Whatsapp Çevrimiçi Kapatma

Whatsapp’ta çevrimiçi durumunuzu kapatma ile başkalarının telefonunuzu ne zaman kullandığınızı bilmesini engelleyebilirsiniz. WhatsApp kullanıcının uygulamada en son ne zaman çevrimiçi olunduğunu varsayılan olarak herkese açık tutmaktadır. Çevrimiçi durumunuzu tamamen veya belli birkaç kişiye kapatmanız için yapmanız gereken birkaç ayar vardır.

Kullanıcılar, WhatsApp’ta mahremiyetlerinin ne kadar açığa çıktığının daha fazla farkına varıyor. Kişilerinize yalnızca bir mesaj atmanız uygulamada çevrimiçi gözükmenize neden olmaktadır. Bu durum sizin diğer kişiler ile sohbete uygun olduğunuz izlenimini verebilir. Bu yazımızda Whatsapp çevrimiçi kapatma ile uygulamayı kullandığınız süre boyunca çevrimiçi gözükmenizi nasıl kapatabileceğinizi öğreneceksiniz.

WP Çevrimiçi Kapatma

Wp çevrimiçi kapatma ile web ve cep telefonlarında, Whatsapp’ın çevrimiçi durumunuzu kapatmanız sizi diğer insanlar için görünmez kılar. Whatsapp çevrimiçi görünmeme ayarını etkinleştirmek çevrimiçi iken çevrimdışı görünmezi sağlayacak çeşitli avantajlar sağlar. En sevdiğiniz mobil oyunu oynarken biraz boş zaman geçirmek veya kimsenin sizi rahatsız etmesini istemiyorsanız bu özelliği kullanabilirsiniz.

Whatsapp çevrimiçi kapatmak için;

 • WhatsApp’ı açın.
 • Sağ üst köşedeki üç dikey noktaya gidin ve Ayarlar’a dokunun. iOS kullanıcıları, alt menüden Ayarlar’a kolayca dokunabilir.
 • Ayarlar menüsünde Hesap’ı bulacaksınız. Üzerine tıklayın ve ardından Gizlilik seçeneğine gidin.
 • Orada Son Görülme seçeneğini bulacaksınız. Kişilerim ve Hiç kimse arasında seçim yapabilirsiniz. Kişilerim, kişilerinize çevrimiçi durumu gösterirken, Hiç kimse, çevrimiçi durumunu kimseye göstermez.
 • WhatsApp messenger’da Çevrimiçi durumu kapatmak için ‘Hiç kimse’ seçeneğine tıklayın.

Whatsappta nasıl çevrimdışı olunur?

 • Ayarlar>gizlilik>durum adımlarını izleyin.
 • Ekranda çevrimiçi iken çevrimdışı görünmek istediğiniz seçenekler gelecektir.
 • Kişiler, belirli kişileri seçebilir veya hiç kimse yazanı seçebilirsiniz.
 • Bu şekilde çevrimiçi olduğunuzda seçiminize göre kapatmış olursunuz.

Whatsapp çevrimiçi kapatmak için Ayarlar > Hesap > Gizlilik > Son Görülme kısmından “Hiç kimse” seçerek son görülmenizi herkese kapatabilirsiniz.

Whatsapp Çevrimiçi Kapatmak

Diğer son görülme seçenekleri arasından “Herkes”, “Kişilerim” ve “Şunlar hariç kişilerim” seçimde yapabilirsiniz. Kişilerim seçerek sadece rehberinizde kayıtlı olan kişilere çevrimiçi gözükebilir, diğer kişilere çevrimiçi durumunuzu kapatabilirsiniz.

Whatsapp Çevrimiçi Nasıl Kapatılır?

Whatsapp çevrimiçi kapatma 2023 yılında Whatsapp’ın sunduğu ayarlardan daha fazla özelleştirme ve özellik sunar. Resmi WhatsApp uygulama ayarları yanı sıra, çok sayıda üçüncü taraf uygulaması ile de çevrimdışı durumunuzu kapatabilirsiniz.

Android ve iPhone kullanıcıları için farklı üçüncü taraf uygulamaları bulunmaktadır;

Whatsappta çevrimdışı olma işlemini Android kullanıcıları, çevrimdışı görünmek için GBWhatsApp adlı bir üçüncü taraf uygulamasıyla bu özelliği kullanabilirsiniz. Whatsapp çevrimiçi kapatma işlemini iPhone cihazları için WhatsApp++ uygulamasını indirip, kullanabilirsiniz.

Whatsapp Çevrimiçi Kapatma iPhone

WhatsApp çevrimiçi kapatma iphone kullanıcılarının WhatsApp uygulamasıda çevrimiçi durumunu gizlemelerine olanak sağlayan bir özelliktir. Bu özellik, kullanıcıların arkadaşları ve diğer kişiler tarafından görülmemesini sağlar. Kullanıcılar, çevrimiçi durumlarını kapatmak için WhatsApp ayarlarından bu özelliği etkinleştirebilirler.

iPhone cihazlarında son görülme ayarlarını değiştirerek sohbet ederken de çevrımdışı olabilirsiniz.
Whatsapp çevrimiçi kapatma iPhone;

 1. iPhone cihazınızdan WhatsApp Ayarlarına gidin .
 2. Hesap’ı seçin .
 3. Hesapta Gizlilik’e tıklayın .
 4. Çevrimiçi durumu Kimse veya Kişilerim olarak değiştirmek için Son Görülme üzerine dokunun .
 5. Durumunuzu herkesten gizlemek için Hiçkimse’yi veya yalnızca kişilerinize çevrimiçi kapatmak için Kişilerim’i seçebilirsiniz .

Whatsapp Web Çevrimiçi Kapatma Nasıl Yapılır?

WhatsApp Web üzerinden bilgisayarda WhatsApp kullanıyorsanız, çevrimiçi durumunuzu kapatma özelliği yoktur. Ancak internette gezinirken çevrimiçi durumunuzu kapatmak için Chrome tarayıcısında iki eklentiden birini yükleyebilirsiniz.

Whatsapp web çevrimiçi kapatma için eklenti;

 • Google Chrome’un Web Mağazasına gidin ve ” WAIncognito ” eklentisini bulun.
 • Chrome tarayıcınıza yükleyin.
 • Kurulduktan sonra, uzantıya tıklayın ve “Son Görünüş güncellemelerini gönderme” etiketli onay kutusuna tıklayın Bu ayar çevrimiçi durumunuzu kapatma işlevi görecektir.

Başka bir eklenti WA Web Plus’tır. Eklentiyi yükleyin ve her zamanki gibi WhatsApp Web’i başlatın ve aşağıdaki adımları izleyin:

Bilgisayar’da Whatsapp çevrimiçi durumu gizleme;

 • WhatsApp Web’i başlattıktan sonra WA Web Plus eklentisini açın.
 • Şimdi “Çevrimiçi Gizle” etiketli kutuyu işaretleyin ve keyfini çıkarın.
 • Değişiklikler işe yaramazsa WhatsApp Web uygulamasını yeniden başlatın.

Whatsapp çevrimiçi bildirimi ile mesaj atmak için çevrimiçi olmasını beklemenizi gerek kalmadan bildirim alabilirsiniz.

Whatsapp çevrimiçi kapatma nasıl yapılır?

Whatsapp çevrimiçi gözükmeyi kapatmak için uygulamada Ayarlar > Hesap > Gizlilik > Son Görülme kısmından “Hiç kimse” seçmeniz yeterli olacaktır.

Whatsappta çevrimiçi iken çevrimdışı görünme nasıl yapılır?

Whatsapp gizlilik ayarları çevrimiçi gözükmeyi belirlediğinizi kişilere veya herkese seçenekleri ile çerimiçi iken çevrimdışı görünme ile gizlenebilirsiniz.

WhatsApp nasıl görünmez olurum?

Whatsapp’ta görünmez olmak için Ayarlar > Hesap > Gizlilik > Son Görülme kısmından “Hiç kimse” seçin.

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

TeknoBilir

Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu