En İyi İnternet Sağlayıcısı

Evde daha fazla vakit geçirdiğimiz bu dönemlerde hızlı, güvenli ve sorunsuz hizmet sunan en iyi internet sağlayıcısı bulmak oldukça önemlidir. Uzaktan çalışma modeline geçtiğimiz bu zamanlarda yüksek hızlı ve sorunsuz bir internet kullanımı artık bir lüks değil ihtiyaç olmuştur. En iyi internet sağlayıcısı arayışına girdiğimiz dönemlerde en büyük sorun alt yapımızın desteklediği hız değeri olmuştur. Türkiye’nin internet hızı ortalaması Dünya ortalamasına göre çok düşük ve pahalıdır.

En iyi sağlayıcısı bulmak için önce alt yapınızın ne kadar hızı desteklediğini öğrenmeniz gerekir. Binanıza gelen internet Fiber kablo ile geliyor ise 100Mbps’e kadar ışık hızında internet alabilirsiniz. Bakir kablo ile geliyor ise ADSL olarak alabileceğiniz en fazla hız 16Mbps’e kadardır. Türkiye’de alt yapı stabil değildir. Mahalle, sokak ve bina kriterine göre alabileceğiniz en fazla internet hızı değişmektedir. Bu nedenle internet sağlayıcısı ile sözleşme yapmadan önce alabileceğiniz en fazla hızı iletişime geçerek adresiniz üzerinden sorgulatmanız gerekir.

En iyi İnternet Sağlayıcısı

2021 yılının En iyi internet servis sağlayıcı denilince akla ilk gelen firmalar Superonline, Türk Telekom, Vodefone ve TürkNet’dir. Bu bilindik ISS firmalarının dışında keşfedilmeyi bekleyen birçok kaliteli hizmet sunan internet sağlayıcılarıda bulunmaktadır. En iyi internet sağlayıcı taahhüt edilen yüksek hızı veren, kaliteli müşteri temsilcileri bulunan, şikayet kaydı az ve yüksek değerlendirme puanına sahip olan firmalardır.

Türkiye’deki en iyi internet sağlayıcısı seçerken, yüksek hız, kesintisiz internet, ulaşılabilir ve bilgi sahibi müşteri hizmetleri, uygun fiyat, kotası ve taahhütsüz sözleşme sunma kriterlerine dikkat etmelisiniz.

Türkiye’deki en iyi internet sağlayıcıları;

Turkcell Superonline

En iyi internet sağlayıcı firmalarından ilk sıradaTurkcell Superonline yer almaktadır. Her geçen gün gelişmiş fiber ağı ile alt yapısını büyüterek hemen hemen her siteye fiber hızı ulaştırmaktadır. Birçok ISS firması Turkcell Superonline fiber alt yapısını kullanarak müşterilerine hizmet vermektedir. Müşteri hizmetlerine ulaşım ve aynı zamanda kendi saha ekiplerinin olması olası bir sorunda hızlı müdahale imkanını sunmaktadır.

Turkcell Superonline

Ancak şöyle bir durum var ki Superonline’nın kalitesi fiber internet ağından gelmektedir ve ne yazık ki Fiber internet alt yapısı çok yaygın değil sadece sitelerde mevcuttur. Mahalle aralarında yer alan evlere bakır kablo üzerinden VDSL veya ADSL olarak hizmet vermektedir. Yine Fiber alt yapısı olmayan için Superbox 4,5G internet teknolojisi ile yüksek hızları düşük gecikme süreleri vermektedir.

Türkiye’deki en iyi internet sağlayıcısı gelişmiş fiber ağı alt yapısı ile Türkiye’deki en iyi ve en yüksek hızı sunan Turkcell Superonline internet sağlayacısıdır.

Türkiye’deki en iyi internet sağlayıcısı yüksek hızlı fiber ağı ve gelişmiş kaliteli fiber interneti ile ilk sırada bulunan Turkcell Superonline firmasıdır.

Türkiye’deki en iyi internet sağlayıcısı yüksek hızlı ve Türkiye’nin bir çok noktasına çekmiş oldukları gelişmiş fiber alt yapı ağı ile Turkcell Superonline firmasıdır.

En iyi internet sağlayıcısı 2021 araştırmasına göre Turkcell Superonline her yıl olduğu gibi bu yılda ilk sıralarda yer aldığını görebilmekteyiz.

Türkiye'deki en iyi internet sağlayıcısı

Turknet

Turknet son yıllarda yaptığı girişimler ve reklamlar ile abone sayısını hızla arttırmayı başaran en iyi internet sağlayıcılarından birisidir. En önemli kampanyası taahhütsüz internet sunması müşterilerinin ilgisini çektiğini gibi en çok tercih edilen firmalardan biri olmasını sağlamıştır. Son yapılan araştırmalara göre Türkiye’de en hızlı Netflix bağlantısı ve yine en hızlı Steam’e bağlanan ikinci ISS firması olmayı başarmıştır.

Turknet

Kotasız ve taahhütsüz internet hizmeti almak isteyenler internet paketlerini incelemek için web sitelerini ziyaret edebilirler. Sözleşmenizi kargo ile isteyen firma bölgenizin port durumunun müsaitliğine göre en geç 5 iş günü içerisinde internet bağlantınızı sağlamaktadır. Sözleşme imzalandıktan sonra 30 günlük kullanım sonun memnun kalmamanız durumunda paranızı iade etmektedir.

Türksat Kablo

Türksat kablo veya kablonet olarak bilinen firma en iyi internet sağlayıcısı arasında yer almaktadır. 16, 25 ve 100 Mbps’e kadar yüksek hızları sunan paketleri mevcuttur. İnternet kullanım yoğunluğunuza göre kotasız sunulan bu paketlerden birini tercih edebilirsiniz.

Türksat kablo kendi alt yapısı ile hizmet verdiğinden dolayı belirli yerlerde hizmet vermektedir. Eğer alt yapınızda Türksat kablo var ise şanslınız çünkü her bölge ve şehirde Türksat’ın sunduğu yüksek hızlı alt yapısı bulunmuyor.

Turksat Kablo

Türksat Kablo’dan hizmet almaya başladığınızda çeşitli yan ürünlere oldukça uygun fiyatlara sahip olabilirsiniz. Filmbox+ altın sinema paketi, interaktif kutu ve Premium spor paketi gibi bi çok avantajları bulunmaktadır. Özellikle yerleşimin yoğun olduğu yerlerde oturuyor iseniz alt yapınızda Türksat kablo internet var ise ilk tercihinizi bu firmadan yana kullanabilirsiniz. Çünkü yayın yapanların ihtiyaç duyduğu upload hızını en yüksek veren en iyi internet sağlayıcısından birisidir. Şehit ve gazi yakınları veya engelli bireyler için özel fiyat tarifeleri bulunmaktadır.

Vodafone Net

En iyi internet sağlayıcı arasında ilk 3’te Vodafone net yer almaktadır. Nedeni ise en iyi internet hizmetini sağlayan firmaların alt yapılarını kullanmasıdır. Turkcell Superonline ve birkaç firma ile yaptığı anlaşma sonucu bu firmalar alt yapılarını Vodafone Net’e açmıştır. Fiber alt yapınız var ise Vodafone Net firmasından Superonline hizmeti alıyormuş gibi yüksek hızlı internet alabilirsiniz.

Vodafone net

Kampanyalarına baktığımızda 8, 12, 16, 24, 35, 50 ve 100Mbps’e kadar online özel %50 indirim ile hız paketleri sunduğunu görebiliriz. Firmanın en büyük eksisi ise tüm paketlerinin 12 ve 24 ay olarak taahhütlü sunmasıdır. Sunduğu kampanya fiyatları ilk 12ay uygun sonraki 12 ay yüksek olabiliyor bu nedenle kampayaların detaylarını çok iyi okuyup, sözleşmenizi ona göre imzalayın.

D-Smart

Tek bir cümle ile anlatmak gerekirse uzak durulması gereken Türkiye’nin en kötü internet sağlayıcısı D-Smart’tır. Nedenini yakın bir zamanda mahkemelik olduğum dava dosyası ile ayrı bir konuda paylaşacağım.

Dsmart

Türk Telekom

Türk Telekom, en fazla internet abone sayısının bulunduğu internet sağlayıcıdır. İnternet alt yapısına yaptığı yatırımlar internet Fiber ağını her geçen gün büyütmektedir. Hemen hemen tüm internet firmaları Türk Telekom alt yapısını kullanmaktadır. Sunduğu paketlerde 8Mbps hızdan 100Mbps’e kadar ve bazı bölgelerde 1Gbit internet hızına kadar hizmet vermektedir.

Benim burada en önemli tavsiyem hemen hemen tüm firmalar Türktelekom ile çalışmaktadır. BTK kararı gereği internet firmaları arasında rekabet ortamının sağlanması ve tekelleşmenin önüne geçme amacı ile Türktelekom diğer internet sağlayıcılarından daha uygun fiyata paket sunamaz. Örneğin Vodafone net, Turktelekom alt yapısını kullanmaktadır. İnternet bağlantısında Vodafone abonelerinin bağlantılarını Türktelekom ekipleri yapmaktadır. Vodafone’de 50Mbps internet hızı örnek veriyorum 100TL iken, Türktelekom’da 120TL’dir. Alt yapı aynı, hizmet aynı, bakan ekip aynı sadece firma ismi değişik. Bu nedenle Türktelekom yerine Türktelekom alt yapısını kullanan firmalardan aynı hizmeti daha uyguna alabilirsiniz.

Turk Telekom

En iyi internet sağlayıcısı

En iyi intenet sağlayıcısı Türktelekom, Super Online ve KabloNet firmalarının kendi alt yapılarından sağladığı Fiber internet hizmetleridir.

2021 En iyi internet sağlayıcısı

2021 en iyi internet sağlayıcısı bir çok farklı kritere göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 2 Ortalama: 5]

TeknoBilir

Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu