Programsız Telefon Takip

Programsız telefon takip ile hedef telefona bir uygulama veya program yüklemeden, gelen ve giden aramalar, tüm mesajları ve konumunu izleyebilirsiniz. Uydudan kişi izleme yöntemi ile takip edilecek telefona program yüklemeden IMEI numarasından konum bilgilerini görebiliriz. Aynı zamanda Android ve iPhone telefonların kaybolmaları durumunda programsız telefon takip ile konum tespiti yapabilmemize izin veren servisleri bulunmaktadır.

Programsız telefon takip için hedef cihaza yazılım veya uygulama yüklemeden bir cep telefonunun konumunu izlemek aslında çok kolaydır. İhtiyacınız olan Android telefonlarda “Find My Mobile” iPhone cihazlarında ise “Find My” telefon sinyali takip etme programsız servisini kullanmaktır. Bu yazımızda, programsız telefon takip ile hedef cihaza yazılım yüklemeden konumunu izlemenin ve takip etmenin yollarını öğreneceksiniz.

Programsız Telefon Takip Etme

Programsız telefon takip etme bir cep telefonuna yazılım veya uygulama yüklemeden mevcut konumunu anlık izlemenizi sağlamaktadır. “Casus yazılım” olarak da bilinen bir casus uygulaması, birinin cep telefonunu takip edebilen ve faaliyetlerini gözetleyebilen bir programdır. İşverenler, çalışanlar için bu uygulamaları iş yeri gözetimi için kullanır ve ebeveynler, onları bilmeden çocuklarının faaliyetlerini takip etmek için kullanır.

Casus uygulamalar, bir akıllı telefona dünyanın herhangi bir yerinden erişebilir, onu kontrol edebilir ve konumunu uydudan kişi izleme ile bulabilirsiniz. Tüm bu özelliklerden programsız telefon takip etme servislerini kullanarak yer ve konum tespiti yapabilirsiniz.

Bir cep telefonunu programsız telefon takip etmenin çeşitli faydaları vardır:

 • Kullanıcının haberi olmadan bir cep telefonunun konumunu izleyebilirsiniz. Çocuğunuz veya çalışanınız gibi birini takip etmek sizin için önemli olabilir.
 • Hedef telefona jailbreak yapmanız gerekmez. Bu, bir iPhone’u jailbreak yapmadan takip edebileceğiniz ve herhangi bir Android telefonunu rootlamadan takip edebileceğiniz anlamına gelir.
 • Bir cep telefonunu programsız bir şekilde cep telefonunuz, tabletiniz veya bilgisayarınız dahil herhangi bir cihazdan takip edebilirsiniz.
 • Hedef telefonunu gerçek zamanlı olarak takip edebilirsiniz, yani kullanıcının her an nerede olduğunu uydudan IMEI numarası aracılığıyla bulabilirsiniz.
 • Android ve iPhone telefonlarının çalışması durumunda konum tespiti için kullanılan servislerini programsız telefon takip etme için kullanabilirsiniz.

Programsız Telefon Takip Nasıl Yapılır?

Programsız telefon takip işlemi için Android telefonlarda “Find My Mobile” ve iPhone’da ise “Find My” telefon takip servislerini ücretsiz kullanabilirsiniz. Bu servisler kaybolan telefonunuzu bulmak veya bir telefonu takip etmek için GPS koordinatlarını kullanır ve cihazın uydudan yer tespiti yaparlar.  

IMEI numarası ile Programsız Telefon Takip Etme

Bu yöntemde telefonunuzun IMEI numarasını kullanarak programsız telefon takibi yapabilirsiniz. Telefonunuzun IMEI numarası, telefonunuzun benzersiz bir kimlik numarası olup cihazın yerini tespit ve takip etmek için kullanılabilir. Telefonunuzun IMEI numarasını öğrenmek için *#06# kodunu telefonunuzun tuş takımına girebilirsiniz. Daha sonra, IMEI numaranızı birkaç farklı yerde aratabilirsiniz, örneğin telefon operatörünüzle iletişim kurarak veya bir telefon takip servisi kullanarak.

IMEI numarası ile programsız cep telefonu takip;

 • Takip edilecek telefondan *#06# kodunu arayın.
 • Ekranda cihazın benzersiz kimlik numarası olan IMEI numarası yer almaktadır.
 • Programsız telefon takibi için IMEI numarasını Google’da “IMEI telefon takip” web adresine yapıştırın.
 • Kısa bir GPS aramasından sonra cihazın konumu harita üzerinde yer alacaktır.

Bu yöntem kesin bir çözüm olmamakla birlikte genel olarak IMEI takip sistemini operatörler ve polisler kullanmaktadır. Bu sistemler gizli ve herkesin erişemediği sistemler olması nedeniyle programsız telefon takip için diğer adımları izleyebilirsiniz.

Google ile Programsız Telefon Takip

Google ile telefondan programsız konum takip etme servisini kullanarak Google kişilerinizde kayıt olan kişinin adı ile arama yaparak harita üzerinden konumunu bulabilirsiniz. Android, iPhone ve iPad veya bilgisayarınız aracılığı ile eşleşen tüm kişilerinizin konumunu Google Haritalar servisini kullanarak görebilirsiniz.

Google ile programsız telefon takip için;

 • iPhone, iPad veya bilgisayarınızdan Google Haritalar uygulamasını açın.
 • Google hesabınız ile oturum açın.
 • Telefon takip ile konumunu bulmak istediğiniz kişiyi eşleşen kişilerde aratın.
 • Harita üzerinde konumunu bulmak ve takip etmek istediğiniz kişiyi seçin.
 • Kişinin yer ve zaman gibi bilgilerini görmek için ekranın alt kısmına dokunun.

Programsız Telefon Takip Android

Android cihazlarda programsız telefon takip işlemi için Samsung’un “Find My Phone” konum tespit etme servisini kullanabilirsiniz. Cihazı Find My Mobile hizmetine kaydettirmek ve etkinleştirmek için Android 5.0 veya daha azını çalıştıran Samsung telefon kullanmanız gerekmektedir.

Android cihazlarda programsız telefon takip için;

 • Find My Mobile website adresine gidin.
 • Oturum aç seçeneğine tıklayarak Samsung hesap bilgilerinizi girin.
 • Girilen hesapta ilişkilendirilmiş Samsung telefon veya tabletinizi görebilirsiniz.
 • Ardından programsız telefon takip işlemi için Android cihazı seçin.
 • Eğer cihaz açık ve kablosuz ya da mobil veriye bağlı ise kaydedilen son konumu haritadan görebilirsiniz.

Find My Mobile ile konum izleme ve telefon takip işleminde her 15 dakikada bir haritadan güncel konumunu görebilirsiniz. Aynı zamanda uzaktan veri silme, yedekleme, pil ömrünü uzatma, ekranı kilitleme ve son 50 çağrı ve mesaj içeriğini de görüntüleme yapabilirsiniz.

Programsız Telefon Takip iPhone

iPhone cihazlarda programsız telefon takip işlemi için Apple’ın “Find My iPhone” haritadan konum tespit etme servisini kullanabilirsiniz. Eşleştirmesi yapılan iPhone, iPad veya iPod touch’larınızı telefon tespit etme servisi ile harita üzerinden canlı konumunu görebilirsiniz.

iPhone cihazlarda programsız telefon takip için;

 • Find My iPhone website adresine gidin.
 • iCloud uygulamasında bulunan “Find iPhone” linkine tıklayın.
 • Eşleştirme yapılan iPhone cihazı bulunduğu konumu tarayarak harita üzerinde konumu gösterecektir.
 • Konum bilgilerini ve programsız telefon takibi yapmak istediğinizi cihazın üzerine dokunarak canlı takip yapabilirsiniz.

Programsız telefon takibi için 4 yöntemden herhangi birini kullanarak istediğiniz telefonu sahibinin haberi olmadan takip edebilirsiniz. Cihazların sunduğu servisler mesaj içerikleri, güncel konum bilgileri gibi bir çok detayı harita üzerinden GPS takibi ile göstermektedir.

Programsız Telefon Takip

GPS telefon takip uygulamaları dışında iPhone cihazlarda “Find My iPhone” ve Android cihazlarda ise “Find My Phone” servisleri ile telefonla programsız konum takibi edebilirsiniz.

Programsız Telefon Takip Ücretsiz

iPhone cihazlarında “https://www.icloud.com/” adresinden, Andrıid cihazlarda ise “https://findmymobile.samsung.com/” web sitesinden ücretsiz ve programsız telefon takip edebilirsiniz.

[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Mehmet BİLİR

Selam, ben SEO Uzmanı Mehmet BİLİR. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu