Whatsapp’ta Saat İşareti

Whatsapp’ta saat işareti bir mesaj gönderildikten sonra sohbet penceresindeki mesajınızın sağ tarafında gözüken bir ikondur. Genellikle saat işareti, mesajınızın gönderilmesi için yeterince güçlü bir internet bağlantınız olmadığı anlamına gelir. Saat simgesi göründüğünde, ağ bağlantınız çok yavaş olduğu için mesajınızın karşı tarafa iletildiğini ancak gönderilmediğinin bir işaretidir.

WhatsAppta saat işareti bir kişiye mesaj göndermek istediğinizde internet sorunu nedeniyle mesajın sağ alt köşesinde saat emojisinin gözükme durumudur. WhatsApp’taki saat işareti, uygun bir ağ bağlantısı olmadığı için mesajınızın şu anda gönderilemediği anlamına gelir. Bu yazımızda saat işaretinin çıkma nedenleri ve mesaj gitmiyor sorunu yaşayan kullanıcılara çözüm önerileri sunacağız.

Whatsapp’ta Saat İşareti Nedir?

Whatsapp’ta saat işareti, internet bağlantısı olmadığını ve mesajınızın karşı tarafa iletilemediğini belirten bir ikondur. Eğer saat işaretini göndermek istediğiniz mesajda görüyor iseniz bir ağa bağlı olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Eğer bir ağa bağlı değil iseniz mesajlarınızın sohbet penceresinde 7 gün süre ile bağlantı tekrar sağlanana kadar bekletilir. İnternet bağlantısı kurulduğu an saat işareti olan tüm mesajlarınız eğer 7 gün geçmemiş ise karşı tarafa iletilir.

Whatsapp süreli mesaj olarakta bilinen 7 günlük zamanlayıcı ile sağlanan sohbette yalnızca metin mesajları değil, aynı zamanda resimler, dosyalar ve videolar da vardır. Ancak ayar etkinse, mesajlarınız ve tüm medya gönderileriniz kaydedilecek ve yedi gün sonra silinecektir.

Whatsapp’ta @ işareti çıkıyor sorunu genellikle uygulama ile bağlantının kesilmesi sonucu iletilemeyen mesaj kutusunun sağ alt köşesinde gözükmektedir.

Whatsapp Mesaj Gitmiyor Saat İşareti Çıkıyor

Whatsapp mesaj gitmiyor saat işareti, mobil veri veya Wi-Fi bağlantınızın zayıfladığı veya hiç olmadığı durumlarda karşımıza çıkan bir sorundur. Whatsapp’ta karşı tarafa mesaj gönderebilmek için çalışan ve stabil bir internet bağlantısına ihtiyacınız vardır. Saat işareti, kişisel ağ bağlantınızın olmadığı veya WhatsApp’ın kendisinin kapalı ya da bakımda olduğunu göstermektedir.

Whatsapp’ta saat işareti çıkıyor, mesaj gitmiyor ise;

  • Telefonunuzun internet bağlantısının olup olmadığını kontrol edin.
  • Yazılımsal bir hata olma olasılığına karşı telefonunuzu yeniden başlatın.
  • Whatsapp uygulamasını en son sürümünün yüklendiğinden ve güncel olduğundan emin olun.
  • Mesaj göndermek istediğiniz kişinin sizi engellemediğinden emin olun.

Whatsap mesaj gitmiyor saat işareti çıkıyor sorunu genel olarak internet bağlantısında yaşanılan kesintilerden dolayı karşımıza çıkan sorundur. Sorun çözümü için veri bağlantısının veya Wi-Fİ bağlantısında bir sorun olmadığından emin olmanız gerekir.

İnternet var ama Whatsapp mesaj gitmiyor ise internet bağlantısını sağlayan yazılım veya donanımla ilgili sorun yaşıyor olabilirsiniz. Diğer ihtimaller ise uygulamanın güncel olmaması, karşı tarafın sizi engellemiş olması veya internetinizin stabil olmamasıdır. WhatsApp tam ağ kapasitesine döndüğünde mesaj gönderilecektir.

Whatsapp mesajda saat işareti ne anlama geliyor?

Whatsapp mesajta saat işareti görüyor iseniz internet bağlantınızın olmadığı ve mesajınızın karşı tarafa gitmediği anlamına gelmektedir.

Whatsapp mesaj gitmiyor saat işareti çıkıyor sorunu nedir?

Eğer karşı tarafa mesaj gönderdiğiniz mesajın sağ alt tarafında saat ikonu görüyor iseniz bu sorunun nedeni internet bağlantınızın olmamasıdır.

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

TeknoBilir

Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu