Bir Kişinin Nerede Olduğunu Nasıl Öğrenebilirim?

Bir kişinin nerede olduğunu öğrenmek için herhangi bir program ya da uygulama indirmenize ve bir ücret ödemenize gerek yoktur. Google harita hizmetleri olan konum paylaşma özelliğini kullanarak bir kişinin nerede olduğunu öğrenebilirsiniz. Karşılıklı ilişkilerinde karşı tarafı olan güvenle ilgili bir tereddüt oluştuğunda bir kişinin nerede olduğunu öğrenmek için takip etmek isteyebilirsiniz. Bir kişinin nerede olduğunu öğrenmek için telefon numarasından 16,59₺’ye Scannero web sitesinden sorgulama yapabilirsiniz.

Bir kişinin nerede olduğunu Google haritaların konum paylaşımı özelliğini kullanarak öğrenmek mümkündür. Konum izleme için Google haritalarını nasıl kullanılacağını bilmek bir kişinin nerede olduklarını öğrenmek için önemlidir. Bu yazımızda Google haritalardan bir kişinin haberi olmadan nerede olduğunu nasıl öğrenebileceğiniz hakkında bilgi vereceğiz.

Bir Kişinin Telefonundan Nerede Olduğunu Nasıl Öğrenirim?

Bir kişinin telefonuna erişim imkanı varsa Google haritalar hizmeti ile daha önceki bulunduğu konumları ve nerede olduğunu anlık öğrenebilirsiniz. İzleme uygulamalarının aksine Google haritalar cep telefonu takibi için yalnızca cep telefonunun konumunu göstererek yapmaktadır. Bu özelliği kullanmak için aktif bir Google hesabıyla oturum açmanız yeterlidir.

Bir kişinin nerede olduğunu öğrenmek için;

  • Bir kişinin telefonundan Google haritalar uygulamasını açın.
  • Sağ üstteki profil resmine dokunarak konum paylaşımı seçeneğine girin.
  • “Konum Paylaşım” butonuna basın.
  • Gerçek zamanlı konum paylaşım seçeneği altından “siz kapatana kadar” seçin.
  • Konumunuzu paylaşmak için kendi telefon numaranızı seçin ve paylaş butonuna tıklayın.

Bir kişinin telefonundan nerede olduğunu nasıl öğrenirim diyorsanız konum paylaşımı yapıldıktan sonra kendi telefonunuzun haritalarını açarak nerede olduğunu öğrenebilirsiniz. Konum paylaşımı kapatılana kadar kendi telefonunuzdan haritalar uygulaması üzerinden eşinizi gittiği her yeri öğrenebilirsiniz. Konu paylaşımı esnasında bilmeniz gereken önemli unsur eşinizin telefonunun konum servisinin açık olması ve Google haritalara konum izninin verilmiş olması gerekmektedir.

Google konum paylaşımı ile aşağıdaki bilgilere erişebilirsiniz;

  • Eşinizin yakın zamanda bulunduğu yerler,
  • Seyahat şekli (araba veya otobüs)
  • Cihaz ile ilgili bilgiler (pil durumu…)
  • Yerleriniz (ev, iş, cafe …)

Bir kişinin nerede olduğunu öğrenmek için yakın zamanda bulunduğu yerleri konum haritalar üzerinden görebilirsiniz.

Bir Kişinin Nerede Olduğunu Gösteren Uygulama

Bir kişinin nerede olduğunu gösteren uygulama arayanlar iPhone cihazlarda Appstore, Android cihazlar kullananlar ise Google Play mağazalarına bakabilirler. Ücretsiz indirme seçeneği sunan uygulamalar belli bir deneme süresi sonrası ücretli olarak eşinin nerede olduğunu gösterebilmektedir. Bu tarz uygulamalar genelde karşı tarafın telefonuna yüklenir, kendi telefonunuz ile eşleştirerek eşinin nerede olduğunu göstermektedir.

Bir kişinin nerede olduğunu gösteren uygulama ile kişiler, uzaktan ve diğer cihaza fiziksel erişim olmadan mevcut konumunu adım adım takip edebilir. Harita üzerinden bulunduğu konum, hangi saate nerede ve ne kadar süre durduğuna kadar birçok detay kayıt altına alınır.

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

TeknoBilir

Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu