Sadece Ad Soyad İle Tc Kimlik No Öğrenme

Sadece ad soyad ile T.C. Kimlik No öğrenme, kişilerin Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numaralarını adı ve soyadı bilgileriyle öğrenme veya sorgulama yöntemidir. Bu işlem, bir kişinin kimlik numarasını öğrenmek, doğrulamak veya sorgulamak için sıklıkla kullanılmaktadır.  TC kimlik No, kimlik bilgilerinin saklandığı ve kontrol edildiği Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen bir numaradır. Sadece ad soyad ile doğrudan Tc kimlik no öğrenme yapılması için bir sorgulama sistemi olmadığından farklı yöntemler kullanılmaktadır.

Sadece ad soyad ile T.C. kimlik no öğrenme işleminde kişinin 11 haneli Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasının öğrenilmesi amaçlanmaktadır. Kişilerin bu tür bilgilerin korunması önemlidir ve bu nedenle Türkiye’de T.C. Kimlik Numarası sorgulama yalnızca resmi kurumların web sitelerinden yapılır. Bu yazımızda sadece ad soyad ile T.C. kimlik no öğrenme için kullanabileceğiniz web siteleri ve sorgulama ekranları hakkında bilgi vereceğiz.

İsim Soyisimden Tc Bulma

İsim soyisimden Tc bulma işleminde bir kişinin sadece isim ve soyisimi ile yapılan sorgulama işleminde 11 haneli kimlik numarası bulunabilmektedir. 2015 seçimlerinde sızdırıldığı düşünülen MERNIS data verilerinde birçok seçmenin kimlik bilgileri internet ortamına yüklenmiştir. Google ve diğer tarayıcılardan ulaşılamayan bu dosyalara DarkWeb ortamında yer alan forum sitelerinden ücretli veya ücretsiz ulaşıldığı söylenmektedir. Excel dosyası formatında yer alan bu dosyada isim soyisimden Tc bulma işlemi için Ad Soyad sütununda filtreleme yapmanız gerekmektedir.

İsim soyisimden Tc bulma işleminde 2015 yılında sızdırıldığı düşünülen seçmen bilgi datasına entegreli çalışan programlar veya web arayüzleri kullanılmaktadır. En basit yöntemlerden birisi olan isim soyisimden TC bulma işlemi için Google arama kutusuna “isim soyisim” TC yazarak aratın. Bu arama sorgusu isimden tc bulma işleminde kişinin Google’da tüm web sitelerini sorgulamanızı ve karşılığında TC kimlik no öğrenmenizi sağlamaktadır.

İsim Soy İsimden Tc Bulma

İsim soy isimden Tc bulma işlemi yasal olmayan bir yöntem olduğu gibi forum veya diğer web sitelerinde bir kişinin açık kimlik bilgilerinin paylaşılması yasaktır. İsim Soy İsimden Tc Bulma bir kişinin Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasını (TC Kimlik Numarası) bulmak için kullanılan bir yöntemdir. Bu yöntem, kişinin adı, soyadı ve doğum tarihi gibi bilgileri kullanarak TC Kimlik Numarasının bulunmasını sağlar. Bu yöntem, özellikle çok sayıda kişinin TC Kimlik Numarasının aranması gereken durumlarda kullanışlıdır.

Ad soyaddan TC bulma bir kişinin kimliğini doğrulamak için kullanılan bir yöntemdir. Bu yöntem, bir kişinin kimliğini doğrulamak için kullanılan bir kimlik belgesi olan Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarasının (TCKN) kullanılmasını gerektirir. TCKN, her Türk vatandaşının kimliğini doğrulamak için kullanılan bir numaradır ve her vatandaşın kimliğini doğrulamak için kullanılır.

Sadece ad soyad ile T.C. Kimlik No öğrenme Nedir?

Sadece ad soyad ile T.C. Kimlik No öğrenme işlemi kişinin kimlik bilgileri gibi gizli kalması gereken kişisel bilgilerinini öğrenmek için yapılan sorgulama işlemidir.

Ad soyad ile tc sorgulama nasıl yapılır?

Ad soyad ile tc sorgulama yapmak için https://tckimlik.nvi.gov.tr/Modul/TcKimlikNoDogrula adresine giderek ilgili alanları doldurmanız ve ardından sorgulama yapabilirsiniz.

[Toplam: 24 Ortalama: 3.4]

TeknoBilir

Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu