İmei Numarasından Telefon Bulma

İmei numarasından telefon bulma sadece yasal merciler, polis ve istinai durumları içeren program veya uygulamalardan gerçekleştirilir. IMEI (Uluslararası Mobil Ekipman Kimliği), her cihaza atanan benzersiz 15 haneli numaradır ve cihazı tanımlamak, dolandırıcılığın önlenmesine yardımcı olmak için kullanılır. Dolasıyla imei numarasından telefon bulmaya yönelik uygulama ve siteleri kullanırken dikkatli olmalıyız.

İmei numarasından telefon bulma mümkün değildir ancak cihazın menşe ülkesini, üreticisini ve model numarasını bulabilirsiniz. Ayarlar > Telefon hakkında > Durum adımlarını izleyerek telefonunuzun eşsiz imei numarasını bulabilirsiniz. Bu yazımızda İmei numarasından telefon bulma nasıl yapılır? Mümkü mü? Kullanılan programlar nelerdir? Hakkında bilgi vereceğiz.

IMEI Kodu Nerede Yazar?

 IMEI (Uluslararası Mobil Ekipman Kimliği) numaranız, cihazınızın benzersiz 15 haneli seri numarasıdır. Bir cihazın menşe ülkesini, üreticisini ve model numarasını kontrol etmek için ve IMEI numarasından cihaz bulma işlemi için kullanılabilir. İMEİ numarası, cep telefonunun arka kapağının altında veya batarya kapağının alt kısmında bulunan sayı ve kodlardan oluşmaktadır.

İMEİ numarasını Android cihazlarda bulmak için;

 • Telefonun Ayarlar > Telefon Hakkında > Durum Bilgisi adımlarını takip edin.
 • İMEİ bilgisi seçeneğine dokunun.
 • Açılan bilgi ekranında 15 haneli cihazınıza özel ve benzersiz EMEI numarası görebilirsiniz.

İMEİ numarasını iPhone/iPad cihazlarda bulmak için;

 • Telefonunuzun Ayarlar > Hakkında > Telefon > Durum adımlarını takip edin.
 • İMEİ numarası seçeneğine dokunun.
 • Cihazınızın 15 haneli IMEI numarasını bu seçenekte görebilirsiniz.

İMEİ numarasından telefon bulma işlemi için kullanılan ve cihazınıza özel olan bu kodu telefonunuzun kutusunda yazmaktadır. Kutunun üzerine yapıştırılan, model numarası ve seri numarası gibi ürün bilgilerini içeren etiketi kontrol edebilirsiniz. EMEI numarasını cihazınızı aldığınız ilk gün kaybolma veya çalışma durumuna karşı kaydetmeyeceğiniz bir kenara not almanız gerekmektedir.

İmei’den Telefonu Bulma Nasıl Yapılır?

İmei’den telefon bulma için imei numarasından yer tespiti programı ve imei numaranızın olması gerekir. Bu nedenle, bu bölümde IMEI ile telefonunuzun nerede olduğunu bulmanın ücretsiz bir yolunu araştıracağız. Bu, herhangi bir ücretli servis kullanmak zorunda kalmadan cihazı bulmamızı sağlayacaktır. O halde yapmamız gereken şu:

İmei numarasından telefon bulma

 1. Google’ın Play Store’una gidin ve “IMEI Tracker cihazımı bul” aramasını yapın.
 2. Aynı adı taşıyan uygulamayı arayın.
 3. İsmine tıklayın ve “Yükle”ye dokunun.
 4. Kurulmasına izin verin, ardından uygulamayı çalıştırın.
 5. Telefonunuzun konumunu izlemesine izin verin ve taramak için konum simgesine dokunun.

imei numarasından telefon bulma için 15 haneli IMEI numaraınızı ekranda yer alan boş alana yazın ve aratın. Cihazın çalınması veya kaybolması durumunda kullanılan IMEI numarasından telefon bulma için yapmanız gereken IMEI takip programı kullanmaktır. Telefonunuz kurulduktan sonra “telefonu bul” komutunu kullanabilirsiniz. Bunun için telefonunuzu başka bir cihazdan bulmak için “Güvenlik Komut”’na gidin ve tüm bu ayarları açın.

IMEI numarasından hangi bilgilere ulaşılır?

IMEI numarası ile bir telefonun bulunduğu yerin kordinat bilgisi, geçmiş hareketleri ve cihaz konumu ile ilgili bir çok bilgilere ulaşılmaktadır.

imei ile kayıp telefon bulma

imei ile kayıp telefon bulma işleminde öncelikle cihazın IMEI numarasının bilinmesi gerekir. IMEI numarası, cihazın üreticisi tarafından verilen benzersiz bir numaradır. IMEI numarası olmadan kayıp telefon bulunamaz.

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 2 Ortalama: 3]
Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu