Whatsapp’ta Durumuma Bakanlar Görünmüyor

Whatsappta durumuma bakanlar görünmüyor sorunu genelde bir durum paylaşımından sonra durumu görüntüleyen kişi sayısını göstermesinden kaynaklanır. WhatsApp durumu, Instagram ve Tiktok benzeri resim ve video kesitlerini kişi listeniz ile paylaşmanıza olanak tanır. WhatsApp durumunuzu veya hikayenizi kimin görüntülediğini görmek için durum sekmesinde yer alan göz işaretine tıklamanız yeterlidir.

Whatsapp’ta durumuma bakanlar görünmüyor ise uygulamanın gizlilik ayarlarında yer alan “Okundu bilgisi” kapatılmış olabilir. Okundu bilgisi kapalı olan Whatsapp kullanıcıları, paylaşılan durumunu kimlerin görüntülediğini görememektedir. Bu yazımızda Whatsappta durumuma bakanlar görünmüyor sorunu yaşayan kullanıcılarımız için gerekli ayarlardan bahsedeceğiz.

Whatsappta Durumuma Bakanları Nasıl Görebilirim ?

Whatsapp’ta durumuma bakanları görme özelliği, uygulamanın “Okundu Bilgisi” aktif ise kullanılabilmektedir. Okundu bilgisi aktif olan Whatsapp kullanıcıları paylaştıkları durumu kimlerin görüntülediğini görebilmektedir. Okundu bilgisi devre dışı kullananlar, durumuma bakanları göremiyorum sorunu ile karşılaşmaktadır.

Whatsapp’ta durumuma bakanlar görünmüyor çözümü;

  • Whatsap uygulamasını açın.
  • Sağ üst köşeyde yer alan dikey çizgiye dokunun.
  • Ayarlar seçeneğini seçin.
  • Hesap > Gizlilik adımlarını takip ederek “Okundu Bilgisi” yanında yer alan mavi anahtarı aktif edin.

Whatsapp uygulamasında okundu bilgisi kapalı ise Whatsapp’ta durumuma bakanları görünmüyor sorunu ile karşılaşılmaktadır. Çözümü için Whatsapp uygulamasını açın, Ayarlar > Hesap > Gizlilik adımında yer alan “Okundu Bilgisi” seçeneğini aktif edin.

Whatsapp’ta Durumuma Bakanları Göremiyorum

Uygulama ayarlarında yer alan “Okundu Bilgisi” devre dışı bıraktıysanız, durum güncellemelerinize kimlerin baktığını göremezsiniz. Okundu bilgisinin kapalı olması durumuma bakanları göremiyorum soruna neden olacağından gizlilik ayarlarından aktif edilmelidir.

Whatsapp’ta durumunuza kimlerin baktığını kontrol etmeniz için hikayenizi yukarı kaydırarak profilinizi görüntüleyen arkadaşlarınızın adının yer aldığı listeyi görebilirsiniz. Kişilerim veya herkes seçili ayarına göre paylaşım yaptığınız durumunuzun kimlerin görüp, göremeyeceğine karar verebilirsiniz.

Whatsapp Hikayemi Kimin Görüntülediğini Neden Göremiyorum?

Okundu bilgisini kapatmış olmalısın, okundu bilgini kapalı tutarsan Whatsapp hikayeni kaç kişinin ve kimlerin gördüğünü göremezsin.

Whatsapp’ta durumuma bakanları neden göremiyorum?

Okundu bilgisi seçeneğini ‘kapalı’ modda tuttuğunuz için durumunuza bakanları göremezsiniz. Ayarlar > hesaplar > gizlilik bölümüne gidin ve okundu bilgisi seçeneğini ‘açık’ konuma getirin. Bundan sonra, durumunuzu veya hikayenizi kimin görüntülediğini görebileceksiniz.

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

TeknoBilir

Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu