Whatsapp Kamera Boyutu Ayarlama Nasıl Yapılır?

Whatsapp kamera boyutu ayarlama ile birlikte bir dizi özellik son güncelleme ile uygulamaya eklendi. Bu durum artık doğrudan akıllı telefonunuzdaki kamera uygulamasından boyutu üzerinde düzenleme yapabileceğiniz anlamına gelmektedir. Bir fotoğrafı kırpabileceğiniz, efektler uygulayabileceğiniz, farklı boyutlarda ayarlayabileceğiniz, arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşmadan önce metin ekleyebileceğiniz anlamına gelir.

WhatsApp kamera boyutu ayarlama nasıl yapılır hiç merak ettiniz mi? Evet doğru okudunuz: WhatsApp kamera boyutunu ayarlama için telefonunuzun ayarlar menüsünden kamera seçeneğine girmeniz yeterlidir. Bu yazımızda, WhatsApp kamera boyutunu hızlı ve en kolay bir şekilde nasıl yapabileceğinizi göstereceğiz.

WhatsApp Kamera Boyutu Yakınlaştırma Sorunu Nedir?

WhatsApp uygulama üzerinden görüntü göndermek, durumuna bir görüntü eklemek ve video kaydı almak için kameranızı kullanılır. WhatsApp’ın son sürümüyle, kullanıcılar medya yakalamak ve göndermek için kamerayı kullanmak istediğinde, yakınlaştırma sorunu ile karşılaşmaya başlamıştır. Resim çekmek istediğinizde, arayüze baktığımızda yakınlaştırılmış bir resim görebilir ve bu da kullanıcıların iyi bir kalitede çekim yapmasını zorlaştırır.

Whatsapp Kamera Boyutu Ayarlama

WhatsApp aracılılığı ile gönderdilen görsel ve resimler daha hızlı karşı tarafa ulaşması için orjinal boyuttan biraz daha küçük gönderebilmektedir. Orijinal ve boyutu değiştirilmemiş resmi göndermek, daha büyük ekranlarda görüntülemek ve özellikle resmi düzenlemek için daha iyidir. Word’de ve özellikle PowerPoint sunumlarında iyi çözünürlüklü resimlere sahip olmak en iyisidir.

Whatsapp kamera boyutunu ayarlamak için ‘Kamera’ veya ‘Galeri’ yerine ‘Belge’ gönderme seçeneğini seçin. ‘Belge’ gerçekten ‘herhangi bir dosya’ anlamına gelir ve tam görüntüyü cihazınıza kaydedildiği gibi gönderir.

Whatsapp kamera boyutu büyüdü sorunu ayarları yapılmamış cihazlarda resimin en ve boy orantısızlığı ile olur. Akıllı telefona kaydedilen orijinal kamera boyutu fotoğraf için 3.1MB, 4032 x 1960′ çözünürlük idaeldir.Karşı tarafa orijinal fotoğrafın beşte birinden daha küçük olan 453 kb’lik küçük bir boyutta resim gönderilir! 1600 x 777 ‘e kadar boyutu küçülen görsellerin tüm ekstra bilgileri ve özellikle GPS konum ayrıntıları silinir.

Whatsapp kamera boyutu büyüdü

Whatsapp kamera boyutu ayarlamak için;

  • Telefonunuzdan “Ayarlar” ve ardından “Uygulamalar”a girin.
  • Whatsapp kamera boyutunu ayarlamak için “Whatsapp” uygulamasını bulup üzerine bir kere dokunun.
  • “İzinler” seçeneğinden “Kamera”ya dokunun.
  • “İzin verme” olarak ayarlı ise boyutu düzenleyebilmeniz için “Yalnızca Uygulamayı kullanırken izin ver”i işaretleyip çıkın.
Whatsapp Kamera Boyutu Ayarı Nedir?

Whatsapp kamera boyutu çekim yaptığınız fotoğrafın istediğiniz çözürlük ve en-boy oranında karşı tarafına iletilememesidir.

Whatsapp Kamera Boyutu Ayarlamak Nasıl Yapılır?

Whatsapp kamera boyutu ayarlamak için telefonunuzdan sırayla ayarlar > uygulamalar > WhatsApp > izinler ve kamera ayarlarına girin.

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 4 Ortalama: 3.3]

TeknoBilir

Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu