Facebook Konum Bulma

Facebook konum bulma, kullanıcıların arkadaşlarının veya diğer kişilerin nerede olduğunu bulmalarını sağlayan bir Facebook özelliğidir. Bu özellik ile çocuğunuzun, eşinizin veya herhangi bir başkasının o an ya da geçmiş konum bilgilerini haritalar üzerinden öğrenmenizi sağlamaktadır. Facebook Messenger uygulamasını kullanarak sizinle konum paylaşımı yapmak isteyen herkesin o an bulundukları konumu canlı olarak görebilirsiniz.

Facebook Konum Bulma, kullanıcıların arkadaşlarının veya diğer kişilerin nerede olduğunu tespit etmek için kullanılan bir özelliktir. Bir kişinin konumunu bulmak veya yerini öğrenmek gelişen teknoloji ile artık göründüğü kadar zor değildir. Bu teknoloji bir sohbet uygulaması olan Facebook Messenger uygulamasından başka bir üçüncü parti program kullanmadan birinin konumunu bulmanızı sağlamaktadır. Bu yazımızda konuştuğunuz veya herhangi birinin Facebook konum bulma özelliği ile yerini nasıl tespit edebileceğiniz hakkında bilgi vereceğiz.

Facebook Messenger Konum Bulma

Facebook Messenger ile konum bulma işleminde paylaşılan konumu görebilmeniz için herhangi bir üçüncü parti programa ihtiyacınız yoktur. Lokasyon verilerimizi toplayan Facebook Messenger’dan geçmiş konum bilgi verilerini harita üzerinden görmemiz mümkündür. Facebook’ta bir kişinin konumunu bulma işlemi ile arkadaşlarınız ile buluşma planı, güvenli olmadığınızı düşündüğünüz bir anda konum paylaşmanızı sağlar.

Mspy gibi bir cihazdaki tüm etkinlik ve verilere uzaktan erişim sunan uygulamalar, bir gönderinin yapıldığı andan itibaren yüklü olan cihazın tam konumunu bulmanıza yardımcı olabilir. Facebook hesabını bildiğiniz kişinin konumunu ücretli versiyonunda telefonuna yüklediğiniz bu uygulama ile konumunu tespit etmenize imkan sağlayabildiği belirtilmektedir. Bu bağlantıdan uygulamanın web sitesine giderek Facebook’ta konum görme hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Telefon numarasından konum bulma yazımıza göz atmayı unutmayın.

Facebook Arkadaşının Konumunu Öğrenme

Facebook arkadaşının konum öğrenme işlemi için mesajlaşma penceresinde yer alan artı işaretinden konum paylaşma seçeneğini seçin. Arkadaşınıza gönderilen konum paylaşma isteğini arkadaşınız kabul eder ise harita üzerinden o an nerede olduğunu canlı olarak görebilirsiniz. Facebook konum bulma özelliği, kullanıcıların arkadaşlarının veya diğer kişilerin nerede olduğunu tespit etmesine yardımcı olur.

Facebook konum bulma;

  • Facebook’ta konumunu bulmak istediğiniz arkadaşınızın sohbet penceresini açın.
  • Sol alt kısımda yer alan “Harita” seçeneğine dokunun.
  • Buradan mesaja tıklayın ve arkadaşınızın lokasyon bilgilerini isteyin.
  • Arkadaşınızın o an bulunduğu konum canlı olarak haritada gözükecektir.

Android, Facebook gibi uygulamalar için konum paylaşma özelliğini kolayca açıp kapatmanıza izin veren basit bir açma/kapama anahtarına sahiptir.

Ancak iOS, kullanıcıların konumlarını yalnızca uygulama kullanımdayken paylaşmalarına veya hiçbir zaman paylaşmamalarına olanak tanıyan ek bir seçeneğe sahiptir. Bu özellik neredeyse her iki mobil işletim sisteminde de aynıdır, ancak iOS’ta Facebook için konum geçmişini açmayı seçen tüm kullanıcılara bir tür uyarı gönderir.

Facebook konum bulma nedir?

Facebook konum bulma işlemi eşinizin, arkadaşınızın, çocuğunuzun veya bir başkasının o an bulunduğu yeri gösteren haritada gösteren bir özelliktir.

Facebook konum nasıl bulunur?

Facebook uygulamasını kullanarak bir kişinin konumunu bulmak için kişinin profiline gidin. Mesaj sekmesine tıklayarak bir sohbet başlatın. Mesaj penceresinin alt kısmında bulunan yer alan artı işaretinden konum paylaşmayı seçenerek arkadaşınızın konumunu bulabilirsiniz.

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

TeknoBilir

Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu