Ad Soyad Sorgulama

Ad soyad sorgulama, doğum tarihi, vergi numarası, TC kimlik numarası veya resim bilgisi ile internet üzerinden isim soyisim bulma sürecidir. Bu işlem, genellikle bir kişinin kimliğini, meslek geçmişini, sosyal medya profillerini veya diğer çeşitli bilgilere erişmek için kullanılır. Ad soyad sorgulama özellikle işverenler, insan kaynakları, hukuk firmaları ve kişisel ilişkilerde güvenilirlik sağlama amacıyla sıkça kullanılan bir yöntemdir.

Ad soyad sorgulama, bir kişinin isim ve soyadıyla ilgili bilgilere ulaşma veya bu bilgileri doğrulama amacıyla yapılan bir işlemdir. Bu işlem genellikle resmi kaynaklardan veya devletin resmi internet sitelerinde sunduğu ad soyad sorgulama paneli üzerinden gerçekleştirilir. Bu yazımızda güvenlik, işe alım ve kişisel ilişkilerde önemli bir rol oynayan ad soyad sorgulama hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

İsim Soyisim Sorgulama

İsim Soyisim Sorgulama, kişilerin isim ve soyisimleri hakkında bilgi edinme veya doğrulama amacıyla kullanılan önemli bir araştırma yöntemidir. Genellikle resmi kaynaklardan veya dijital veri tabanlarından yararlanarak yapılan sorgulama yapılmaktadır. İnternet üzerinden yapılan isim soyisim sorgulamasında kişinin adının geçtiği tüm web sayfalarını bulabilirsiniz. Sonuç sayfalarında sosyal medya hesapları, haber veya farklı kaynaklarda hakkında yazılmış bilgilere ulaşmanızı sağlamaktadır. Diğer bir sorgulama yöntemi ise resmi kaynaklı web sitelerinden yapılan sorgulamalardır. Ad soyad sorgu paneli için bu yazımıza bakabilirsiniz.

Ad Soyad Sorgulama için;

  • İçişleri bakanlığının ad soyad sorgulama sitesine gidin(https://tckimlik.nvi.gov.tr/Home).
  • T.C. Kimlik No” ya da “Doğum Yılı” ve yazan kısma tıklayın.
  • Açılan doğrulama bilgileri sayfasında sizden istenilen bilgileri doldurun.
  • Doldurduktan sonra “Doğrula” seçeneğine tıklayarak ad soyad sorgulama yapabilirsiniz.

Bankalar, sigorta şirketleri, kredi kuruluşları ve diğer pek çok kurum, isim soyisim sorgulamasını kullanarak bireylerin kimlik bilgilerini doğrulamaktadır. Özellikle iş dünyasında, işe alım süreçlerinde, hukuki işlerde ve kişisel ilişkilerde güvenilirliği sağlama amacıyla bu yöntem kullanılmaktadır. Sorgulama işlemi ile doğru bilgilere hızlı ve etkili bir şekilde erişimi mümkün kılar. İsim Soyisim Sorgulama, çeşitli alanlarda kritik bir rol oynamaktadır ve bilgiye dayalı güvenilirlik gerektiren birçok sektörde vazgeçilmez bir araç haline gelmiştir.

Ad Soyad Sorgulama Sitesi

Ad soyad sorgulama sitesi olan https://tckimlik.nvi.gov.tr/ adresinden ad soyad bilgilerini doğrulama ve sorgulama yapabilirsiniz. “nvi.gov.tr,” Türkiye’de “Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü” (kısaca NVİ) tarafından işletilen resmi bir internet sitesinin alan adıdır. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, Türkiye’deki nüfus kayıtları, kimlik belgeleri, vatandaşlık işlemleri ve benzeri konularla ilgilenen bir devlet kurumudur. NVİ’nin resmi web sitesi, Türkiye’deki vatandaşlara kimlik doğrulama, kimlik kartı başvurusu ve nüfus kayıt hizmetleri sunar.

Ad Soyad sorgulama paneli olaran kullanılan mernis sisteminde TC kimlik numarasından veya Doğum yılı gibi bilgiler ile ücretsiz sorgulama yapılmaktadır. Ancak bazı yasal olmayan yöntemleri sunan Discord panelleride bulunmaktadır. Bu tür sorgulama işlemleri ile elde edilen bilgilerin yasal olmadığı, kişisel bilgilerinizi tehlikeye atabileceğinizi unutmamız gerekmektedir.

Ad soyad sorgulama nasıl yapılır?

Ad soyad sorgulama işleminde Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü mernis paneli kullanılarak yapılmaktadır.

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

TeknoBilir

Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu