Whatsapp Konum Takip Etme

Whatsapp konum takip etme ile kullanıcıların konumlarını sohbet ettikleri arkadaşlarıyla gerçek zamanlı bilgilerini “canlı konum” paylaşımı yapılmasıdır. Sunulan bu özellik ile birlikte ebeveynler olarak sadece çocuklarımızı takip etmek ile kalmıyor, herkesi takip edebiliyorsunuz. Ülkemizin mevcut güvenlik durumuda göz önüne alındığında Whatsapp konum takip etme özelliği hayat kurtarabilmektedir. Whatsapp konum takip etme uygulaması olarak bilinen Spynger, uygun fiyatı ve kolay kullanımı ile en çok tercih edilen konum takip etme programıdır.

Whatsapp konum takibi özelliği ile aile üyesi veya ulaşmaya çalıştığınız bir arkadaşınızın mevcut konumunu takip etmek için kullanabilirsiniz. Uygulama üzerinden bir kişinin canlı konumunu takip etmek için sohbet penceresinden birbirleriyle konum paylaşımını açmaları gerekmektedir. Bu yazımızda Whatsapp konum takip etme için yapmanız gerekenler hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

Whatsapp Konum Takibi Nasıl Yapılır?

Whatsapp konum takibi yapabilmek için konum paylaşımı yapılacak her iki telefonda da Whatsapp uygulamasının yüklü olması gerekmektedir. Konum paylaşımı yapmak istediğiniz kişi ile bir sohbet paylaşın ve alt kısımda yer alan ataç simgesine dokunun ve “Konum” etiketine tıklayın. Whatsapp konum takibi için sohbet penceresine gönderilen canlı konum, anlık konum ya da mevcut konum bilgisini canlı takip etme için “Mevcut Konum” seçeneğine tıklayarak izleyebilirsiniz.

Whatsapp konum takibi yapmak için;

  • Whatsapp uygulamasını açın.
  • Konum paylaşımı yapacak olan kişinin sohbet penceresini açın.
  • Konum paylaşımı yapıldıktan sonra ekranda yer alan haritaya tıklayın.
  • Google haritalar üzerinden Whatsapp konum takibi ile kişinin yerini görebilirsiniz.

Bir Kişinin Konumunu Whatsapp Üzerinden Nasıl İzleyebilirim?

Bir kişinin konunumu Whatsapp üzerinden izleyebilmeniz için karşı tarafın sohbet penceresinden canlı konum paylaşımı yapması gerekmektedir. Canli konum izleme olarak kullanılan bu paylaşımı paylaşan kişi 15 dakika, 1 saat veya 8 saat süre ile mevcut konumunu gönderebilmektedir. Whatsapp konum izleme ile uygulamayı kullanan kişiler sohbet ettikleri arkadaşları ile gerçek zamanlı olarak konum paylaşımlarını takip edebilirler.

Whatsapp Canlı Konum İzleme

WhatsApp canlı konum izleme özelliğini kullanmak için sohbet ettiğiniz kişinin göndermiş olduğu “Mevcut konum” mesajına tıklayın. Ardından, konumunuzu arkadaşlarınızla paylaşmak için “Paylaş” seçeneğini seçerek harita üzerinden canlı konum izleme yapabilirsiniz. WhatsApp’ta konum paylaşımı yapabilirsiniz. Konumunuzu arkadaşlarınızla paylaşmak için, mesajlaşma ekranınızda sağ üst köşedeki kamera simgesine dokunun ve “Konum” seçeneğini seçin.

Bu işlem için bir uygulama veya servis kullanmanız gerekecektir. WhatsApp’ın kendi aracıyla bu işlemi gerçekleştirmeniz mümkün değildir. Ancak, çeşitli üçüncü taraf uygulamaları ve servisleri kullanarak canlı konum izlemeyi gerçekleştirebilirsiniz. En iyi telefon takip programları için bu yazımıza göz atmayı unutmayın.

Whatsapp konum takip etme nasıl yapılır?

Whatsapp konum takibi yapabilmeniz için sohbet ettiğiniz kişinin canlı konum paylaşımını açması gerekmektedir.

Whatsapp canlı konum takibi nasıl yapılır?

Whatsapp canlı konum takibi yapmak için sohbet penceresinde konuştuğunuz kişinin ataç simgesinden “Canlı Konum” paylaşımı yapması gerekmektedir.

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 2 Ortalama: 4]

TeknoBilir

Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu