Başkasının Konumunu Bulma

Başkasının konumu bulma, evli çiftlerin eşlerini veya ebeveynlerin çocuklarının o an bulunduğu konumu öğrenmeleri için kullanılan bir teknolojidir. Bir kişinin fiziksel konumunu belirlemek için GPS, Wi-Fi, Bluetooth ve diğer konum belirleme teknolojilerinden yararlanılarak konum bulunur. Bu teknoloji bir kişinin konumunu bulma dışında cihazın yer tespiti, navigasyon ve kaybolan bir cihazı bulmak için de kullanılmaktadır. Numarası bilinen bir başkasının konumunu bulmak için 16,59₺’e Scannero web sitesinden sorgulama yapabilirsiniz.

Başkasının konumu bulmak için GPS, Wi-Fi, Bluetooth, RFID ve diğer konum tespit uygulamaları ile bir kişinin bulunduğu yeri harita üzerinden bulabilirsiniz. Bu uygulamalardan en fazla kullanılanı fiziksel olarak telefona erişimi olanlar için Google haritalar servisinin “Konum Paylaşma” hizmetidir. Fiziksel erişiminiz olmadan bir kişinin konumunu öğrenmek için ise ücretli web sitelerini deneyebilirsiniz. Bu yazımızda başkasının konumunu bulma için kullanılan ücretli ve ücretsiz yöntemler hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

Bir Kişinin Konumunu Bulma

Bir kişinin konumunu bulma işleminde kişinin telefon numarası, Gmail, isim veya adres adres bilgilerinden bulmanın birkaç yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemleri kullanan teknoloji GPS, Wi-Fi, Bluetooth veya diğer konum belirleme teknolojileri aracılığıyla gerçekleştirilebilir. Bir kişinin konumunu belirleme teknolojileri, kullanıcının mevcut konumunu tespit etmek için kullanılan verileri toplayarak konumu tespit etmeyi sağlar. Telefon numarasını bildiğiniz bir kişinin telefon numarasından konum bulma işlemi için bu yazımıza göz atabilirsiniz.

Bir kişinin konumunu bulma işleminde telefon numarası yazılarak karşı tarafa gönderilen SMS’te konum bilgilerini paylaşılmasını sağlayan siteler kullanılır. Bu web siteleri telefon numarası veya gmail adresini bildiğiniz bir kişiye özel hazırlanmış SMS veya e-mail ile konum bilgilerini talep eder. Bu bilgi mesajı veya posta dosyası kişinin konum bilgilerini paylaşması için özel olarak yazılmış metin içeriğinden oluşmaktadır

Bir kişinin konumunu bulma

Başkasının konumunu bulma

  • Scannero web sitesini bu bağlantıya tıklayarak açın.
  • Bir kişinin konumunu bulma işlemi için telefon numarasını yazın.
  • “Konumunu bul” seçeneğine tıklayarak adımları takip edin ve üyeliğinizi oluşturun.
  • Girilen numaraya web sitesi otomatik olarak SMS göndererek konumunu tespit etmeye çalışacaktır.

Bir kişinin konumunu bulma işlemi için kullanılan ve sadece telefon numarasının yeterli olduğu bu servisler genellike ücretlidir. Sistem girilen telefon numarasını belirli aralıklar ile farklı numaralardan konum bilgisini paylaşmasını isteyen bir bağlantı ile SMS göndermektedir.

Gmail ile Başkasının Konumunu Bulma

Gmail ile konum bulma, kullanıcıların Gmail hesaplarından konum bilgilerini paylaşarak harita üzerinden birbirlerinin oldukları yeri gösteren bir özelliktir. Bu özellik, kullanıcıların konumlarını tespit etmek için GPS, Wi-Fi veya mobil veri kullanılarak konum bilgilerini almalarını sağlar. Konum bilgileri, kullanıcıların konumlarının nerede olduğunu ve nerede olduklarını tespit etmek için kullanılır.

Gmail ile başkasının konumunu bulma;

  • Gmail hesabınıza giriş yapın.
  • Sağ üst köşedeki ayarlar simgesinin yanındaki kare ve noktalı ikonu dokunun.
  • Açılan menüden “Haritalar” seçeneğini seçin.
  • Açılan harita ekranının sol üst köşesindeki üç çizgiye tıklayıp “Konum Paylaşımı” seçin.
  • Başkasının konumunu bulma için ad veya adresini seçin.
  • Kişisel bilgilerin detayını görmek için ekranın altına dokunarak bulma işlemini başlatın.

Başkasının konumunu bulma işleminde Gmail ile eşleştirme yapılarak eşinizin veya çocuklarınızın haberi olmadan canlı olarak konumunu izleyebilirsiniz. Aynı zamanda kişi listenizde bulunan bir kişinin konum bilgilerini almak için açılan listede seçim yaparak başkasının konumunu bulabilirsiniz. Başkasına gönderilen Google harita bildirimine onay verilmesi durumunda 1, 6, 12, 24 veya süresiz olarak harita üzerinden konumunu takip edebilirsiniz.

Başkasının konumu nasıl bulunur?

Başkasının konumunu bulmak için eğer cihaza fiziksel erişiminiz yok ise sadece telefon numarasını girerek konum tespiti yapabileceğiniz servisleri kullanabilirsiniz. Fiziksel olarak erişebildiğiniz bir telefonun konumunu bulmak için Google Haritalar’ın “Konum Paylaşımı” servisini kullanabilirsiniz.

Çocuğumun konumunu nasıl bulabilirim?

Çocuğunuzun konumunu takip etmek ve canlı olarak izlemek için telefonundan Haritalar uygulamasını açın. Sağ üst kısımda yer alan profile tıklayıp “Konum Paylaşımı” seçeneğini seçin. Belirli bir süre veya sınırsız seçeneklerinden birini seçtikten sonra kendi Gmail adresinizi yazarak başkasının konumunu haritadan izleyebilirsiniz.

Eşimin konumunu nasıl bulabilirim?

Eşinizin telefonuna fiziksel olarak erişiminiz var ise telefonundan Haritalar uygulamasını açın. Sağ üst kısımda yer alan profile tıklayıp “Konum Paylaşımı” seçeneğini seçin. Belirli bir süre veya sınırsız seçeneklerinden birini seçtikten sonra kendi Gmail adresinizi yazarak eşinizin konumunu istediğiniz zaman görebilirsiniz.

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

TeknoBilir

Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu