Telefon Numarasıyla Kişisel Bilgileri Gösteren Site

Telefon numarasıyla kişisel bilgileri gösteren site genellikle bir kişinin kimliğini doğrulamak veya iletişim bilgilerini bulmak amacıyla kullanılan bir web arayüzüdür. Bu siteler, kamuya açık veritabanları, özel arama motorları veya yetkilendirilmiş veri tabanları gibi kaynaklar kullanır. Telefon numarasıyla kişinin adı, soyadı, adresi, e-posta adresi ve sosyal medya profilleri gibi bilgiler bu sitelerde gösterilmektedir.

Telefon numarasıyla kişisel bilgileri gösteren site bir kişinin telefon numarasıyla ad ve soyad, adres ve diğer bilgileri görebilirsiniz. Ancak, bu tür siteler genellikle kullanıcıların kişisel bilgilerini izinsiz olarak paylaşır veya bu bilgileri kötü niyetli amaçlar için kullanabilir. Dolayısıyla, bu sitelerin güvenilir olup olmadığına dikkat edilmeli ve kişisel bilgilerin paylaşımında aşırı derecede dikkatli olunmalıdır.

Platform Telefon Numarasıyla Kişisel Bilgileri Gösteriyor

Platform, telefon numarasıyla kişisel bilgilerden kimlik bilgileri, aile soy ağacı ve TC kimlik numarası gibi bilgilere göstermektedir. Ücretli versiyonunda ise kullanıcılar daha detaylı bilgilere erişebilir, örneğin adres, tapu bilgileri ve e-okul vesikası sorgulaması gibi. Ad soyad sorgu paneli bu gibi bilgileri bulmak için tasarlanmış özel bir sistemdir.

Platformda bulunan bilgilerin genellikle güncel olmadığı ve büyük olasılıkla 2015 yılında yaşanan MERNİS sızıntısı kaynaklı bilgilerden oluştuğu tahmin ediliyor. Ancak, TC kimlik numarası veya telefon numarası gibi bilgilerle kişilerin tüm soy ağacı, adresler, tapu kayıtları gibi pek çok bilgiye erişim sağlanabiliyor. Bununla birlikte, platformda bazı yeni ve daha güncel verilerin bulunduğu belirtiliyor, bu verilerin ise küçük çaplı sızıntılardan kaynaklandığı düşünülüyor.

Bilişim avukatları tarafından yapılan tespitlere göre, platformda bulunan verilerin çoğunun güncel olmadığı fakat yeni verilerin de mevcut olduğu belirtiliyor. Ancak, internet üzerinde çeşitli platformlardan ve güncel veri sızıntılarından oluşan kütüphanelerin dolaşımda olduğu bilgisi de veriliyor. Bu durum, kişisel bilgi güvenliği ve gizliliği konusunda ciddi endişelere yol açıyor.

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu