Whatsapp Konum Gönderme Sorunu

Whatsapp konum gönderme sorunu ile karşılaşmanın en yayın nedeni kötü internet bağlantısıdır. WhatsApp, dünya çapında akıllı telefon kullanıcıları için bir numaralı mesajlaşma hizmeti haline geldi. Bunun başlıca nedeni, uygulamanın yenilikçi ancak basit arayüzü ve ses kaydı ve canlı konum gönderme gibi ek özelliklerinin bulunmasıdır.

Whatsapp konum gönderme sorunu yaşıyor ve paylaşma sırasında hata mesajı alıyor iseniz bunu düzeltmeniz için yapmanız gereken ayarlar bulunmaktadır. Temel olarak Whatsapp konum göndermiyorum sorunu yaşayanların internet bağlantısı zayıf, saat veya tarih hatalı ya da konum servisi kapalıdır. Whatsapp konum paylaşma sorunu yaşıyor iseniz yazımızda sunduğumuz çözümler ile hatayı düzeltebilirsiniz.

Whatsapp Konum Gönderemiyorum

Whatsapp konum göndermiyorum hatası almanıza neden olan çok sayıda faktör olabilir. Burada aşağıda sunduğumuz olası sorun ve çözümlerini takip etmeniz gerekmektedir.

1. Zayıf İnternet Bağlantısı

WhatsApp, aktif bir internet bağlantısı olmadan çalışamaz. Canlı konum özelliğinin çalışması için sizin ve diğer kişinin cihazının sabit bir ağa bağlı olması gerekir. Aksi takdirde, internet olmadan konum gönderemezsiniz.

2. Yanlış Saat ve Tarih

Whatsapp konum paylaşma sorunu yaşamak istemiyor iseniz tarih ve saat ayarlarınız doğru yapılandırılması gerekmektedir. Bu süreçte bir şeyler ters giderse, cihazınız sorunlu davranacak ve WhatsApp konum gönderemiyorum gibi hatalarla karşılaşacaksınız.

3. Konum Özelliğini Etkinleştirin ve Belirli Ayarlara İzin Verin

Whatsapp konum göndermiyorum hatasının en sık karşılaşılan nedeni canlı konumun çalışması için cihazınızın GPS veya Konum özelliğinin kapalı olmasıdır. Etkinleştirilmemişse, WhatsApp konumunuzu tespit edemeyeceği için gönderme sorunu ile karşılaşma olasılığınız çok yüksektir. Whatsapp uygulamasının konum özelliğini kullanmak için önceden cihazınızın konum servisinin açık, uygulama izinlerini aktif etmeniz gereklidir.

Whatsapp Konum Gönderme Sorunu Nasıl Düzeltilir?

iPhone cihazında konum gönderme sorunu yaşıyor iseniz en büyük nedeni konum servisinin aktif olmamasıdır. Diğer bir nedeni ise uygulamanın konum özelliğini kullanmak için verilmesi gereken izinlerin tam olarak verilmemesidir.

Konum Hizmetini Etkinleştir

iOS cihazınızda konum hizmeti seçeneğini şu şekilde etkinleştirebilirsiniz:

  • Ayarlar menüsünü açın ve Gizlilik üzerine dokunun.
  • Oradan Konum Servisleri üzerine dokunun ve açın.

 Yeniden Başlatma veya Sert Yeniden Başlatma

İlk yöntem işe yaramazsa iOS cihazını yeniden başlatmanızı öneririz. Bunu nasıl yapabileceğinizi öğrenmek için aşağıdaki talimatları okuyun:

  • Cihaz iPhone 8 veya üzeriyse, ekranda Apple logosunu görene kadar Güç ve Sesi Azalt düğmesini basılı tutun.
  • Aygıt iPhone 6 veya daha eskiyse, Apple logosu görünene kadar Uyku ve Ana Ekran düğmesine aynı anda basın.

Konumu ve Gizliliği Sıfırla

iPhone’da Konum ve Gizlilik ayarlarını sıfırlamak, genellikle WhatsApp konum gönderme sorununu düzeltir. Yöntemi daha iyi anlamak için aşağıda listelenen adımları izleyin:

  • Ayarlar menüsünü kullanarak Genel üzerine dokunun.
  • Ardından, Sıfırla üzerine dokunun ve Konumu ve Gizliliği Sıfırla seçeneğini seçin.

Android cihazlarda konum sorunu çözümü için Ayarlar > Konum adımlarını izleyin ve eğer konum kapalı ise aktif hale getirin. Uygulama izini vermek içinde Ayarlar > Uygulamalar > Whatsapp > İzinler seçeneğinden “Konum”a tıklayaran konum paylaşma izni verin.

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 5 Ortalama: 2.8]

TeknoBilir

Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu