Programsız Telefon Takip

Programsız telefon takip hareket halinde olan bir telefonun konumunu tespit ve takip etmek için program kullanılmayan teknolojidir. Yakındaki anten kuleleri ile iletişim kurmak için telefonun yaydığı sinyal kullanılarak bir cep telefonu konumlandırılır. Ardından, telefonun anten kulelerine ve dolayısıyla belirli bir konuma ne kadar yakın olduğunu belirlemek için sinyal güçleri incelenir.

Programsız telefon takip işleminde anten kulelerinden yayılan sinyal güçleri, bir telefonun konumunu belirlemek için kullanılan ana unsurlardır. Telefonun hareket etmesi ile birlikte, sinyal güçleri değişebilir ve en güçlü sinyale sahip olan anten kulesi tespit edilerek telefonun konumu belirlenir. Güçlü bir sinyal, cep telefonunun anten kulesine çok yakın olduğunu gösterir. Modern teknolojiyi kullanarak, bir cep telefonu görüşme yapmasa bile farklı teknolojiler kullanılarak programsız telefon takip edilebilmektedir.

Bu yazımızda, programsız telefon takip ile hedef cihaza yazılım veya program yüklemeden konumunu izlemenin ve takip etmenin yollarını öğreneceksiniz.

Programsız Telefon Takip Ücretsiz

Programsız telefon takip ücretsiz bir şekilde cep telefonuna yazılım veya uygulama yüklemeden mevcut konumunu anlık izlemenizi sağlamaktadır. “Casus yazılım” olarak da bilinen bir casus uygulaması, birinin cep telefonunu takip edebilen ve faaliyetlerini gözetleyebilen bir programdır. İşverenler, çalışanlar için bu uygulamaları iş yeri gözetimi için kullanır ve ebeveynler, onları bilmeden çocuklarının faaliyetlerini takip etmek için kullanır.

Programsız telefon takip ücretsiz için hedef cihaza yazılım veya uygulama yüklemeden bir cep telefonunun konumunu izlemek aslında çok kolaydır. İhtiyacınız olan Android telefonlarda “Find My Mobile” iPhone cihazlarında ise “Find My” programsız telefon takip ücretsiz servislerini kullanmaktır. 

Casus uygulamalar, bir akıllı telefona dünyanın herhangi bir yerinden erişebilir, onu kontrol edebilir ve konumunu uydudan kişi izleme ile bulabilirsiniz. Tüm bu özelliklerden programsız telefon takip ücretsiz servislerini kullanarak yer ve konum tespiti yapabilirsiniz.

Programsız Telefon Takip Nasıl Yapılır?

Programsız telefon takip işlemi için Android telefonlarda “Find My Mobile” ve iPhone’da ise “Find My” telefon takip servislerini ücretsiz kullanabilirsiniz. Bu servisler kaybolan telefonunuzu bulmak veya bir telefonu takip etmek için GPS koordinatlarını kullanır ve cihazın uydudan yer tespiti yaparlar.  

Google ile Programsız Telefon Takip

Google ile telefondan programsız konum takip etme servisini kullanarak Google kişilerinizde kayıt olan kişinin adı ile arama yaparak harita üzerinden konumunu bulabilirsiniz. Android, iPhone ve iPad veya bilgisayarınız aracılığı ile eşleşen tüm kişilerinizin konumunu Google Haritalar servisini kullanarak görebilirsiniz.

Google ile programsız telefon takip için;

 • iPhone, iPad veya bilgisayarınızdan Google Haritalar uygulamasını açın.
 • Google hesabınız ile oturum açın.
 • Telefon takip ile konumunu bulmak istediğiniz kişiyi eşleşen kişilerde aratın.
 • Harita üzerinde konumunu bulmak ve takip etmek istediğiniz kişiyi seçin.
 • Kişinin yer ve zaman gibi bilgilerini görmek için ekranın alt kısmına dokunun.

Programsız Telefon Takip Android

Android cihazlarda programsız telefon takip ücretsiz işlemi için Samsung’un “Find My Phone” konum tespit etme servisini kullanabilirsiniz. Cihazı Find My Mobile hizmetine kaydettirmek ve etkinleştirmek için Android 5.0 veya daha azını çalıştıran Samsung telefon kullanmanız gerekmektedir.

Programsız telefon takip;

 • Find My Mobile website adresine gidin.
 • Oturum aç seçeneğine tıklayarak Samsung hesap bilgilerinizi girin.
 • Girilen hesapta ilişkilendirilmiş Samsung telefon veya tabletinizi görebilirsiniz.
 • Ardından programsız telefon takip işlemi için Android cihazı seçin.
 • Eğer cihaz açık ve kablosuz ya da mobil veriye bağlı ise kaydedilen son konumu haritadan görebilirsiniz.

Find My Mobile ile konum izleme ve telefon takip işleminde her 15 dakikada bir haritadan güncel konumunu görebilirsiniz. Aynı zamanda uzaktan veri silme, yedekleme, pil ömrünü uzatma, ekranı kilitleme ve son 50 çağrı ve mesaj içeriğini de görüntüleme yapabilirsiniz.

Programsız Telefon Takip iPhone

iPhone cihazlarda programsız telefon takip işlemi için Apple’ın “Find My iPhone” haritadan konum tespit etme servisini kullanabilirsiniz. Eşleştirmesi yapılan iPhone, iPad veya iPod touch’larınızı telefon tespit etme servisi ile harita üzerinden canlı konumunu görebilirsiniz.

iPhone cihazlarda programsız telefon takip için;

 • Find My iPhone website adresine gidin.
 • iCloud uygulamasında bulunan “Find iPhone” linkine tıklayın.
 • Eşleştirme yapılan iPhone cihazı bulunduğu konumu tarayarak harita üzerinde konumu gösterecektir.
 • Konum bilgilerini ve programsız telefon takibi yapmak istediğinizi cihazın üzerine dokunarak canlı takip yapabilirsiniz.

Programsız telefon takibi için 3 yöntemden herhangi birini kullanarak istediğiniz telefonu sahibinin haberi olmadan takip edebilirsiniz. Cihazların sunduğu servisler mesaj içerikleri, güncel konum bilgileri gibi bir çok detayı harita üzerinden GPS takibi ile göstermektedir. En iyi telefon takip programları için bu yazımıza göz atmayı unutmayın.

Programsız Telefon Takip

GPS telefon takip uygulamaları dışında iPhone cihazlarda “Find My iPhone” ve Android cihazlarda ise “Find My Phone” servisleri ile telefonla programsız konum takibi edebilirsiniz.

Programsız Telefon Takip Ücretsiz

iPhone cihazlarında “https://www.icloud.com/” adresinden, Andrıid cihazlarda ise “https://findmymobile.samsung.com/” web sitesinden ücretsiz ve programsız telefon takip edebilirsiniz.

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 4 Ortalama: 4.5]
Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu