Whatsapp Yabancı Numaralara Kapatma

Whatsapp yabancı numaralara kapatma özelliği ile bilinmeyen numaralardan gelen spam arama ve çağrıları susturabilirsiniz. Whatsapp, mesaj, resim ve diğer dosyaları paylaşmanın yanı sıra ücretsiz sesli ve görüntülü arama desteği de sunuyor. Ücretsiz arama özelliği kullanıcılar arasında ülke fark etmeksizin hızlı ve güvenli iletişim için sıklıkla kullanılmaktadır. Ancak son birkaç haftadır dolandırıcılar bu mükemmel özelliği kötüye kullanarak uluslararası numaralardan spam aramalar yaparak insanları tuzağa düşürüyor.

WhatsApp yabancı numara aramalarını kapatmak veya engellemek için özel bir ayar sunmuyor. Yurtdışından gelen yabancı numaralardan gönderilen spam mesajlar ve aramalar, kullanıcıları rahatsız ederken, bazıları ödüller veya benzeri tekliflerle dolandırmaya çalışmaktadır. Şu anda WhatsApp’ta spam aramaları almayı durdurmanın bir yolu olmasa da belirli aralıklar ile bilinmeyen yabancı numaraları susturabilirsiniz. WhatsApp’ta rehberde kayıtlı olmayan yabancı numaralardan gelen aramaları nasıl kapatacağınızı öğrenmek için okumaya devam edin.

Whatsapp Yabancı Numaralara Nasıl Kapatılır?

Whatsapp yabancı numaralara kapatma özelliği artık tüm WhatsApp kullanıcılarının kullanımına ücretsiz olarak sunuldu. Eğer WhatsApp uygulamanızın ayarlarında bu özelliği bulamıyorsanız uygulamayı Google Play Store veya App Store üzerinden güncellemenizi öneririz. Bu özellik farklı ülkelerin yabancı numaralarından gelen çağrı ve aramaları otomatik olarak reddetmektedir.

Whatsapp yabancı numaralar kapatma için;

  • Android veya iPhone telefonunuzda WhatsApp’ı açın.
  • Sağ üst köşedeki “üç nokta” simgesine dokunun.
  • Daha sonra açılır menüden “Ayarlar” seçeneğini seçin.
  • Şimdi “Gizlilik” ayarları seçeneğini bulun ve ona dokunun.
  • “Aramalar” seçeneğine gidin ve WhatsApp’ta spam aramaları önlemek için “Bilinmeyen Kullanıcıları Sessize Alın” seçeneğini etkinleştirin.

Artık yurtdışından gelen aramalar, WhatsApp tarafından istenmeyen numaralar olarak tanımlanacak ve sizi rahatsız edemeyecek. Ancak isterseniz, rehberinizde kayıtlı olmayan numaralar sizi aradığında “Aramalar” sekmesinde hangi numaranın sizi aradığını görüntüleyebilirsiniz.

WhatsApp’ta numara engelleme işlemi bu kadar kolay! Eğer normal telefon aramaları yoluyla da sürekli spam aramalar alıyorsanız, telefon numaranızı değiştirme seçeneğini düşünebilirsiniz. Önceden hiç kullanılmamış bir telefon numarası edinerek, dijital dünyada temiz bir başlangıç yapabilirsiniz.

WhatsApp’ta yabancı numaralardan gelen aramalar nasıl engellenir?

Yabancı numaralardan gelen aramaları engellemenin bir yolu olmasa da WhatsApp, genel kullanıcılar için bilinmeyen numaralardan gelen spam aramaları susturabileceğiniz bir özelliği kullanıma sunuyor.

Neden WhatsApp’ta rastgele aramalar alıyorum?

Birçok rapor, spam gönderenlerin uluslararası numaralardan arayarak kullanıcıları dolandırmak için WhatsApp arama özelliğini kullandığını göstermektedir.

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

TeknoBilir

Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu