Whatsapp Mesajlarımın Başkası Tarafından Okunduğunu Nasıl Anlarım?

Whatsapp mesajlarımın başkası tarafından okunduğunu anlamak için Whatsapp’ınızı açın ve tüm etkin veya önceki oturumlarınızı kontrol edin. Whatsapp tek bir hesap için birden fazla cihazdan oturum açmanıza olanak tanımaktadır. Açık unuttuğunuz bir Whatsapp web uygulamasında oturum kapatmadığınız sürece Whatsapp mesajlarınız başkası tarafından okunabilmektedir. WhatsApp konuşmalarında sizin tarafınızdan yapılmayan bazı değişiklikler görüyorsanız, WhatsApp’ınızın başkası tarafından okunduğunu ve izlendiğini anlayabilirsiniz.

Whatsapp mesajlarımın başkası tarafından okunduğunu anlamanız için bağlı cihazları kontrol etmeniz gerekmektedir. Bir bilgisayarda Whatsapp Web uygulamasına QR kod okutarak oturum açabilirsiniz. Açtığını bu oturum uygulamanın ayarlar bölümünde bağlı cihazlarda gözükmektedir. Oturum Whatsapp web üzerinden kapatılmaz ya da uygulama üzerinden bağlantısı kesilmez ise başkası tarafından tüm Whatsapp mesajlarınız okunabilmektedir.

Whatsapp Mesajlarımın Başkası Tarafından Okunduğunu Nasıl Anlayabilirim?

WhatsApp mesajlarımın başkası tarafından okunduğunu nasıl anlayabilirim için Ayarlar > Bağlı Hesaplar kısmını kontrol etmeniz gerekir. Eğer birisi sizden habersiz WhatApp Web QR kodunuzu taradıysa bir başkası tarafından tüm Whatsapp mesajlarınız okunabilmektedir. Birinin WhatsApp web üzerinden takip edip etmediğini veya mesajlarınızı okuyum okumadığını bilmek için bağlı cihazları kontrol edin.

Whatsapp mesajlarımın başkası tarafından okunduğunu anlamak için;

  • WhatsApp’ı açın ve ‘ üç nokta ‘ simgesine dokunun ve WhatsApp Web’e dokunun.
  • Şimdi, eğer bu ‘ Şu Anda Aktif ‘ olarak görünüyorsa, WhatsApp mesajlarınız WhatsApp Web’de okunuyor demektir.
  • Bunu durdurmak için Tüm cihazlardan çıkış yap seçeneğine dokunabilirsiniz.

Bu tür uygulamalar tarafından herhangi birinin WhatsApp hesabını izleme talebinden bahsedersek, aynı şekilde uzmanlar tarafından kullanılan gerçek şey olmayabilir. Ancak WhatsApp bu tür uygulamalar ve casus yazılımlar tarafından gözetlenebilir, bu yüzden dikkatli olun.

  • Cihazınıza gereksiz üçüncü taraf uygulamaları yüklediyseniz, bu tür uygulamalara dosya/ortam erişimine de izin verdiyseniz işler daha da kötüleşir.
  • Kişilerinize izniniz olmadan gönderilen birden fazla mesaj veya dosya görürseniz, WhatsApp hesabınıza büyük bir saldırı yapıldığından ve casusluğun şu ana kadar devam ettiğinden emin olabilirsiniz.

İşte bu yazıda, hem Android hem de iPhone cihazlarda WhatsApp’ınızın izlenip izlenmediğini belirlemek için kullanabileceğiniz yöntemleri listeledik. Whatsapp mesajlarımın başkası tarafından okunduğunu nasıl anlarım iPhone cihazlarında Ayarlar > bağlı cihazlara girerek anlayabilirsiniz.

Başkasının whatsapp mesajlarını okuma programı indir ücretsiz

Birinin WhatsApp Mesajlarımı Okuduğunu Nasıl Anlarım?

Bilgisayar korsanları, mesajları görmek için WhatsApp’ınızı okumanın birçok yolunu dener. Farkında olmak için aşağıda belirtilen yolları kontrol edebilirsiniz:

WhatsApp WEB’i kullanma

WhatsApp web, bilgisayar korsanlarının WhatsApp sohbetinizin içini izlemek ve mesaj gönderip almak için kullandığı en kolay yoldur. Ancak bu, WhatsApp web özelliği için QR kodu sayesinde mümkün olur.

Bilgisayar korsanlarının yaptığı şey, bu QR kodunu çalmak ve bilgisayarlarındaki WhatsApp web’i ile taramak ve WhatsApp’ınız cep telefonunuzda açıksa, mesajlar ve medya dahil her şeyi bilgisayarlarında görebilirler. Bu aslında o WhatsApp hesabında ne gönderip aldığınızın kayıtlarını tutar.

Kayıtlı SIM kartı kullanma

WhatsApp, kurulumdan sonra ilk kez SIM kartı kullanır ve daha sonra başka internet bağlantılarınız veya Wi-Fi’niz varsa SIM’i çıkarabilir ve bu hesap için WhatsApp’ı kullanabilirsiniz. Ancak, bu özelliğin kendi başına bir kusur olduğu ortaya çıkıyor.

Birinin bu numaraya erişimi varsa, WhatsApp hesabınızı çalabilir ve gelen şeyleri görebilir. Ancak, bunu kimin yaptığını asla öğrenemezsiniz, çünkü kişi SIM’i çıkarırsa, hesabı tekrar geri alana kadar veya geri almadıkça o hesaba hala erişimi vardır.

Cihaz Yedekleme Dosyası

Depolama güvenliğinden bahsedecek olursak, tüm verilerinizi güvende tutmanız ve diğer bilinmeyen uygulamalara asla erişim sağlamamanız zorunludur. Cihazınızın WhatsApp yedekleme dosyasına erişmeye çalışabilecek bazı bilgisayar korsanları var ve bunu başarırlarsa mevcut tüm WhatsApp verilerinizi çalabilirler.

Üçüncü Taraf Casus Yazılımlarını Kullanma

Bu, zaten aşina olduğunuz yaygın öneridir. Ancak bilmeniz gereken bir şey daha var. Bazı tarayıcılar, casus yazılım gibi çevrimiçi tehditlere karşı güvenli değildir ve bazı web siteleri, cihazınıza zarar verebilecek ve bilgileri kolayca çalabilecek kadar çok casus yazılım ve virüs teşvik eder. Bu nedenle, bir dahaki sefere bilinmeyen uygulamaları ve dosyaları ziyaret ettiğinizde ve indirirken dikkatli olun.

Whatsapp Mesajlarım Başkası Tarafından Okunuyor Mu?

Whatsapp mesajlarınızı telefonunuza bir program yüklenmeden başkası tarafından okunması imkansızdır. Whatsapp’ın Web uygulamasından QR kod ile giriş yapılarak mesajlarınız başkası tarafından okunabilir ancak bunun yapıldığını anlamak çok kolaydır. Uygulamayı açın ve sağ üsteki üç noktaya tıklayarak bağlı cihazlar seçeneğine gidin. Burada QR kodu ile Whatsapp oturumu açılan cihazları görebilirsiniz. Tanımadığınız veya başkası tarafından mesajlarınızın okunduğunu düşündüğünü cihazların bağlantılarını kesebilirsiniz.

Başkasının Whatsapp mesajlarımı okuduğunu nasıl anlarım?

Başkasının Whatsapp mesajlarımı okuduğunu anlamak için uygulamanın ayarlar bölümüne giderek bağlı cihazlarda çevrimiçi olanı kontrol etmeniz gerekir.

Başkasının Whatsapp mesajlarımı okumasını nasıl engellerim?

Bir başkasının whatsapp mesajlarınızı okuyabilmesi için uygulamaya erişimi olması gerekmektedir. Erişim sağlaması durumda yedeklemenizi drive aracılığı ile indirebilir, QR kod ile Whatsapp Web bağlantısı kurabilir.

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 4 Ortalama: 4.8]

TeknoBilir

Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

3 Yorum

  1. whatsapp mesajlarımın başkası tarafından okunduğunu nasıl anlarım iphone telefonlarda merak ediyorum? bilen birisi cevap verir ise sevinirim.

    1. Merhaba, yazımızda detaylı bilgilendirme yapılmıştır. Whatsapp mesajlarınızı başkası tarafından okunup okunmadığını iPhone cihazlarınızda bulabilirsiniz.

  2. Mesajlarımın başkası tarafından okunduğunu düşünüyordum dediğiniz gibi Whatsapp web bağlı cihazları kontrol ettim ve rahatladım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu