Engellenen Numaradan Gelen Mesajları Görme

Engellenen numaralardan gelen mesajları görme işlemi için Whatsapp uygulamasında engellediğiniz kişinin engelini kaldırmanız gerekmektedir. Whatsapp uygulaması kişi listenizde ekli olan kişilerle sohbet penceresi üzerinden sesli, görüntülü veya mesaj atarak iletişim kurmanızı sağlamaktadır. Bazı durumlarda gelen mesajlar bizleri rahatsız ettiğinden dolayı karşı taraftan gelen mesajları önlemek için kişiyi engelleyebilmekteyiz.

Engellenen numaradan gelen mesajları görme işlemi genelde daha önce engellemiş olduğunuz kişilerin mesajlarını merak etmemizin nedenidir. Ancak daha önce engellemiş olduğunuz kişinin mesajlarını görmenin tek yolu o kişinin engelini kaldırmaktır. Engellenen bir numaradan gelen mesajlar geldikten sonra engellenen numarayı sizin mesaj atsa bile hiçbir bildirim alamazsınız.

Whatsapp Engellediğin Kişinin Mesajlarını Görme

Whatsapp engellediğin kişinin mesajlarını görme işlemi için engelleme listesine giderek kişinin engelini kaldırarak mesajlarını görebilirsiniz. Whatsapp uygulamasında bir kişiyi engellemek istiyorsak sadece o kişinin profiline giderek kişiyi engelle seçeneğine tıklamanız yeterlidir. Engellenen kişi size mesaj atmak istediğinde tek tik olarak kalacak ve mesaj bildirimleri asla size ulaşmayacaktır.

Whatsapp engellenen numaradan gelen mesajları görmek istemiyorum diyorsanız yapmanız gereken tek işlem kişinin engeli kaldırmamaktır. Whatsapp uygulamasında engellediğiniz numaralardan gelen mesajları size ulaştırmadığı için engeli kaldırmadan görmeniz veya okumanız mümkün değildir.

Whatsapp engellediğin kişinin mesajlarını görme işlemi için;

  • Whatsapp uygulamasını açın.
  • Sağ üste yer alan üç nokta simgesine dokunun.
  • Ayarlar kısmına giderek hesap ve gizlilik seçeneğine girin.
  • Alt kısımda yer alan “Engellenen Kişiler” bölümüne girin.
  • Mesajlarını görmek istediğiniz kişinin engelini buradan kaldırın.

Engellenen kişiler listesi içinde bulunan kişinin engelini kaldırdıktan sonra size yazdığı tüm mesaj ve bildirimleri artık görebilirsiniz.

Samsung Engellenen Numaradan Gelen Mesajları Görme

Samsung engellenen numaradan gelen mesajları görme işlemi için engellenen tüm mesajların kaydedildiği “Spam ve engellendi” klasörüne bakabilirsiniz. Samsung marka cep telefonlarında bir numaradan gelen metin mesajlarını engellemek genellikle çok kolaydır.  Android telefonlar, engellenen tüm mesajları telefonda “Spam ve Engellendi” adlı bir klasöre taşır.

Android telefonlar engellenen numaradan gelen mesajları daha sonra görmeniz için size bildirimi gelmeden depolamaktadır. Yapmanız gereken sadece “Spam ve engellendi” klasöründe engellediğiniz kişilerden gelen mesajları görme işlemi için engeli kaldırmaktır. Bu durum engellenen mesajlara ihtiyaç duyulması durumunda geri yüklemenizi ve mesajları görmeniz konusunda size yardımcı olmaktadır.

Android’de metin mesajlarını engellemek için şu adımları izleyin:

  • Mesajlar uygulamasını açın.
  • Ekranın sağ üst köşesindeki üç noktaya basın ve ardından “Ayarları”ı seçin.
  • Bu ayrıntılar sayfasında, “Numaraları ve Spam’ı Engelle”ye basın.
  • Alt kısımda yer alan “Engellenen Mesajlar” seçeneğini seçin.
  • Ekranda daha önce engellediğiniz tüm mesajları görebilirsiniz.

Samsung engellenen numaralardan gelen mesajları görme işlemi için “Engellenen Mesajlar” seçeneğine girerek gelen tüm mesajları görebilirsiniz.

Engellenen Mesajları Görme

Engellenen mesajları görme işlemi için Android cihazlarda size bildirim göndermese bile tüm mesajları sizden habersiz kaydetmektedir. Bunun nedeni daha sonra engellenen mesajları görmek istediğinizde ulaşabileceğiniz bir klasöre erişebilmenizdir. Yapmanız gereken mesajlar uygulamasını açarak “Engellenen Mesajlar” seçeneğine giderek engellediğiniz kişilerden gelen mesajları görebilirsiniz.

Whatsapp engellenen mesajları görme uygulamanın desteklediği bir özelliği olmadığından sadece engelini kaldırarak mesajları görebilirsiniz. Engellenen kişilerin mesajları Whatsapp uygulaması tarafından karşı tarafa iletilmediği gibi uygulama bu mesajları yedeklememektedir. Uçtan uça şifreleme neticesinde engellenen mesajları görmenin tek yolu o kişin engelini kaldırmaktır.

Engellenen Numaradan Gelen Mesajları Görme Nasıl Yapılır?

Engellenen numaradan gelen mesajları görmek için mesajlar uygulamasını açın ve “Engellenen Mesajlar” seçeneğine giderek görebilirsiniz.

Engellenen numaradan mesaj gelir mi?

Engellenen numaradan mesaj gelir ve yedeklenir. Bu durum Android telefonlarda “Numaraları ve Spam’ı Engelle” klasöründe bulunur ancak bu durum sadece mesajları görme işlemi için kullanılır.

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 2 Ortalama: 4]

TeknoBilir

Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu