Mobil

Whatsapp Görüntülü Konuşma Kaydetme

Whatsapp görüntülü konuşma kaydetme ile önemli anları, tartışmaları veya düşünceleri kayıt altına alabilirsiniz. En popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olan Whatsapp, kişisel kullanımların yanı sıra birçok kişi tarafından iş amaçlı olarak da kullanılmaktadır. Genellikle, Whatsapp ile ilgili birçok resmi konuşma, iş toplantılarında daha fazla kontrol için ve tekrar izlemek ve dinlemek için Whatsapp görüntülü konuşma kaydetme ihtiyacı oluşuyor.

WhatsApp tek seferde sekiz kişiye kadar görüntülü görüşme özelliği sunduğundan, insanların bu görüntülü görüşmeleri daha sonra izlemek için kaydetmek isteyebilmektedir. Bu makalede, WhatsApp görüntülü arama kayıt uygulamalarıyla WhatsApp Video görüşmelerini kaydetmenin üç yöntemini ve iPhone, Android veya PC ve Mac’inizde WhatsApp görüntülü konuşma kaydetme adımlarını göstereceğiz.

WhatsApp Görüntülü Konuşma Kaydetme

Whatsapp görüntülü konuşma kaydetme için android cihazınızın ekran kaydedici özelliğini açmanız gerekmektedir. Telefonunuzun sürümü destekliyor ise ayarlar bölümünde yer alan ekran kaydedeciye tıklayın ve ses ve video kaydet seçeneğine basarak görüntülü kkonuşmalarınızı kaydedebilirsiniz.

Bazı Android cihazları varsayılan olarak görüntülü arama kaydı özelliğini desteklemediğinden Apowesoft uygulamasını indirmeniz gerekir. WhatsApp’ta görüntülü aramaların nasıl kaydedileceğini öğrenmek için aşağıyı okuyun.

Görüntülü Konuşma Kaydetme Programı Android

Android cihazınız varsayılan olarak ekran kaydını desteklemiyorsa, kullanıcının WhatsApp görüntülü aramasını kaydetmek için Google Play Store’dan üçüncü taraf bir uygulama indirmesi gerekir.

Çeşitli uygulamalar, Android kullanıcılarına ekran kayıt seçenekleri sunar ve bunlardan biri de DU Recorder’dır.

 • DU Kaydedici uygulamasını indirip yükleyin ve başlatın.
 • Başlatıldıktan sonra, uygulamaya Mikrofon, Dosya Yöneticisi vb. için gerekli izinleri verin.
 • DU Recorder’ın açılır ekranı size ekranı kaydetme seçenekleri sunar.
 • Kayıt seçeneğini seçin ve WhatsApp görüntülü görüşmelerinizi kaydetmeye başlayın.

Iphone Whatsapp Görüntülü Konuşma Kaydetme

Bir IOS cihazında WhatsApp’ta görüntülü konuşma kaydetme işlemi için en kolay yollarından biri, iPhone’larda zaten bulunan ekran kayıt özelliğini açmaktır.

IOS cihazlarda;

 • WhatsApp görüntülü aramasını başlatın
 • Ekranın altından yukarı kaydırın ve Kontrol Merkezi’ne erişin.
 • Ekran kayıt simgesi orada görünecektir.
 • Ekran kayıt simgesine tıklayın ve mikrofon seçeneğini açmayı unutmayın
 • WhatsApp görüntülü aramanız kaydedilecek.
 • Android cihazlarda

Whatsapp Görüntülü Arama Kaydetme

Stok Android çalıştıran bir telefona WhatsApp görüntülü arama kaydetme için üçüncü taraf bir ekran kayıt uygulaması yüklemeniz gerekecek. İki uygulama denedik – AZ Ekran kaydedici ve MNML Ekran kaydedici . Bu uygulamalardan herhangi birini Google Play Store’dan yükleyebilir ve telefonunuza yükleyebilirsiniz.

WhatsApp görüntülü arama kaydetme için, MNML Ekran kaydedici adımları;

 • MNML Ekran kaydediciyi kurduktan sonra, uygulamayı açmak için simgeye saat koyun.
 • Gerekli tüm izinleri verin ve ekran kaydını başlatın.
 • WhatsApp’ı açın ve görüntülü aramayı normalde yaptığınız gibi yapın.
 • İstediğiniz zaman kaydı yarı yolda durdurabilirsiniz.
 • Kaydedilen dosyayı görüntülemek için MNML’yi tekrar açın, listelenmiş dosyayı göreceksiniz. Oynatmayı başlatmak için üzerine dokunun.
WhatsApp görüntülü konuşma Nasıl Kaydedilir?

Android akıllı telefonunuzda WhatsApp görüntülü görüşmelerini kaydetmek için resmi bir özellik olmamasına rağmen, her zaman bir geçici çözüm vardır. Bir WhatsApp görüntülü aramasını kaydetmek istiyorsanız, Android akıllı telefonunuzdaki ekran kaydedici uygulamasını kullanabilirsiniz.

WhatsApp görüntülü arama Nasıl Kaydedilir?

Android telefonlarda WhatsApp görüntülü arama kaydetme için öncelikle App Store’dan Cube Call Recorder’ı indirin. Bu uygulamayı açtığınızda, WhatsApp’tan bir arama yapmanız gerekir. Çağrı başlar başlamaz, küp çağrı widget’ını da göreceksiniz. Tıklayın ve arama kaydı başlayacaktır.

[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Mehmet BİLİR

1994 doğumluyum. Bilgisayar programcılığı bölümü mezunuyum. 2018 yılından bu yana SEO ile iç içeyim ve son 1 yıldır blog danışmanlığı yapmaktayım. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu