Whatsapp Görüntülü Arama Kapatma ve Engelleme

Whatsapp tüm dünyada en fazla kullanılan mesajlaşma ve görüntülü arama yapabilmenize izin veren uygulamadır. Whatsapp görüntülü arama özelliği uygulamayı kullanan kişiler tarafından en çok kullanılan özelliklerinden birisidir. Cep telefonu numaranıza sahip herhangi biri görüntülü arama özelliğini kapatmadığınız sürece size arama isteği gönderebilir ve rahatsız edebilir.

Birçok Whatsapp kullanıcısı, görüntülü aramaların gelmesini önlemek için belirli kişileri engelleyebilir. Ancak, kişi listenizde ekli olmayan ve telefon numaranıza sahip olan herhangi birinin sizi görüntülü aramasını istemiyor iseniz bu özelliği kapatmanız gerekir. Kimseyi engellemeden gelen WhatsApp görüntülü arama kapatma istiyorsanız farklı arama türlerine göre nasıl devre dışı bırakacağınızı öğrenmek için yazımızı okuyabilirsiniz.

Whatsapp Görüntülü Arama Nasıl Kapatılır?

Whatsapp uygulamasında sesli ve görüntülü arama kapatma seçeneğine sahip değildir. Bu özellikleri kapatabilmeniz için telefonunuzun ayarlarından kamera özelliğini pasife almanız gerekmektedir.

Whatsapp arama kapatma;

  • Telefonunuzun “Ayarlar” kısmına girin.
  • Uygulamalar’a tıklayın ve Whatsapp simgesine dokunun.
  • Uygulama izinlerini açın ve ekranda yer alan “Kamera” simgesine tıklayın.
  • Görüntülü arama kapatmak için “Kamera”yı pasif konuma getirin.

Uygulama üzerinden görüntülü arama yapmak istediğinizde pasif olan kamera ayarınızı tekrar aktif yapmanız gerekmektedir.

iOS işletim sistemli cep telefonları Whatsapp görüntülü arama kapatmak için uygulama ayarlarından kamera seçeneğini pasife alması gerekir.

Kamera’yı pasif konuma getirmek sizi Whatsapp görüntülü arama yapmak isteyenlere karşı koruyacaktır. Ancak kamera özelliğini kapatmanız sizin de bir başkası ile görüntülü konuşma yapmanıza engel olacaktır. Whatsapp arama kapatma ile sizi görüntülü aramak isteyen kişilerin çağrıları otomatik olarak kesilir ve normal bir aramaya dönüştürülür.

Whatsapp görüntülü arama engelleme için sağ üst köşedeki 3 noktaya tıklayın, daha fazla seçenek ve “Engelle” kısmını seçin. Kişi rehberinizde ekli ve Whatsapp görüntülü arama isteği gönderiyor ise engellemek için sohbet penceresinden engelleyebilirsiniz.

Whatsapp Arama Kapatma Uygulamaları

WhatsApp aramasını engellemek istiyorsanız üçüncü taraf uygulamaları kullanabilirsiniz. Resmi WhatsApp ile elde edemediğiniz yüzlerce özelliği sağlayan WhatsApp’ın değiştirilmiş bir versiyonu olan GBWhatsApp uygulamasını kullanabilirsiniz. GBwhatsApp’ta sesli ve görüntülü aramaları kolayca engelleyebileceğiniz özelliğe sahip olduğunuz için resmi WhatsApp yerine GBWhatsApp uygulamasını kullanabilirsiniz.

Whatsapp Görüntülü Arama Nasıl Kapatılır?

Whatsapp arama kapatma için ayarlar > uygulamalar > whatsapp ‘a girin ve kamera simgesini pasif konuma getireren kişiyi engelleyin.

Whatsapp Arama Nasıl Kapatılır?

Whatsapp arama kapatma işlemini için Ayarlar > Uygulamalar > Whatsapp > Kamera adımlarını takip edip, kamerayı devre dışı bırakın.

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 4 Ortalama: 2.5]

TeknoBilir

Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu