Whatsapp Konuşma Kaydetme Nasıl Yapılır?

Whatsapp, sesli arama, konuşma ve görüntülü arama için kullanılan en popüler ücretsiz uygulamalardan birisidir. WhatsApp sesli arama özelliği sunmasına karşın mobil veya masaüstü sürümlerinde konuşma kaydetme veya ses kaydı almayı desteklememektedir. Bu nedenle Whatsapp arama kaydetme için telefonumuzun ses kaydedici özelliği ya da üçüncü parti bir arama kaydedici uygulamasını kullanmalıyız. Spynger konuşma kaydetme programını aylık 69,64₺ fiyata satın alarak yüklenilen telefondan yapılan Whatsapp ve diğer tüm konuşmaları kaydedebilirsiniz.

WhatsApp konuşma kaydetme için en iyi seçeneklerden biri, Google Play Store ya da AppStore’dan ücretsiz yüklenebilen Whatsapp arama kaydedici programıdır. WhatsApp sesli aramalarını kaydetmek için kullanılabilecek farklı üçüncü taraf uygulamalar vardır. Bu yazımızda, WhatsApp sesli aramaları ve konuşmaları Android ve iOS cihazınıza kaydetme işlemini nasıl yapabileceğiniz hakkında bilgi vereceğiz.

Whatsapp Sesli Konuşma Kaydetme

Whatsapp sesli konuşma kaydetme için Android veya iPhone cihazınızın ekran kaydedici özelliğini kullanarak ses kaydı yapabilirsiniz. Whatsap konuşma kaydetme işlemini daha basit bir yöntemi ise sesli aramayı hoparlörden yapın ve farklı bir ses kaydı cihazı ile görüşme kaydetme yapabilirsiniz.

Apple, ekran kaydı özelliğini, WhatsApp arama kaydedeci olarak da kullanarak hem gelen aramaları hemde yaptığınız konuşmayı kaydedebilirsiniz.

Whatsapp Konuşma Kaydetme

Whatsapp konuşma kaydetme işlemi için Android cihazlar için Cube Call Whatsapp konuşma ve arama kaydetme uygulamasını kullanabilirsiniz. Uygulama kolay kurulum ve kullanımı ile Whatsapp telefon konuşmaları kaydetme işleminizi ücretsiz bir şekilde yapacaktır.

Whatsapp konuşma kaydetme için;

 • Google Play Store’u açın ve Cube Call uygulamasını aratın.
 • Yükle dedikten sonra kurulumu tamamlayın ve tüm izinleri vererek uygulamayı çalıştırın.
 • Whatsapp aramasını cevaplarken veya arama yaparken Cube Call simgesi otomatik olarak görülecektir.
 • Whatsapp konuşma kaydetme istiyor iseniz; her arama aldığınızda veya arama yaptığınızda bu simgeye dokunun.
 • Uygulama otomatik olarak tüm görüşmelerinizi telefonunuzun dahili depolamasını kaydetme yapacaktır.

Herhangi bir arama başlattığınızda veya geldiğinde uygulama otomatik olarak bunu algılayarak ekranda bir widget şeklinde mikrofon gösterecektir. Konuşmanın kaydedilmesini istiyor iseniz Cube Call widget singesi olan mikrofona dokunmanız yeterli olacaktır. Görüşmeniz tamamlana kadar tüm konuşma ve sesli aramalar cihazınıza kaydedilecek ve daha sonra dinlemek için ses dosyalarında bulabileceksiniz.

Whatsapp Konuşmalarını Kaydetme Programı

Whatsapp konuşmalarını kaydetme programı için iPhone veya Android cihazınızın ekran kaydedici özelliğini açarak, sesli konuşmaları kaydedebilirsiniz. Geçici bir çözüm ile Whatsapp arama kaydedici özelliğini aktif ederek uygulamadan yaptığınız tüm konuşma ve aramaları kaydetme yapabilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan bir Mac bilgisayar ve iPhone telefon cihazıdır.

Whatsapp konuşma kaydetme iPhone

 • QuickTime uygulamasını Mac’inize ücretsiz indirin.
 • Mac’e, iPhone telefonuzu bağlayın ve QuickTime uygulamasını başlatın.
 • “Dosya Seçenekleri” ve “Yeni Ses Kaydı” seçeneğine gidin.
 • Kaynak olarak iPhone’unuzu yada iPad’inizi seçin.
 • Seçtiğiniz cihazlardan bir WhatsApp araması yapın ve kullanıcı ekle simgesine tıklayın.
 • Kişiyi arayın ve sesli aramanız otomatik olarak kaydedilecektir.
 • Kaydedilen sesli kaydı Mac’e kaydedilecektir.

Whatsapp konuşmaları kaydetme olarak kullanabileceğiniz uygulama ve yöntemler ile telefon konuşmaları ve görüşmeleri ses kaydı almanız mümkündür. Mp3 veya Mp4 formatında iPhone telefon konuşması kaydetmek için AUTOMATIC CALL RECORDER, TAPEACALL: CALL RECORDER veya CALL RECORDER – AUTO RECORD IT programlarını kullanabilirsiniz.

Whatsapp konuşma kaydetme programı?

Whatsapp konuşma kaydetme işlemini ücretsiz ve kolay kullanımı ile Google Play Store’dan indirebileceğiniz Cube Call programı ile yapabilirsiniz.

Whatsapp görüşmelerini kaydetme nasıl yapılır?

Whatsapp görüşmelerini kaydetme için Android cihazlarda Cube Call programı, iPhone cihazlarda QuickTime uygulamasını ile görüşmeleri kaydedebilirsiniz.

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 2 Ortalama: 5]

TeknoBilir

Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

5 Yorum

 1. Bunun için konuşma kaydediciyi kullanın.
  Whatsapp konuşma kaydedici
  Uygulamayı açın, WhatsApp’ı seçin ve kaydı etkinleştirin.
  Şimdi, ne zaman bir WhatsApp araması yaparsanız, kaydedilecektir. Gerçek Çağrı Kaydedici Uygulamasının Kayıt Listesinde görüntüleyebilirsiniz.

 2. Önce uygulama mağazasından bir arama kaydı uygulaması indirin
  Ardından whatsapp kullanmadan önce çalıştırın, ayarları gözden geçirin ve bitirin.
  Sonunda bir whatsapp araması yapın. Arama bittiğinde kaydı kontrol edin.

 3. whatsapp sesli arama kaydetme uygulaması için en uygun program bence Cube Call Recorder uygulamasıdır.

 4. whatsapp konuşmalarını kaydetme programı olarak önerdiğiniz Cube Call Recorder uygulaması ile tüm sesli konuşma kaydetme işlemlerii kolayca yapabiliyorum.

 5. Whatsapp konuşma kaydetme anlatımınız sayesinde uygulama üzerinden yaptığım tüm telefon konuşmalarını kaydetme yapabiliyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu