Whatsapp Durum İndirme

Whatsapp durum indirme ile beğendiğiniz video ve fotoğraf durumlarını kişinin profiline tıklayıp yeşil indirme simgesi ile indirebilirsiniz. Whatsapp durumları doğrudan uygulama üzerinden indiremediğimiz için arkadaşlarımızdan video veya fotoğrafları bizimle paylaşmasını istiyoruz. Bazen Whatsapp durumunda paylaşılan fotoğrafı kaydetmek için ekran görüntü aracını, videoyu yakalamak için ise ekran kaydedici kullanabiliriz.

Whatsapp durum indirme ile anlık olarak paylaşılan fotoğrafları veya videoları çok kolay bir şekilde kaydedebiliriz. Durumda paylaşılan fotoğrafları kaydetmek için birçoğumuz telefonun ekran fotoğrafı alma özelliğini kullanır. Fakat video paylaşımlarında bu yöntem geçerli değildir. Whatsapp durum özelliği de paylaşılan videoları yüksek görüntü kalitesi ile indirme yapmak mümkündür.

Whatsapp Durum İndirme;

 • Dosya yöneticisini açın
 • Sağ üste yer alan üç noktaya tıklayın ve “Ayarlar” seçeneğine gidin.
 • “Gizli sistem dosyalarını göster” veya “Gizli medya dosyalarını göster” seçeneğini aktif edin.
 • Dahili depolama klasörüne girin ve Whatsapp > Media > .Statuses klasörlerini açın.
 • Whatsapp durumunu izlediğiniz kişinin durum videosunu .Statuses klasöründe bulabilirsiniz.
 • Videonun üzerine basılı tutup, biri ile paylaşabilir veya kaydedebilirsiniz.

Whatsapp durum indirmek için dosya yöneticinizi açın ve WhatsApp > Medya > seçeneğine gidin. “.Statuses” klasöründe son izlediğiniz Whatsapp durumlarını görebilirsiniz. Eğer bu klasör sizde gözükmüyor ise Dosya yönetici ana ekranına dönün ve sağ üste yer alan üç noktaya tıklayıp “Gizli sistem dosyalarını veya medya dosyalarını göster” seçeneğini aktif edin.

Whatsapp Durum İndir

Whatsapp durum indir özelliği ile Instagram ve Facebook gibi fotoğraf ve videolarınızı hikaye olarak indirebilir, paylaşabilirsiniz. Peki ya birinin WhatsApp durumunda gerçekten komik bir video veya harika bir resim görürseniz? Tabii ki, görüntünün ekran görüntüsünü alabilirsiniz, peki ya bir video? Bugün bu özelliği detaylı bir şekilde inceleyelim ve başka birinin WhatsApp durumunu akıllı telefonumuza nasıl indirebileceğimizi görelim.

Whatsapp Durum İndir;

 • Dosya yöneticisini açın. Sol üst köşesindeki menü simgesine dokunun.
 • “Ayarlar”a dokunun ve “gizli dosyaları göster”in önündeki düğmeyi açın.
 • Cihazınızın Dosya yöneticisine gidin.
 • Dahili depolama > WhatsApp > Medya > Durumlar
 • Görüntülediğiniz tüm durumlar klasörde gösterilecektir, istediğiniz görüntü veya videoya dokunun.
 • Seçilen öğeye uzun basın ve istediğiniz yere Whatsapp durumunu indirin.

Bu adımlar bir cihazdan cihaza farklılık gösterebilir. Çoğu durumda, Dosya yöneticisini açar açmaz WhatsApp medya klasörünü doğrudan indirilen durum videolarını bulacaksınız.

iPhone whatsapp durum indirme için Whatsappp pocket uygulamasını indirerek kişilerinizin durumlarını kolayca indirebilirsiniz.

Whatsapp durum indir iphone

Ekran Kaydedici ile Whatsapp Durum İndir

Birçok insan, kişilerinin WhatsApp hikayeleri aracılığıyla paylaştığı en ilginç videoları veya fotoğrafları indirmenin veya kaydetmenin yollarını arıyor. Ekran kaydedici uygulamaların özellikleri sayesinde WhatsApp durumlarında paylaşılan videolar kolaylıkla kaydedilmektedir. Android ve iOS işletim sistemlerine sahip cihazlarda ekran kaydedici uygulaması bulunmaktadır. Eğer telefonunuzda ekran kaydedici yok ise Google Play Store veya AppStore arama yerine “Whatsapp Ekran Kaydedici” yazarak çıkan uygulamayı indirin. Whatsapp durum sözleri ingilizce paylaşım yapmak için örnek cümlelere buradan bakabilirsiniz.

Whatsapp Durum İndirme Programı

Whatsapp durum indirme programı olan “Durum İndirici Kaydedici Whatsapp” ile kişilerin paylaşmış olduğu durumu anında cihazınıza indirebilir. Bir arkadaşınızın paylaşmış olduğu durumu beğenebilir ve indirip/kaydedip kullanmak isteyebilirsiniz. Durum indirici kaydedici Whatsapp programını cihazınıza yükleyerek hızlı, kolay ve güvenli bir şekilde kişilerinizin durumunu anında indirebilirsiniz.

WhatsApp için Durum İndirici Kaydedici Uygulamasının Özellikleri:

 • Kişilerin durumları görüntüleyebilirsiniz.
 • İstediğin durum video veya fotoğrafını cihazınıza indirebilirsiniz.
 • İstediğin durumu ister indirtikten/kaydettikten sonra ister indirmeden/kaydetmeden paylaşabilirsiniz.
 • Uygulama içi fotoğraf görüntüleyici ve video player ile fotoğraf ve video durumları düzenleyebilirsiniz.

Whatsapp durum indirme programı olan “WhatsApp için Durum İndirici Kaydedici” ile sevdiğiniz paylaşımları anında cihazınıza indirin.

Whatsapp durum indirme apk olan “Durum İndirici Kaydedici Whatsapp” ile kişilerin paylaşmış olduğu durumu anında cihazınıza indirebilir.

Whatsapp durum indirme nasıl yapılır?

Whatsapp’ta son 24 saat içinde izlediğiniz durumlar cihazınızın .Statuses klasörüne kaydedilmektedir. Dosya yöneticisinden Whatsapp > Media > .Statuses klasörlerine girerek izlediğiniz durum videosunu .mp4 formatında görebilir, indirebilirsiniz.

.Statuses klasörü gözükmüyor?

Whatsapp durumların kaydedildiği .Statuses klasörünü göremiyor iseniz; Dosya yöneticisini açın, sağ üste yer alan üç noktaya tıklayın. Ayarlar seçeneğini seçin ve “Gizli sistem dosyalarını göster” yada “Gizli medya dosyalarını göster” seçeneğini aktif edin.

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 2 Ortalama: 3.5]

TeknoBilir

Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu