Eşimin Silinen Whatsapp Mesajları Geri Getirme

Eşimin silinen Whatsapp mesajları geri getirme işlemi için uygulamanın yedekleme yaptığı dosyayı geri yüklememiz gerekmektedir. Whatsapp, arkadaşlarımız, ailemiz ve iş arkadaşlarımız ile mesajlaşarak iletişim kurmamızı sağlayan bir uygulamadır. Eşimin Whatsapp mesajlarını silinmesi durumunda ister Android ve ister iOS cihaz olsun yedekten silinen tüm mesajları geri getirebiliriz.

Eşinizin biriyle Whatsapp üzerinden mesajlaşmaları dikkatinizi çekti ise kiminle ve ne konuştuğunu öğrenmek isteyebilirsiniz. Ancak bu durumun anlaşılması ilişkiyi zedeleyeceğinden dolayı fark ettirmeden ve haberi olmadan bir hamle yapmanız gerekir. Eşinizin telefonuna erişim olmasa bile silinen Whatsapp mesajları geri getirme yapabilmeniz için birkaç yöntem bulunmaktadır.

Eşimin Silinen Whatsapp Mesajları Geri Getirme Nasıl Yapılır?

Whatsapp uygulaması yanlışlıkla veya bilerek silinen mesajları geri getirmeniz için her gece otomatik olarak yedekleme yapmaktadır. Otomatik yedekleme açık olaran cihazlarda Whatsapp iOS’ta en son yedekleme dosyasını, Android’te ise en son iki yedekleme dosyasını tutacaktır. Günlük otomatik yedeklemelerin geri yüklenmesi ile eşimin silinen Whatsapp mesajları geri getirme işlemini kolaylaştıracaktır.

Whatsapp, yazılan tüm mesajları günlük, haftalık veya aylık olarak cihazın depolama klasörüne veya Google Drive gibi yedekleme servislerine kaydetmektedir. Her ne kadar eşiniz geçmiş Whatsapp mesajlarını silmiş olsa bile yedekleme dosyasının tekrar yüklenmesi ile mesajları geri getirme yapabilirsiniz. Bu yazımızda otomatik yedeklemesi açık olan iOS ve Android cihazların Whatsapp mesajlarını geri getirme işleminin tüm adımlarından bahsedeceğiz.

Eşimin silinen Whatsapp mesajları geri getirme adımları;

 • WhatsApp uygulamasını cihazdan silin.
 • Uygulama mağazasına giderek Whatsapp’ı tekrar yükleyin.
 • Yükleme ekranında istenen telefon numarasını girin ve doğrulayın.
 • Ekrana gelen sohbet yedeğini geri getirme onayını vererek eşinizin silinen Whatsapp mesajlarını geri getirebilirsiniz.

Eşinizin telefonuna erişiminiz var ise bahsedilen bu adımları uygulayabilirsiniz. Eğer erişiminiz yok ise aşağıdaki adımları deneyin.

Eşimin Silinen Whatsapp Mesajlarını Yedekten Geri Getirme

Whatsapp uygulaması cihazın depolama alanına kullanarak varsayılan ayar olarak her gece otomatik yedekleme yapmaktadır. Tüm sohbet içeriğinde yer alan mesajlar, resimler, ses kayıtları, videolar ve belgeler günlük olarak yedeklenir ve cihazın belleğinde veya Drive gibi depolama alanında saklar. Bu yedekleme dosyası şifrelenmiş bir biçimde korunmasından dolayı doğrudan açarak bu bilgilere ulaşamayız. Whatsapp uygulamasını silip tekrar geri yüklediğimizde son alınan yedekten sohbet mesajlarını geri getirme yapabiliriz.

Eşimin silinen Whatsapp mesajlarını yedekten geri getirme;

 • Cihazın dahili depolama dosyasını açın.
 • Sırayla Android > Media > com.whatsapp > Whatsapp > Databases klasörünü takip edin.
 • Klasör içerisinde msgstore.db.crypt10 gibi şifrelenmiş yedekleme dosyalarını bulunmaktadır.
 • Dosyaları veya “com.whatsapp” ya da “Whatsapp” klasörünün tamamını kopyalayıp farklı bir klasör konumuna yapıştırın.
 • Whatsapp’ı telefonunuzdan tamamen kaldırın ve aynı adımları izleyerek yedeklediğiniz klasörü tekrar eski konumuna taşıyın.
 • Whatsapp tekrar yüklemeye devam ederken yerel yedekleme dosyasını geri yüklemeniz istenecektir.
 • “Geri Yükle” seçeneğine tıklayarak kopyaladığımız database klasöründe yer alan mesajları geri getirmiş olacaksınız.

Tüm adımları doğru bir şekilde uyguladığınız takdirde telefonun yerel dosyalarından eşimin sildiği Whatsapp mesajlarını başarılı bir şekilde geri getirme yapabilirsiniz.

Eşimin Silinen Whatsapp Mesajlarını Drive ile Geri Getirme

Eğer eşinizin telefonuna erişiminiz yok ise Google Drive hesabına otomatik yedeklenen dosyalara erişerek tüm sohbet mesajları geri getirebilirsiniz. Bu işlem için eşinizin Gmail hesabının kullanıcı adı ve şifresini bilmeniz yeterlidir. Eşinizin Google Drive’da Whatsapp yedeğinin olup olmadığını aşağıdaki adımları izleyerek öğrenebilir ardından silinen mesajları geri getirme yapabilirsiniz.

Google Drive yedeklemelerini görmek için eşinizin gmail hesabına giriş yapın. Drive.google.com adresine gidin ve depolama alanı kısmının sol alt tarafında yer alan numara alanına tıklayın. Açılan sayfanın sağ tarafında yer alan Yedeklemelere tıklayarak yedekleme yapılıp yapılmadığını öğrenebilirsiniz.

Eşimin silinen Whatsapp mesajlarını Drive ile geri getirme

 • Kendi telefonunuzdan eşinizin Gmail hesabına giriş yapın.
 • Whatsapp uygulamasını silin ve tekrar indirin.
 • Kurulum ekranında kendi numaranızı yazarak doğrulama işleminizi tamamlayın.
 • Ekranda “Geri Getirme” seçeneği çıkacaktır. Google Drive üzerinden silinen Whatsapp mesajlarını geri getirme seçerek devam edin.

Eşinizin telefonundan alınan son yedeği kendi telefonunuza yükleyerek tüm mesajları geri getirme yapabilirsiniz.

Eşimin silinen Whatsapp silinen mesajlarını nasıl geri getirebilirim?

Whatsapp’tan silinen mesajları geri getirebilmeniz için telefonunuzun yerel dosyasında bulunan otomatik yedeklemeyi geri getirerek yüklemeniz gerekmektedir.

Eşimin silinen Whatsapp mesajları geri getirme yapılabilinir mi?

Evet, yanlışlıkla veya bilerek silinen Whatsapp mesajlarını telefonunuzun yerel dosyasında kayıtlı olan Whatsapp klasörü içerisinden geri getirebilirsiniz.

Whatsapp silinen ses kayıtlarını nasıl bulunur?

Silinen Whatsapp mesajları Android > Media > com.whatsapp > Whatsapp > Databases klasörü içerisinde yer alan msgstore.db.crypt10 benzeri isimlendirilmiş dosyalarda şifrelenmiş bir şekilde yedeklenmektedir.

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 6 Ortalama: 3.8]

TeknoBilir

Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu