Geçmiş Arama Kaydı Dinleme

Geçmiş arama kaydı dinleme, bir kişinin geçmiş arama kayıtlarını dinlemek için kullanılan bir tekniktir. Bu teknik, bir kişinin arama kayıtlarının ne zaman ve nerede gerçekleştiğini, kimin arandığını ve arama süresini tespit etmek için kullanılır. Özellikle suç örgütlerinin faaliyetlerini tespit etmek için kullanılan geçmiş arama kaydı dinleme eşler ve sevgililer içinde kullanılmaktadır.

Geçmiş arama kaydı dinleme, bir kişinin kayıtlı veya kaydı bulunmayan telefon görüşmelerini incelemek veya arama kayıtlarının dinlemek için yapılır. Android ve iOS işletim sistemine sahip cihazların geçmiş arama kaydı dinleme işlemi için ücretli veya ücretsiz birçok telefon dinleme programları bulunur. Bu yazımızda geçmiş arama kayıtlarını dinleme işlemi ile bir kişinin kiminle konuştuğunu ve ne görüştüğünü nasıl tespit edebileceğiniz hakkında bilgi vereceğiz.

Telefon Konuşmalarını Dinleme

Telefon konuşmalarını dinleme, bir kişinin başka bir kişinin telefon konuşmalarını izlemesi veya kaydetmesi anlamına gelir. Aile güvenliği, eşlerin birbirlerini aldatıp aldatmadığını öğrenme veya çocuğunuzun kim ile konuştuğunu öğrenmek için casus dinleme programları kullanılır. Bu tür uygulamalarla cep telefonu konuşmalarını dinlemenin yanı sıra başka özelliklere de sahip olursunuz.

Telefon konuşmalarını dinleme için;

 • Google Voice web sitesini açın.
 • Gmail hesabınız ile giriş yapın.
 • Sağ üst köşedeki dişliyi bulun ve açılır menüden Ayarlar’ı seçin.
 • Telefon Görüşmeleri sekmesini açın
 • Kaydı Etkinleştir seçeneğini bulun
 • İşiniz bittiğinde, yapmanız gereken tek şey aktif bir arama sırasında veya öncesinde “4” rakamına basmaktır. Arama kaydını durdurmak isterseniz, tekrar “4”e basmanız yeterlidir. Tüm telefon konuşmalarını tekrar dinleme için otomatik olarak kaydedilir.

Ancak, ücretsiz olmasına rağmen uygulamanın giden telefon görüşmelerini kaydedemeyeceğini, fiziksel erişim gerektirdiğini ve hedef cihazda algılanabileceğini unutmayın. Telefon konuşmalarını dinleme uygulamaları ile, cep telefonu görüşmelerini uzaktan dinleyebilir ve olağandışı bir şey olup olmadığını görebilirsiniz. Android ve iOS işletim sistemlerine göre farklı sürümleri olan dinleme uygulamaları arama günlükleri, geçmişi ve kayıtları dinlemenize olanak tanır.

Eski Telefon Konuşmaları Nasıl Dinlenir?

Eski telefon konuşmaları konuşmalarını dinleme işlemi için telefona yüklenen uygulamanın otomatik olarak görüşmeleri kaydetmesi gerekmektedir. Eski telefon görüşmelerini yalnızca konuşma esnasında bir uygulama veya program ile kaydederseniz dinleyebilirsiniz. Bunun haricinde mahkeme kararı ile bir telefonun görüşmeleri kayıt altına alınır ise eski konuşmaları tekrar dinlemeniz mümkündür.

Bir telefonda konuşurken, konuşmayı kaydetmek ve daha sonra kullanmak üzere saklamak için her türlü imkan vardır. Ses kaydedici uygumalar ile kaydedilen konuşmalar daha sonra geri dönüp istediğiniz kadar eski telefon konuşmalarını tekrar dinlemenize imkan sağlar. Eski telefon görüşmelerini dinlemekle ilgili bilinmesi gereken en önemli şey, bunun otomatik bir işlem olmadığıdır. Daha sonra dinleyebilmeniz için aramanın kaydedilmesi ve saklanması gerekir.

Telefon Konuşmaları Nasıl Dinlenir?

Telefon konuşmaları dinlemek için telefona indirilen programların özel kodları sayesinde arka planda çalışarak görüşmeleri kaydetmektedir. iOS ve Android kullanıcıları eski konuşmaları dinleyebilmek için yüklenilen uygulamanın dosya yöneticisinden geçmişe dönük tüm kayıtları dinleyebilirler. Eğer bir konuşma kaydedici uygulama veya servis kullanmadı iseniz eski telefon konuşmaları dinleme yapmanız mümkün değildir.

Telefon konuşmaları dinleme işlemi için;

 • Mağazadan “Konuşma Kaydedici” uygulamasını indirin.
 • Uygulamanın kurulumu yapın ve açın.
 • Ayarlar seçeneğinde her telefon araması geldiğinde otomatik kaydet seçeneğini işaretleyin.
 • Telefonunuz üzerinden yapılan tüm konuşmaları uygulama otomatik kaydedecektir.
 • Daha sonra eski konuşmalarınıza uygulamanın ses dosyasına giderek tekrar dinleyebilirsiniz.

iOS cihazlar için Çağrı Kaydedici programı, gelen ve giden konuşmaları tek tuş ile kaydetme ve kayıtları hafızasında depolamaktadır. Kayıtlara erişimin kolay olması, ses kayıtlarını diğer uygulamalara paylaşma, kayıtları dinleme, kaydetme sınırı olmaması ve müşteri hizmetleri ile iletişim halinde olma imkanı sunmaktadır. Telefon görüşmesini kaydetmek için Çağrı Kaydedici programının iOS cihazınıza yüklenmesi gerekmektedir. Ardından kayıt butonuna basılarak aramalar normal bir şekilde yürütülür. Görüşme bittikten sonra kayıt erişilebilir ve tekrar dinlenebilir.

Son Aramayı Dinleme Kodu Nedir?

Son aramayı dinleme kodu, bir telefonun son aramayı kaydetmesini ve kullanıcının bu aramayı dinlemesini sağlayan bir kodtur. Bu kod, kullanıcının arama kaydının bir kopyasını almasını ve aramayı dinlemesini sağlar. Bu kod, genellikle bir telefonun arama kaydının bir kopyasını almak için kullanılan bir komut satırı komutudur.

Son aramayı dinleme kodu her telefona göre değişmekle birlikte genel olarak son 20 aramanın ses kayıtlarına ulaşmak için kullanılır. #8351##* kodu olarak bilinen son aramayı dinleme kodu ile Android cihaz sahipleri kendi yaptıkları son konuşma olan eski görüşmesini dinleyebilirler.

Telefon konuşmalarını tekrar dinleme nasıl yapılır?

Telefon konuşmalarını tekrar dinleme için otomatik kaydetme yetkisi verdiğiniz uygulamanın ses dosyalarını açarak eski görüşmeleri tekrar dinleyebilirsiniz.

Telefon görüşmeleri nasıl dinlenir?

Telefon görüşmeleri dinlemek için kayıt altına alınmak istenen cihaza arka planda çalışan ve her görüşme öncesi otomatik kayıt başlatan uygulama kullanılmaktadır.

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 3 Ortalama: 4.7]

TeknoBilir

Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu