlarınızın tam olarak yapılmadığında SnapChat kamerası çok yakın çekiyor sorunu ile karşılaşabiliriz. Cihazınızın kamera ayarlarını yapmanız çekilecek görüntünün kalitesi ve netliğini belirlediğinden daha renkli ve normal açıdan video çekmenizi sağlar.

Snapchat kamerası çok yakın çekiyor ise;

  • Snapchat uygulamasını açın.
  • Sağ üst köşedeki dişli simgesine tıklayın ve “Ayarlar” kısmına dokunun.
  • Ardından “Yönet” sekmesine tıklayarak kameranın yakınlık ve uzaklık ayarlarını yapın.
  • Ön kamera veya arka kameranın çok yakın çekme sorununu yönet ayarından düzeltebilirsiniz.

Snapchat ön kamera çok yakın çekiyor sorunu kamera ayarlarında bulunan mesafenin ayarının yapılmamış olması nedeniyle karşılaşılan bir sorundur.

Snapchat ön kamerası çok yakın çekiyor ise uygulamayı açın ve ayarlar menüsüne gidin. Yönet seçeneğinde yer alan kamera yakınlık ve uzaklık ayarlarını kullanacağınız filtreye göre düzenleyin. Ön kamera çok yakın çekiyor sorununu ayarlarda yer alan uzaklık ve mesafe ayarından normal açıya getirebilirsiniz.

Snapchat Kamerası Çok Yakın Sorunu Nasıl Düzeltilir?

Snapchat kamerası çok yakın sorununun kolay çözümlerini öğrenmek için, internet bağlantınızı veya uygulamanın güncelliğini kontrol etmeniz gerekir. Snapchat uygulaması, güçlü ve istikrarlı bir internet bağlantısı sayesinde düzgün çalışır; ancak, cihazınız zayıf veya dengesiz bir Wi-Fi bağlantısıyla bağlıysa, bu uygulama hataları gösterecektir. Bu nedenle, herhangi bir düzeltmeye geçmeden önce her zaman internet bağlantınızı kontrol etmeye çalışın. İnternet bağlantınızda bir sorun bulursanız, bu sorunu ortadan kaldırmak için ISS’nizi arayın.

Yakınlaştırılmış Snapchat kamerasını düzeltmek için Snapchat uygulamanızı yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz. Bunu yaparak, uygulamanızın arka planında çalışan aksaklıkları ve hataları ortadan kaldırabilir ve uygulamanızın hızını da artırabilirsiniz.

Snapchat kamerası çok yakın sorunu çözümü Android;

  • Snapchat uygulamasını yeniden başlatmak için, ekranınızın sağ alt kısmında görüntülenen kutu simgesine dokunun.
  • Daha sonra, cihazınızın arka planında çalışan tüm uygulamaları görebilirsiniz.
  • Snapchat uygulamasını bulun ve uygulamasını kapatmak için parmağınızdan yukarı kaydırın.
  • Ardından, sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol etmek için Snapchat uygulamanıza geri dönün.

Aşağıdaki adımlardan, farklı iPhone cihaz modellerinde Snapchat uygulamasını nasıl kapatacağınızı öğreneceksiniz:

Snapchat kamerası çok yakın sorunu çözümü iOS;

  • iPhone X ve Son Modeller için: Bu tür modellerde uygulamayı kapatmak için alttan yukarıya doğru kaydırın ve ortada tutun. Şimdi hızlıca parmağınızı kaldırın ve yukarı kaydırarak Snapchat uygulamasını kapatın. Şimdi hatanın giderilip giderilmediğini görmek için Snapchat’e geri dönün.
  • iPhone 8 Plus ve Önceki Modeller için: Bu tür modellerde, Snapchat uygulamasını kapatmak için ana sayfa düğmesine hızlıca iki kez dokunun. Şimdi, sorunun çözülüp çözülmediğini görmek için Snapchat’inizi tekrar açın.

Çoğu zaman Snapchat’in eski sürümünün kullanılması ön kamera çok yakın çekiyor hatalarına neden olur ve işlevselliğini etkiler. Uygulamanın güncel olup olmadığı Appstore veya Playstore mağazalarına giderek kontrol edebilirsiniz.

Snapchat Kamerası Çok Yakın Sorunu Çözümü?

Uygulama içerisinde yer alan kamera ayarlarına gidin ve parmağınızla ekrana dokunarak yakınlık ve uzaklık ayarlarını yaparak sorunu çözebilirsiniz.

Snapchat Ön Kamerası Çok Yakın Çözümü

Snapchat ön kamerası çok yakın ise kamerayı açın ve parmağınız ile ekrana dokunarak uzaklık ve yakınlık ayarını yaparak sorunu çözebilirsiniz.

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

TeknoBilir

Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu