Whatsapp Görüntülü Konuşma Efekt Nasıl Yapılır?

Whatsapp, sevdiğimiz insanlar ile akıllı telefonlar aracılığı saniyeler içinde görüntülü konuşma başlatmamıza imkan sağlamaktadır. Her an başlatabileceğiniz görüntülü konuşma özelliği ile kendinizi her zaman güzel göstermeniz mümkün değil. Ama bunun üstesinden gelmek için bir hile var. WhatsApp görüntülü görüşmeleri sırasında kendinizi daha iyi hissetmek için yüz filtresi efektlerini kullanabilir ve kendinizi güzelleştirebilirsiniz.

Whatsapp görüntülü görüşmelerinize filtreler eklemek, sohbetlerinize biraz eğlence ve kişilik katmanın harika bir yoludur! Komik yüzlerden şık güneş gözlüklerine kadar çeşitli filtreler mevcuttur. Bu yazımızda Whatsapp görüntülü konuşma efekt nasıl yapılır ve video görüşmenize bir filtre ekleme için yapmanız gerekenleri bulabilirsiniz.

Whatsapp Görüntülü Konuşma Yüz Güzelliği

WhatsApp görüntülü görüşmesinde yüz güzelliği efekti ile daha iyi bir görüntü görmek istiyor iseniz, Face uygulamasını indirip yüklemeniz gerekir. Bu uygulama, yüzünüze farklı filtreler ve efektler eklemenize olanak tanıyarak görüntülü aramalarda daha çekici görünmenizi sağlar. Bu uygulamayı kullanmak için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterlidir:

Beauty Face uygulamasını Google Play Store’dan indirin ve yükleyin.

 • Uygulamayı açın ve “Etkinleştir” seçeneğini seçin.
 • Whatsapp’a gidin ve görüntülü arama yapın.
 • Filtre seçeneklerini getirmek için ekrana dokunun.
 • Listeden “Güzel Yüz” filtresini seçin.
 • Yeni filtrenizle sohbetinizin keyfini çıkarın!

Whatsapp Görüntülü Konuşma Filtre

Whatsapp görüntülü konuşma filtreleri ile bir arama sırasında güzellik filtresi efektini %100, %50, %20 veya daha fazla olarak ayarlayabilirsiniz. Android telefonunuzda basit bir kurulumla, herhangi bir görüntülü konuşmada istediğiniz filtreyi aktif ederek katılmaya hazır olabilirsiniz.

WhatsApp görüntülü araması sırasında filtre eklemek için:

 • Ön kameradan arka kameraya geçmek için kamera değiştirme düğmesine dokunun.
 • Ardından, kayıt düğmesinin yanındaki küçük oka dokunun.
 • Bu, filtrelerinizi açacaktır! Kullanılabilir tüm seçeneklerinizi görmek için sola veya sağa kaydırabilir ve ardından kullanmak istediğinize dokunmanız yeterlidir.
 • Filtrenizi seçtikten sonra, filtre uygulanmış olarak görüntülü aramanızı başlatmak için kayıt düğmesine dokunmanız yeterlidir.

Whatsapp Görüntülü Konuşma Efekt ekleme

WhatsApp görüntülü konuşma efekt ekleme için Android telefonunuzun ayarlarına girerek Whatsapp uygulaması için efekt özelliğini aktif etmeniz gerekmektedir. iOS’ta uygulamanın en son sürümü 2.17’dir. 30. Android’de uygulamanın en son sürümü 2.17’dir. Kullanılabilir filtreleri görmek istiyorsanız görüntülü konuşma sırasında alttan yukarı kaydırmanız gerekir. Üzerine tıklayarak istediğiniz filtreyi seçin. Filtrelenmiş görünümü kapatmak için bir fotoğraf veya video üzerinde aşağı kaydırın. Artık fotoğrafları veya videoları düzenleyebilir, resim yazısı ekleyebilir ve paylaş okunu tıklayarak gönderebilirsiniz.

whatsapp görüntülü konuşma filtre uygulaması ile biriyle görüşme başlatmadan önce yüzünüzü çok daha güzel gösterebilirsiniz. Uygulamaları ücretsiz bir şekilde Anroid cihazlardan Google Play Store’dan, iOS ve apple telefonlarda ise appstore’dan indirebilirsiniz.

WhatsApp görüntülü konuşma efekt eklemek için;

 • WhatsApp görüşmenizin sağ üst köşesindeki görüntülü görüşme düğmesine dokunarak başlayın.
 • Çağrı başladığında, sol alt köşedeki üç noktalı menüye dokunun ve Filtreler’i seçin.
 • Buradan, görüntülü aramanıza uygulamak için çeşitli filtreler arasından seçim yapabilirsiniz.
Whatsapp görüntülü konuşma efekt koyabilir miyim?

Filtrelerle görüntülü konuşma ve kamera filtresi ile birleştirerek görüntünüzün daha güzel gözülmesini sağlayabilirsiniz. Bu özellik Android ve iOS kullanıcıları için mevcuttur.

Whatsapp görüntülü konuşma filtre ekleme

WhatsApp görüntülü görüşmesine güzellik filtresi koymak için önce görüntülü görüşmeyi açın. Ardından, seçenekler menüsünü getirmek için ekrana dokunun ve filtreler simgesini seçin. Son olarak, kullanmak istediğiniz filtreyi seçin.

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 13 Ortalama: 3.9]

TeknoBilir

Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu