Whatsapp Çeviri Nasıl Yapılır? Otomatik Çeviri Özelliği

Whatsapp çeviri ile mesajlarınızı Google çeviri uygulamasını kullanarak 110 farklı dili Türkçe veya diğer dillere çevirebilirsiniz. Whatsapp’ta sohbet ettiğiniz diğer kişinin dilini bilmiyorsanız, Whattsapp’ta Google Translate’i kolayla kullanabilir ve başka bir dilde sohbet edebilirsiniz. WhatsApp’ta sohbet etmek en kolay iştir, çünkü yalnızca mesaj yazıp göndermeniz gerekir, böylece başka bir kişiye kolayca ulaşır.

Whatsapp çeviri ile hakim olmadığınız veya dili tam olarak bilmediğiniz bir dili Google translate ile çeviri yapabilirsiniz. Bugün Hemen hemen her akıllı telefonda WhatsApp uygulaması bulunmaktadır. Her kullanıcı WhatsApp’ı günde en az bir kez sohbet etmek için kullanır. Whatsapp belirli bölgeler veya dillerle sınırlı değildir. Dünyanın her yerinden insanlarla istediğiniz dilde sohbet edebilirsiniz. Whatsapp Çoklu dilleri desteklemesine rağmen, otomatik çeviri yapabilecek bir translate aracına sahip değildir. WhatsApp mesajlarınızı otomatik olarak çevirmek için kullanılan bu uygulama ile ilgili tüm detayları bu yazımızda bulabilirsiniz.

Whatsapp Çeviri Özelliği Nedir?

Whatsapp çeviri özelliği, sohbet penceresinde ki mesajların İngilizce – Türkçe veya herhangi bir dilden Türkçe’ye çevrilmesini sağlamaktadır. WhatsApp çeviri özelliği ile giden ve gelen tüm mesajları otomatik olarak 110’dan fazla farklı dile çeviri yaparak iletişim kurmanızı sağlar. Otomatik çeviri farklı ülkelerden arkadaşlarınız veya müşterilerinizle iletişim kurmanızı ve dil sorunu ortadan kaldırılır.

WhatsApp Çeviri Nasıl Yapılır?

Whatsapp çeviri yapabilmeniz için Google’ın klavyesi olan Gboard’ı kullanmanız gerekmektedir. Google translate’in varlığından yararlanan Amerikan şirketi, klavyeye sistemine otomatik çeviri entegre ederek klavyeyi daha da geliştirmeye karar veriyor. WhatsApp otomatik çeviri ile mesajlarınızı otomatik olarak çevirmenizi sağlamak için bir tuş eklemesi sağlanıyor.

Whatsapp çeviri yapmak için;

 • Cihazınızda App Store’a gidin ve Gboard uygulamasını yükleyin.
 • Uygulamayı açın ve Ayarlar’da Gbord’u etkinleştirmeniz istenecektir. Klavye Ayarlarını açmak için üzerine dokunun.
 • Klavyeleri Yönet Menüsünde Gboard’u etkinleştirin.
 • Uygulamaya devam edin ve Girişi Seçin yöntemi.
 • Giriş yöntemini Gboard olarak değiştirin ve Bitti’ye dokunun
 • Whatsapp’ı açın ve herhangi bir sohbete veya kişiye gidin. Klavyeyi açın ve dünya simgesine dokunun.
 • Klavyenin üst kısmındaki Google çeviri simgesine dokunun.
 • Şimdi dilleri seçin ve çevirmek istediğiniz metni yazın.

Bu yöntem ile dönüştürmek istediğiniz metni el ile yazmanız gerekecektir. Metni tekrar yazmadan doğrudan çevirmek için sonraki yöntemi kullanın.

WhatsApp Otomatik Çeviri Nasıl Yapılır?

Whatsapp otomatik çeviri yapabilmeniz için Google çeviri uygulamasını kullanabilirsiniz. Chrome tarayıcısı, Google Çeviri ile entegreli geldiğinden dolayı Whatsapp web uygulaması ekranında sağ tıklayıp otomatik çeviri yapabilirsiniz. Mobil ve tablet gibi cihazlarınızda otomatik çeviri yapabilmeniz için Playstore ve iOS uygulama mağazasından Google Çeviri uygulamasını yüklemeniz gerekmektedir. Whatsapp translate yapabilmeniz için sohbet ekranında, herhangi bir metnin üzerine dokunun. Whatsapp çeviri programı ile sohbet ekranında yer alan tüm metinleri istediğniz dile translate yapabilirsiniz.

Whatsapp İngilizce Türkçe çeviri yapmanıza imkan sağlayan Google çeviri uygulaması ile Türkçe İngilizce çevirinizi de yapabilirsiniz. Whatsapp dil çeviri ile yapabileceğiniz bazı translate dilleri İngilizce, Almanca, Rusça, İtalyanca, Arapça ve Portekizce’dir.

Whatsapp görüntülü konuşma kaydetme özelliği ile canlı sohbetlerinizi kaydedebilirsiniz.

Whatsapp otomatik çeviri yapmak için;

 • Playstore’dan veya iOS uygulama mağazasından Google Çeviri’yi indirin
 • Uygulamayı açın ve gerekli izinleri sağlayın.
 • Menü’ye dokunun ve Ayarlar’a tıklayın.
 • Whatsapp çeviri özelliğini aktif etmek için Çevirmek İçin Dokun ve Çevirmek için Dokunmayı Etkinleştir’e gidin.
 • Akıllı Telefonunuzda WhatsApp’ı açın. Çevirmek istediğiniz herhangi bir sohbete gidin. Mesaja uzun dokunun ve Kopyala veya Pano’yu seçin.
 • Seçtikten sonra, Google translate ekranınızda açılacak ve dönüştürmek istediğiniz dili seçecektir. Çevrilen metin görüntülenecektir.
 • Yeni bir çeviriye dokunun ve geri göndermek istediğiniz metni tekrar girin. Mesajınız çevrilecek ve seçilen kullanıcıya gönderilecektir.

Whatsapp Web otomatik çeviri yapmak için;

 • Google Chrome Web Mağazasına gidin.
 • Google Çeviri eklentisini kurun.
 • Whatsapp’ı Google Chrome tarayıcısında açın.
 • 110’dan fazla farklı dili Google Çeviri uygulaması ile anlık olarak otomatik istediğiniz dile çevirebilirsiniz.

Whatsapp çeviri uygulaması ile ekranın sol üstünde yer alan üç çizgiye tıklayın. Açılan seçeneklerden “Ayarlar” seçin. Sonraki ekranda “Top to Translate” kısmına dokunun. Whatsapp çeviri uygulamasını açarak çevirmek istediğiniz mesajı seçin.

Whatsapp translate yapmak için;

 • translate.whatsapp.com adresine gidin.
 • Facebook hesabınız ile otomatik giriş yapın.
 • Sohbet penceresinde yazılan farklı diller otomatik çeviri özelliği sayesinde anında Türkçe’ye veya seçtiğiniz dile çevirebilirsiniz.

Whatsapp translate işlemi için https://translate.whatsapp.com/ adresine giriş yaptıktan sonra bir sohbet başlatın. Sohbet ekranında yazılan farklı diller seçtiğiniz dile otomatik çevirilecektir. Aynı şekilde sizin yazdığınız Türkçe yazıda karşı tarafa seçtiğiniz dile çevirilip gönderilmektedir.

Whatsapp Çeviri Nasıl Yapılır?

Whatsapp çeviri yapabilmeniz Playstore veya iOS mağazalarından Google Çeviri uygulamasını yüklemeniz gerekmektedir.

Whatsapp Otomatik Çeviri Nasıl Yapılır?

Whatsapp otomatik çeviri yapabilmeniz için Playstore veya iOS mağazalarından Google Çeviri uygulamasını yüklemeniz gerekmektedir.

Whatsapp Translate Nasıl Yapılır?

Whatsapp translate yapabilmeniz için Google Çeviri uygulamasını yükleyin ve translate yapmak istediğiniz metine dokunun. Birden fazla dili translate yapabileceğiniz Google Çeviri uygulaması ile Whatsapp mesajlarınızı otomatik translate yapabilirsiniz.

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

TeknoBilir

Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu