Whatsapp Engelleyen Kişiye Mesaj Atmak

WhatsApp, dünyada milyonlarca insasının kullandığı görüntülü arama, ses ve dosya gönderme, fotoğraf paylaşım ve mesajlaşma uygulamasıdır. Mesajlaşma uygulaması, kullanıcıları için bir dizi farklı özellik ile kendilerini güvende tutmalarını sağlamaktadır. WhatsApp engelleme özelliği istemediğiniz kişileriden mesaj almamak için diğer tarafı kısıtladığı bir özelliktir.

Whatsapp engelleyen kişiye mesaj atmak o kişiye ulaşabilmeniz için yapmanız gereken bir kaç farklı yol vardır. Sizi engelleyen kişi aynı zamanda sizden mesaj alınmasını istememesi anlamına gelmektedir. Bu durumda engellenen kişi size mesaj atamaz, paylaşımda bulunamaz kısaca sizinle iletişime geçemez. Engelleyen kişiye bu konuda ile ilgili herhangi bir bildirim yapılmaz. Ancak WhatsApp uygulamasından engelleyen kişiye mesaj atmak istiyorsanız, moralinizi bozmayın yazımızda paylaşılan yöntemler ile mesaj atabilirsiniz.

Whatsapp Engelleyen Kişiye Mesaj Atmak

Whatsapp engelleyen kişiye mesaj atmak için ortak arkadaşınızdan bir grup kurmasını isteyebilir veya hesabınızı silip tekrar yükleyebilirsiniz. Her iki yöntem ile sizi engelleyen kişiye mesaj atarak iletişime geçebilirsiniz. Her ne kadar birinden sizi engellemesi sizin ile iletişime geçmek istemiyorum anlamı taşısa da en azından mesajınızı karşı taraf görebilir. Cevap verip vermesi engellendiğiniz kişiye kalmış bir durumdur. O halde Whatsapp’ta engelleyen kişiye mesaj atmak için kullanabileceğiniz iki yöntemden bahsedelim.

Whatsapp engelleyen kişiye mesaj atmak için yöntemler;

 1. Ortak arkadaşınızdan grup kurmasını isteyin.
 2. Bu yöntemin çalışması için, sizinle sizi engelleyen kişi arasındaki bir köprü görevi olacak üçüncü bir kişinin yardımına ihtiyacınız olacak. Bu kişiden, siz ve mesaj göndermek istediğiniz ancak engellendiğinizi kişinin de dahil olacağı yeni bir WhatsApp grubu oluşturmasını isteyin.

  Oluşturulan gruba bir mesaj gönderdiğinizde, sizi engelleyen kişi mesajınızı görecektir. Ayrıca, grubu kuran kişinin mesajlarınızı görmesini istemiyor ve bir mahremiyet sağlamak istiyor iseniz gruptan ayrılabilir. Tabii ki, diğer kişi sizinle konuşmak istemiyorsa, gruptan ayrılabilir ve o zaman onunla iletişim kuramazsınız. Bu nedenle, alternatif olarak, engellendikten sonra biriyle bağlantı kurmak için aşağıdaki ikinci yöntemi deneyin.

 3. WhatsApp hesabınızı silin ve yeniden etkinleştirin
 4. WhatsApp hesabınızı silmeden önce, bunun ne anlama geldiğini anlamalısınız. Örneğin, bu adım sizi tüm WhatsApp gruplarınızdan çıkaracak ve hesabınızı yeniden etkinleştirdiğinizde tekrar eklenmesini istemeniz gerekecek.

  Whatsapp engelleyen kişiye mesaj atmak için;

  • iPhone’unuzda WhatsApp’ı açın.
  • Ekranın altındaki Ayarlar’a dokunun.
  • Hesap’ı seçin ve ardından Hesabı Sil’e dokunun.
  • Telefon numaranızı girin ve tekrar Hesabımı sil’e dokunun.

  Şimdi, WhatsApp hesabınızı yeniden etkinleştirmek için iPhone’unuzda WhatsApp’ı açın ve ekrandaki talimatları izleyin. Ayarladıktan sonra, sizi engelleyen herkese doğrudan mesaj gönderebilirsiniz. Hesabınızı silip yeniden etkinleştirdiğiniz için artık engellenmeyeceksiniz.

WhatsApp’ta sizi engelleyen birine mesaj atma şansınız var mı?

Bu yazımız, ihtiyaç duyduğunuz kişiye ulaşmanıza yardımcı oldu mu? Tabii ki, onlara iMessage veya Instagram gibi kullanabilecekleri diğer uygulamalar aracılığıyla da mesaj gönderebilirsiniz.

Whatsapp Engelleyenleri Görme Programı

İşler yolunda gitmemiş olsa bile, pozitif kalmaya çalışın ve sizinle sohbet etmeyi sevenlere daha fazla odaklanın!

Whatsapp engelleyen kişiye nasıl mesaj atılır?

Whatsapp sizi engelleyen bir kişiye mesaj atmak için iki farklı yöntem kullanabilirsiniz. Ortak bir arkadaşınızdan bir grup kurmasını isteyebilir ya da Whatsapp hesabınızı silip tekrar yükleyebilirsiniz.

Whatsapp engelleyen kişiye mesaj atmak için ne yapmalıyım?

Whatsapp uygulamasında engelleyen kişiye mesaj atmak için o kişi ile iletişime geçmek için doğrudan telefon numarasını sms gönderebilirsiniz. Instagram, Twitter, Facebook gibi farklı sosyal medya uygulamaları kullanıyor ise özelden mesaj atabilirsiniz.

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

TeknoBilir

Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu