Instagram Bildirim Geçmişi

Instagram bildirim geçmişi, Instagram kullanıcılarının tüm bildirimlerini kaydetmek için kullanılan bir özelliktir. Instagram bildirim geçmişi, gönderilerinizi beğenen, yorum yapan, takip isteği gönderen, sizi etiketleyen kişilerin listesini içerir. Kısacası Instagram uygulamasının tüm bildirim geçmişini burada görebilirsiniz.

Bildirim geçmişinde, kullanıcıların arkadaşlarının, takip ettikleri kişilerin veya etiketlenen kişilerin paylaştıkları gönderileri, yorumları ve etkinlikleri görmek için kullanılır. Bildirim geçmişi, kullanıcıların Instagram hesaplarındaki tüm bildirimleri gözden geçirmelerine veya silmelerine olanak sağlar. Ayrıca benzer eylemleri tek bir bildirimde gruplayarak bildirim sekmenizin aynı bildirimle dolmamasını sağlar. Örneğin, bir fotoğrafa tonlarca beğeni geldiyse, aynı bildirim tek bir bildirimde görüntülenecektir.

Bu yazımızda Instagram bildirim geçmişi nerede? ve Instagram eski bildirimleri görme için neler yapılır? hakkında bilgi vereceğiz.

Instagram Eski Bildirimleri Görme

Instagram uygulamasında ekranın üst kısmında yeni bildirimleri görmeniz mümkündür. Her yeni bildirim aldığınızda, kalp düğmesinden en son bildirimleriniz gözükür ve tıklayarak bildirim sekmesine gidebilirsiniz. Instagram’daki bir sorun, 100 bildirim geçildiğinde otomatik silinmesidir, bu da 100’den fazla bildirimin kaybolması ve görüntülenememesi anlamına gelir. Ancak Google Play Store ve App Store’da bulunan bazı uygulamalar ile Instagram’da eski bildirimleri görüntüleyebilirsiniz.

Instagram Eski Bildirimleri Görme Yöntemleri

Üçüncü taraf uygulamaları kullanın

AirDroid ebeveyn kontrolü, geçmiş bildirimleri görmek için kullanabileceğiniz en iyi üçüncü taraf uygulamalarından biridir. AirDroid’i bildirim koruyucu uygulaması olarak düşünün. Instagram, bildirimleri anlık bildirim olarak gönderdiğinde, bu bildirimler birikir ve bu bildirimleri kaçırma şansı oldukça yüksektir.

AirDroid gibi uygulamalar bu konuda size yardımcı olabilir. Airdroid ile geçmiş instagram bildirimlerini kontrol edebilirsiniz.

Ekran görüntüsü bildirimleri

Instagram’daki bildirim geçmişi konusunda çok endişeleniyorsanız, Instagram’dan aldığınız tüm bildirimlerin (bildirim merkezinde) ekran görüntülerini alabilirsiniz. Bu şekilde fotoğraf galerinizde belgelenen instagram bildirimlerini görüntüleyebilirsiniz.

Hatta Instagram anlık bildirimlerinin tüm ekran görüntülerinin yedeğini istediğiniz herhangi bir buluta alabilirsiniz.

Takipçi isteğini ve listesini kontrol edin

Üçüncü olasılık takipçi listesini kontrol etmektir. Instagram hesabınızda Instagram anlık bildirimleri kaybolursa takipçi listesini kontrol edebilirsiniz.

Listede yeni takipçiler gördüğünüzde bu, bu takipçiler hakkında bildirim almış olmanız gerektiği anlamına gelir, ancak bazı nedenlerden dolayı bunlar kaybolmuş olmalıdır.

DM’leri kontrol edin

Ayrıca Instagram’daki ağınızdan DM’ler için bildirimler alacaksınız. Diğer Instagram kullanıcılarının doğrudan mesajlarının instagramdaki eski bildirimlerini görmek için DM simgesine dokunun.

Instagram eski bildirimi görmenin en kolay yolu Bildirim Geçmişi uygulaması kullanmaktır. Bugüne kadar aldığınız tüm bildirimleri gösterir. Ayrıca bu bildirimleri okundu olarak işaretleme seçeneğiniz de vardır. Instagram, uygulama içinde bildirim geçmişini görüntülemeye izin vermeyen bir yerleşik araca sahiptir. Yapılan işlemlerin bildirimlerini doğrudan görmek istiyorsanız, en son bildirimleri kontrol etmeniz gerekir. Ancak, daha eski geçmiş bildirimleri görmek için üçüncü taraf bir uygulama kullanmanız lazımdır.

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

TeknoBilir

Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu