Whatsapp Hesabını Silince Aynı Numarayla Tekrar Açılır Mı?

Whatsapp hesabını silince aynı numarayla tekrar açabilirsiniz ancak tamamen yeni bir hesap olarak kabul edileceği için tüm verilerin silinir. Sohbetlerinizde kullanmış olduğunuz tüm fotoğraf, video, ses kayıtları ve benzeri belgeler Whatsapp hesabınızı silinmesi ile tamamen kaybolur. Herhangi bir sebeple Whatsapp hesabı silince eğer yedekleme alınmadı ise aynı numara ile sıfırdan yeni bir hesap açabilirsiniz.

Whatsapp hesabını silince aynı numara ile tekrar açıp veri kaybetmeden tüm sohbetinizi yedekten yükleyerek kullanmanız mümkün. Öncelikle Whatsapp’ı kaldırma ile Whatsapp hesap silme arasındaki farkı anlamalıyız. Bu yazımızda Whatsapp hesabı silince aynı numarayla yeni bir hesap açılır mı ve yedekten nasıl geri yükleme yaparız bunu öğreneceğiz.

Whatsapp Aynı Numara İle Tekrar Hesap Açmak için Silinir ise Ne Oluyor?

WhatsApp aynı numara ile terkar açmak için hesabını silince, WhatsApp’tan bilgilerinizi, mesajlarınızı ve telefon numaranızı tamamen silmek anlamına gelir. Bu durumda, eski mesajlarınızı yedeklemiş olsanız bile geri alamazsınız. WhatsApp’ı yeniden yüklediğinizde ve uygulamayı kullanmak için aynı numarayı kullandığınızda, tamamen yeni bir hesap olarak kabul edilecektir.

Whatsapp Hesabını Silince Aynı Numarayla Tekrar Açma

whatsapp hesabını silince aynı numarayla tekrar açmak ve verilerini geri yükleyebilmeniz için uygulama 90 gün boyunca yedeğinizi saklamaktadır. WhatsApp’ı kaldırdığımızda hesap hiçbir şekilde etkilenmez, WhatsApp uygulaması telefondan silinir ancak oluşturduğumuz hesap silinmeden kalır. Size mesaj göndermek isteyen diğer kişiler, uygulamayı telefonunuzdan silmeyi seçtiğiniz için mesaj gönderebilirler ancak bunu siz göremezsiniz.

Whatsapp hesabını aynı numara ile tekrar açana kadar tüm sohbet içerikleriniz telefonunuzun depolama birince 90 güne kadar saklanır. Aynı numara ile tekrar Whatsapp hesabınızı oluşturduğunuzda bu yedek ile tüm sohbetlerinizi tekrar geri yükleyebilirsiniz. WhatsApp’ı telefonunuza yeniden yüklediğinizde, hesabınız aynı numara ile tekrar açılır.

Whatsapp hesabını silince aynı numarayla tekrar açmak için;

  • Whatsapp uygulamasını açın.
  • Sağ üst menüdeki 3 noktaya dokunarak Ayarlar > Hesap > Hesabımı Sil’e gidin.
  • Numaranızı uluslararası kodu ile birlikte yazarak Hesabımı sil’e dokunun.
  • Aynı numara ile telefonunuza Whatsapp’ı tekrar yükleyin.
  • 90 gün içende bunu yaparsanız yedeklemeden tüm mesajlarınızı geri yükleyebilirsiniz.

Whatsapp hesabını silince aynı numara ile tekrar oturum açabilirsiniz. Hesabı sildiğiniz süre boyunca size gelen tüm mesajlar otomatik olarak yedeklenir. 90 gün içerisinde hesabınızı aynı telefon numarası ile tekrar açarsanız yedeklemeden tüm sohbet verilerinizi geri yükleyebilirsiniz.

Whatsapp hesabını silince aynı numarayla tekrar açılır mı?

Evet, Whatsapp hesabını silince aynı numarayla tekrar açılır ancak tüm sohbet verileriniz silinip, yeni bir hesap olarak açılır.

Whatsapp hesabı silince aynı numara ile tekrar ne zamana kadar açabilirim?

Whatsapp hesabını sildiğinizde veri saklama ve kullanıcı gizliliğini koruma nedeniyle 90 gün boyunca yedekten yükleme yaparak aynı numara ile devam edebilirsiniz. 90 günün sonunda yedeğinizde silineceği için yeni bir hesap gibi başlamak durumunda kalırsınız.

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 5 Ortalama: 4.2]
Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu