Whatsapp İki Telefonda Kullanma

WhatsApp iki telefonda kullanma, bir kişinin aynı anda iki farklı cihazda WhatsApp’ı kullanmasına izin veren bir özelliğidir. Bu, bir kişinin akıllı telefon, akıllı saat veya tablet ile aynı anda WhatsApp’ı kullanmasını sağlar. Whatsapp birleştirme olarak bilinen bu işlem ile tüm cihazlarınızda Whatsapp uygulamasını ortak kullanarak gelen mesajları her iki cihazda da görebilirsiniz.

Whatsapp iki telefonda kullanma, bir WhatsApp hesabının aynı anda birden fazla cihazda kullanılmasını sağlayan bir uygulamadır. Çift WhatsApp kullanma ile kullanıcılar iki farklı cihazı ortak Whatsapp uygulamasına bağlayarak aynı anda mesajlaşmalarını ve aramaların kontrolünü sağlar. Bu yazımızda 1 Whatsapp’ı 2 telefonda kullanma işlemi hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

1 Whatsapp’ı 2 Telefonda Kullanma

1 Whatsapp’ı 2 telefonda kullanma, bir kişinin aynı anda iki farklı cihazda Whatsapp’ı kullanmasına izinveren önemli özelliklerinden birisidir. Bu, özellikle çalışma veya okul arasında sık sık seyahat edenler için kullanışlıdır. Bu, aynı anda iki farklı cihazda aynı Whatsapp hesabını kullanarak mesajlaşma, arama veya grup sohbetleri gibi özellikleri kullanmanıza izin verir.

Whatsapp iki telefonda kullanma

 • Whatsapp uygulamasını her iki telefonda kullanmak için yükleyin ve oturum açın.
 • Telefonlardan birinden Whatsapp hesabınıza giriş yapın.
 • Uygulamanın sağ üst köşesinde yer alan üç noktaya tıklayın.
 • Ayarlar > Whatsapp Web seçeneğine ardından “Cihazı Bağla” seçeneğine dokunun.
 • İkinci telefonunuzdan web.whatsapp.com adresine gidin.
 • Ekranda yer alan QR kodu birinci telefonunuzdan okutarak 1 Whatsapp’ı 2 telefonda kullanma yapabilirsiniz.

WhatsApp’ı iki telefonda kullanmak için uygulamayı her iki cihaza da yükleyin ve oturum açın. Ardından, ilk telefonunuzda WhatsApp hesabını açın ve Ayarlar > WhatsApp Web’e tıklayın > Cihazı Bağla’ya tıklayın. İkinci telefonunuzdan QR kodunu tarayın ve aynı WhatsApp hesabını her iki telefonda da kullanabileceksiniz.

Whatsapp Başka Telefonda Açma

WhatsApp hesabını birden fazla cihazda kullanma olarak bilinen başka telefonda açma işleminde öncelikle her iki telefonuna Whatsapp uygulaması yükleyin. Herhangi bir telefondan Whatsapp hesabına giriş yaparak Ayarlar > Whatsapp Web seçeneğine girin. “Bağlı cihazlar” yazısına dokunun. Whatsapp başka telefonda açma işlemi İkinci telefonunuzdan web.whatsapp.com web sayfasını açarak 1. Telefonun kamerasından QR kodu okutun.

Whatsapp başka telefonda açma için;

 • WhatsApp hesabınızı bağlayın.
 • 1. telefonunuzda Whatsapp uygulamasını açın.
 • ⋮ menüsüne dokunun.
 • Bağlı cihazlar’a dokunun.
 • Yeşil renkte olan “Cihaz bağla “düğmesine dokunun.
 • Diğer telefonunuzda görüntülenen QR kodunu tarayın.
 • İkincil telefonunuz mesajlarınızı senkronize etmeye başlayacaktır.

Birkaç kolay adımda, WhatsApp’ı iki cihazda kullanmak için çok fazla güçlük çekmeden kurabilirsiniz. Tablette uygulamayı kurmak için kandırmanız gerekir. Ancak, ana telefonunuz çevrimiçi olmasa bile, beş adede kadar başka telefon veya bilgisayarda mükemmel şekilde çalışır. Bu yöntem, ana telefonunuzu kullanarak arama yapmanıza ve sesli mesajlar, dosyalar, GIF’ler, resimler ve videolar gönderip almanıza olanak tanır.

İkinci Android cihazınızda da bildirimler alabilirsiniz; bu, örneğin ana telefon şarj olurken başka bir telefon kullanarak bildirimlerinize göz kulak olmanızı sağlar. Mesajlarınız cihazlar arasında senkronize edildiğinden, sohbeti nereden başlatacağınızı düşünmenize gerek yoktur. Ancak, ana telefonunuzun, hesabınıza bağlı olduğu için düzenli olarak WhatsApp sunucularına bağlanması gerekir. Diğer cihazlar ise sadece ayna görevi görür ve ana telefonunuz WhatsApp sunucularına giriş yapmazsa, bir süre sonra bağlantısı kesilebilir.

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 2 Ortalama: 5]

TeknoBilir

Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu