SMS ile Konum Bulma

SMS ile konum bulma işleminde bir kişinin konumunu bulmak için özel olarak oluşturulmuş bir konum paylaşım bağlantısı gönderilir. Kısa mesaj (SMS) aracılığıyla, özel harita ve navigasyon uygulamalarına ihtiyaç duymadan detaylı konum bilgisi öğrenmek ve hatta saniyeler içinde yardım çağırmak mümkün. Scannero gibi ücretli servisler, numarası bilinen bir kişiye konumunu paylaşabileceği bir SMS göndererek kişinin konumunu bulabilmektedir.

SMS ile konum bulma işleminde telefonunuzun kısa mesaj bölümünü açıp “NEREDEYIM” yazarak “7777” numarasına gönderebilirsiniz. Bir başkasının konumunu SMS ile bulmak istiyor iseniz Scannero ve Detectico gibi ücretli servisleri kullanabilirsiniz. Sıradan bir metin mesajı göndererek bir kişinin tam adresini bulmak çok zor olabilir. Bu nedenle bu tür siteleri kullanarak, izleme hizmetleri ve bir telefonun konum paylaşım özellikleri, bir SMS bir kişinin konumu belirlemek için oluşturmaktadır.

SMS ile Konum Bulma Nasıl Yapılır?

SMS ile konum bulma işleminde karşı tarafa gönderilen mesaj içeriğine yerleştirelen bir bağlantı bulunmaktadır. Bu bağlantıya tıklayan kişi Google Maps veya Yandex navigasyon gibi siteye yönlendirilir. Haritadan mevcut konumunu gösteren bu sitelere giren kişi SMS ile gönderilen özel bağlantı ile konum paylaşımı yapması istenir. SMS ile konum bulma işlemi için SMS metninde yer alan bağlantıya tıklayan kişinin konum paylaşımına izin vermesi gerekmektedir.

SMS ile konum bulma adımları

  • Scannero web sitesine gidin.
  • Telefon numarasını arama yerine yazın.
  • Ödeme ekranına giderek üyeliğinizi aktif edin.
  • Üye girişi yapın ve SMS ile konum bulma sekmesine gidin.
  • SMS şablonlarını kullanabilir veya kendiniz SMS içeriğini yazarak karşı tarafa mesajı gönderin.
  • SMS mesajında yer alan bağlantı ile kişinin konumunu bulabilirsiniz.

SMS ile konum bulma işleminde gönderilen bağlantıya tıklayan kişi konum paylaşımına izin vermesi gerekmektedir. Konum paylaşımı kabul edilmediği durumunda kişinin SMS ile konum bulması yapılamamaktadır.

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu