Kişisel Bilgisayarınız Bir Sorunla Karşılaştı

Kişisel bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı hatasını bilgisayarı başlatırken, ekranınızda PC’nizde bir sorun olduğunu ve yeniden başlatılması gerektiğini belirten bir mesajla birlikte bir BSOD (mavi ölüm ekranı) görünürse, bu, sistemin arızalanması nedeniyle veri kaybını önleyeceğini gösterir. herhangi – bileşen bir acil durum yeniden başlatma veya kapatma gerçekleştirdi. Ancak bu endişelenmek için bir neden değil. Bazen bu hata, tek seferlik bir sistem arızasının sonucudur ve yeniden başlatmanın ardından çalışmaya devam edebilirsiniz. Ancak BSOD sık sık meydana gelirse, sorunu çözmeniz gerekir.

Kişisel bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı ve yeniden başlatılması gerekiyor sorunu windows 10 işletim sistemlerinde sıkça karşımıza çıkan hatalardandır. Kişisel bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı ve yeniden başlatılması gerekiyor bozuk System32 klasöründen kaynaklı bir sorun olabilir.

Kişisel bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı ve yeniden başlatılması gerekiyor

Aşağıdaki nedenlerle, “Kişisel bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı ve yeniden başlatılması gerekiyor” mesajıyla Mavi Ölüm Ekranı görünebilir:
Kişisel bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı hatası çözümü;

 • Sabit diskte bozuk sektörleri kontrol edin.
 • Donanım arızası tespiti yapın.
 • Kişisel bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı genelde Sistem dosyalarında hasardan olmaktadır.
 • Virüs yazılımının varlığı ve antivirüs ile bir çelişki olabilir.
 • Gerekli güncellemelerin, güncel olmayan sürücülerin veya BIOS sürümünün olmaması sorunu
 • Bilgisayar Windows 10 Sistem diskinde yer eksikliği;
 • RAM şeridinde RAM çakışması veya başarısızlığı;
 • PC bileşenlerinin yanlış hız aşırtması.

Bunlar, bu BSOD’nin ortaya çıkmasının tek nedenleri değildir ve bu nedenle tam bir PC teşhisi yapmaya değer.

Düzeltme Yöntemleri

Kişisel bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı ve yeniden başlatılması gerekiyor sorunun çözümü sistem taramasıdır. Windows 10 sorununu çözmeden önce, sorunun gelişimi için birkaç seçenek olduğunu belirtmekte fayda var:

 • Döngüsel PC yeniden başlatılıyor.
 • Masaüstüne geçme ve ardından yeniden başlatma yeteneği ile.
 • “Bilgisayar doğru şekilde başlamadı” mesajıyla önyükleyin.

Cihazınız bir sorunla karşılaştı ve yeniden başlatılması gerekiyor sorunu, bozuk sistem dosyası ve system32 kayı sorunu olabilir. Bilgisayarınızı güvenli modda başlatmayı denemeniz gerekir. Bunu yapmak için, sistem önyüklemesi sırasında, F8’e basmanız ve komut satırı desteğiyle veya ağ erişimiyle başlamayı seçmeniz gerekir. Bilgisayar masaüstünü yüklerse, ardından Başlat düğmesine basın, Shift tuşunu basılı tutun ve klavyede “Kapat” ve “Yeniden Başlat” düğmelerine basın.

kişisel bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı ve yeniden başlatılması gerekiyor

Windows 10’da ikinci seçeneği kullanırken, Gelişmiş Seçenekler ekranına yönlendirileceksiniz. Burada uygun seçeneği seçmeniz gerekiyor.

Sistem BSOD olmadan güvenli modda başlatılırsa, sürücüleri güncellemeyi, virüsten koruma yazılımını kapatmayı ve sistemi kötü amaçlı yazılımlara karşı kontrol etmeyi denemeniz gerekir.

ÖNEMLİ! Sürücüyü BSOD görünmeden önce güncellediyseniz veya yazılıma erişimi olan bir program yüklediyseniz, sürücüleri geri almalı ve yazılımı kaldırmalısınız.

Bu işlem kişisel bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı hatasından kurtulmanıza yardımcı olmadıysa, sistem dosyalarının bütünlüğü için Windows 10’u kontrol etmeniz gerekir. Bunu yapmak için, komut satırını Yönetici haklarıyla çalıştırmanız ve sfc / scannow girmeniz gerekir.

sfc /scannow

Sistem ihlalleri tespit ederse, yardımcı program bunları düzeltir, değilse, sistem geri yüklemesini başlatmaya değer. Bunu yapmak için, “Win + R” tuşlarına basın ve “rstrui.exe” girin.

rstrui.exe

Sistemi geri aldıktan sonra sorun devam ederse, yazılım tanılamayı başlatmanız gerekir.

Kişisel Bilgisayarınız Bir Sorunla Karşılaştı Hatası Nedenleri

Bilgisayar bir sorunla karşılaştı hatası için sabit diski kontrol etmek, komut satırını Yönetici haklarıyla çalıştırmalı ve chkdsk /? girmelisiniz. Ardından komutu seçip sistem sürücüsünün harfini belirtmelisiniz. Daha derin bir kontrol için, Victoria HDD programını yüksek haklarla indirmeniz ve çalıştırmanız gerekir (en son sürümü seçin).

Standart Windows yardımcı programını kullanarak RAM’i kontrol edebilirsiniz. Ancak çok etkili değil. Bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra RAM’i hatalara karşı tarayacak olan MemTest86 programını indirip çalıştırmanızı öneririz.

RAM’de her şey yolundaysa, antivirüsün sistem dosyalarını engellemediğinden ve Windows 10 sürümünüz için tüm güncellemeleri yüklemediğinden emin olun.

Kişisel bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı Nedir?

Kişisel bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı hatası bilgisayarınızı yeniden başlatmanıza zorlayan bir sistem sorunudur.

Kişisel bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı ve yeniden başlatılması gerekiyor ne yapmam lazım?

Kişisel bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı ve yeniden başlatılması gerekiyor windows 10 hatasının çözümü için yazımızı inceleyin.

Windows bir sorunla karşılaştı hatası çözümü

windows bir sorunla karşılaştı sorunun çözümü için yazımızdaki adımları inceleyin.

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 3 Ortalama: 3.7]
Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.
2 Yorum
 1. kişisel bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı ve yeniden başlatılması gerekiyor hatası alıyorum bilgisayar kafayı yedi

 2. Kişisel bilgisayarınız bir sorunla karşılatı hatasını çözmek için bilgisayarımı yeniden başlatıyorum ve sorun çözüldü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu