Rehberde Olmayan Kişiyi Whatsapptan Silme

Bir numarayı WhatsApp’ınızdan tamamen kaldırmak silmek için hem telefon rehber listenizden hem de WhatsApp kişi listenizden silin. Bir kişi, siz onu telefonunuzun rehberinden tamamen kaldırana kadar WhatsApp listenizden tamamen silinmeyecektir. Bunun nedeni, WhatsApp’ın iletişim bilgilerini cihazın hafızasından alması ve o telefon defterinde bir numara kayıtlıysa, WhatsApp’ınızda görünmeye devam etmesidir.

Rehberde olmayan kişiyi Whatsapptan silme işlemi için önce numarayı telefon rehberinden kaldırın, ardından uygulamayı açarak tüm sohbeti silin. Yeni bir cihaz satın aldığınızda ve WhatsApp kişilerini senkronize ettiğinizde eğer kişi SIM kartına kayıtlı ise tekrar gözükecektir. Bu nedenle rehberde olmayan kişiyi Whatsapp’tan silme işleminde SIM ve telefon rehberinden numarayı silip, sohbeti tamamen silmeniz gerekmektedir.

Rehberden Silinen Numara Whatsapptan Silinmiyor

Genellikle rehberden silinen numara Whatsapptan silinmiyor ve o kişiden mesaj almak istemiyor iseniz uygulamadan sohbeti silin ve kişiyi engelleyin. Rehberden bir kişinin numarasını silmek tamamen silindiği anlamına gelmez, çünkü kişinin yeni mesajları kaydedilmemiş iletişim numarasıyla birlikte görünecektir. En iyi seçim, kişiyi rehberden silip, uygulamadan engellemek olacaktır.

Rehberden silinen numara Whatsapp’tan silinmiyor sorunun nedeni kişi ile uygulama üzerinden yaptığınız sohbetlerin bulunmasıdır. Bu nedenle rehberden silinen numara telefonunuzdan silinir ancak Whatsapp uygulamasında kişi ile sohbetiniz olduğundan dolayı ismi silinir, numarası kalır.

Rehberde olmayan kişiyi Whatsapp’tan silme;

  • Telefon rehberinizde kayıtlı olan kişiyi silin.
  • Whatsapp uygulamasını açın ve sohbetler sekmesine gidin.
  • Yeni sohbete dokunarak silmek istediğiniz kişinin numarasını aratın.
  • Üst kısımda yer alan kişi adına dokunun.
  • Sırayla Diğer seçenekler > Adres defterini görüntüle > Diğer seçenekler > Sil’e dokunun.

Rehberden Silinen Numara Whatsappta Görünüyor

Rehberden silinen numara Whatsapp’ta görünüyor çünkü sildiğiniz kişi ile uygulamada daha önce konuştunuz ve bu verileri silmediniz. Whatsapp rehber senkronizasyonu nedeniyle telefon kişi listesinden silseniz dahi Whatsapp uygumalasında numara olarak sohbetler durmaya devam edecektir. Whatsapp kullanan bir kişiyi rehberden sildiğinizde eğer önceki konuşmalarınızı silmez iseniz Whatsappta görünmeye devam edecektir.

Rehberde silinen numarayı Whatsapp’tan silme;

  • Whatsapp uygulamasını açın ve sohbetler sekmesine gidin.
  • Yeni sohbete dokunun ve silmek istediğinizi kişiyi burada aratın.
  • Kişiyi bulduktan sonra adına dokunun ve düzenle kısmına gidin.
  • Alt kişinde bulunan kırmızı renkte yazılı olan Kişiyi Sil’e dokunun.

Bu işlem ile birlikte rehberden silinen numara Whatsapp’ta görünüyor ise artık uygulamadan da sildiğiniz için görünmeyecektir. Eğer bir daha mesaj almak istemiyor iseniz engellemeyi unutmayın.

Whatsapptan kişi silemiyorum

Whatsapp’tan kişiyi silmek için önce telefon rehberinizden kişiyi silin ardından Whatsapp uygulamasını açın ve kişiyi bulup profilinde yer alan düzenle seçeneğine giderek tamamen silin.

Rehberden silinen kişi Whatsapp’tan silinmiyor

Rehberden silinen kişi eğer Whatsapptan silinmiyor ise; Sohbetler > Yeni Sohbet > Kişinin Adı > Kişiyi Düzenle seçeneklerine gidin ve en alt kısımda yazan Kişiyi sil’e dokunun.

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 2 Ortalama: 3]
Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu