Çift Whatsapp Kullanma

Çift WhatsApp kullanma, bir cihazda birden fazla WhatsApp hesabının aynı anda kullanılmasını sağlayan uygulama veya yöntemlerdir. Çift Whatsapp, kullanıcıların iki farklı numarayı aynı anda kullanmalarını sağlayan bir Whatsapp özelliğidir. Bu sayede kullanıcılar, çalışma veya kişisel amaçlar için iki farklı numarayı kullandıkları telefonlarında Whatsapp uygulamalarını da ayırabilmektedir.

Çift Whatsap kullanma işlemini genellikle aynı telefonda birden fazla WhatsApp hesabını kullanmak isteyen kişiler için kullanılır. Örneğin, iş ve kişisel yaşam arasında ayrım yapmak isteyen bir kişi, aynı telefonda bir WhatsApp hesabını iş amaçlı, diğer hesabını ise kişisel amaçlı kullanabilir. Çift WhatsApp, çeşitli ücretsiz uygulamalar veya üçüncü taraf yazılımlar kullanılarak yapılabilir. Bu yazımızda çift whatsapp kullanma ile ilgili yapmanız gerekenler hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

Çift Whatsapp Nasıl Kullanılır?

Çift WhatsApp kullanımı, bir cihazda birden fazla WhatsApp hesabını aynı anda kullanmaya olanak tanıyan bir özelliktir. Bu özellik, çoğu cihazda WhatsApp’ın çift hesap desteği ile kullanılabilir. Aynı cihazda birden fazla WhatsApp hesabının aynı anda kullanılmasını sağlar. Bu, çalışma veya kişisel amaçlar için kullanışlı olabilir.

Çift Whatsapp kullanma adımları;

  • Telefonunuzun ayarlar kısmına giriyoruz.
  • Arama yerine “Çift Uygulamalar” yazıyoruz ve çıkan sonuca dokunuyoruz.
  • Çift uygulama desteği olan Whatsapp’ı bularak yanındaki tik işaretini aktif ediyoruz.
  • Whatsapp uygulamasının diğer bir çift kopyası ana ekrana otomatik eklenecektir.

Çift Whatsapp kullanabilmek için Andrıid telefonların ayarlarında bulunan “Çift Uygulamalar” kısmına girmeniz gerekmektedir. Aktif edilen Whatsapp uygulaması ile ana ekrana ikinci bir Whatsapp uygulaması simgesi gelecektir. Bu simgeye tıklayarak telefonunuzda takılı olan ikinci SIM kartı numarasından oturum açarak tek cihazda çift Whatsapp kullanabilirsiniz.

Eğer cihazınızın ayarlar kısmında “Çift Uygulamalar” seçeneği yok ise aşağıdaki uygulamayı kullanabilirsiniz.

Dual Messenger ile Çift Whatsapp Kullanma

Dual Messenger, bir cihazda iki farklı WhatsApp hesabının aynı anda kullanılmasını sağlayan Samsung marka telefonların bir özelliğidir. Bu özellik, kullanıcıların iki farklı numarayla aynı anda Whatsapp uygulamasından mesajlaşmalarını ve aramalarını yapmalarını sağlar. Dual Messenger, aynı anda iki farklı WhatsApp hesabının kullanılmasının yanı sıra, kullanıcıların her iki hesabının da kendi aralarında bağlantılı olmasını sağlamaktadır.

Örneğin, bir Samsung cihazda Dual Messenger özelliği etkinleştirildiğinde, kullanıcılar WhatsApp’ın normal sürümünü birinci hesapları için kullanabilirler. Ardından, Dual Messenger özelliğini kullanarak, aynı cihazda farklı bir WhatsApp hesabı için ikinci bir uygulama kurabilirler. Ancak, Dual Messenger özelliği sadece bazı Samsung cihazlarda mevcuttur ve her Samsung cihazda kullanılamayabilir. Bu nedenle, çift WhatsApp veya çift uygulama kullanmak isteyen kişiler, cihazlarında bu özelliğin mevcut olup olmadığını kontrol etmelidirler.

Dual Messenger ile çift Whatsapp kullanmak için;

  • Ayarlar uygulamasını açın ve “Gelişmiş özellikler” seçeneğine gidin.
  • “Çift Messenger” seçeneğini bulun ve üzerine dokunun.
  • Açılır pencerede, çift kullanmak istediğiniz uygulamaları seçin. WhatsApp’ı seçin.
  • “Ekle” veya “Yükle” seçeneğine dokunun.
  • Dual Messenger özelliğini kullanmak için ekrandaki talimatları takip edin ve eklenen uygulamaları kurun.
  • İkinci WhatsApp hesabınızı oluşturun ve kurduğunuz çift WhatsApp uygulamasını kullanarak kullanmaya başlayın.

Whatsapp ikiz uygulama olarak kullanılan Dual Messenger’ı aktif etmek için, öncelikle cihazınızda özelliğin etkin olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Eğer özellik etkin ise, cihazınızın Ayarlar bölümünden Dual Messenger seçeneğini bulmalısınız. Seçeneğini bulup açtıktan sonra, Whatsapp uygulamasını seçerek Dual Messenger özelliğini etkinleştirebilirsiniz. Dual Messenger özelliği etkinleştirildikten sonra, Whatsapp ikiz uygulama olan ikinci bir sürümünün telefon ana ekranına otomatik eklenecektir. İkinci sürümün oluşturulmasından sonra, iki sürüm arasında geçiş yaparak mesajlaşma ve arama yapabilirsiniz.

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu