Whatsapp Duruma Konum Ekleme

Whatsapp duruma konum ekleme ile gerçek zamanlı Google Haritalar’ı kullanarak konumuzu durumda paylaşmanız mümkündür. WhatsApp, durum özelliğini Şubat 2017’de duyurdu. O zamandan beri hepimiz, resim ve videolarımızı 24 saat süre ile Whatsapp durumunda paylaşmak için kullanıyoruz.  Yapılan son güncelleme ile birlikte Android ve iOS cihazlarda Whatsapp durum da konum ekleme ve bunu paylaşma mümkün hale getirilmiştir.

Whatsapp duruma konum ekleme işlemi ile birlikte paylaştığınız video veya fotoğrafların konumu ve yerinin neresi olduğunu ekleyebilirsiniz. WhatsApp kısa süre önce kullanıcıların konumlarını WhatsApp statüsünde paylaşabilecekleri bir özelliği kullanıma sundu. Instagram çıkartma simgesi gibi, WhatsApp da konum için bir çıkartma simgesi tanıttı. Whatsapp konum ekleme ile mevcut konumunuzu veya seçtiğiniz herhangi bir konumu haritalar aracılığıyla paylaşmanıza olanak tanır.

Whatsapp Durumda Konum Nasıl Eklenir?

Whatsapp durumda konum ekleme için uygulamayı açın ve durum sekmesine dokunun. “+” (artı) veya kamera simgesine dokunarak paylaşılacak fotoğraf veya videoyu çekin. Üst kısımda yer alan “Emoji” simgesine basarak “Konum” çıkartmasını seçin. Dilediğiniz konumu harita üzerinden seçerek veya aratarak iPhone Whatsapp durumda konum paylaşımı yapabilirsiniz. Bir kişiye veya gruba Whatsapp konum atma işlemini bu yazımızı okuyabilirsiniz

Whatsappta durumda konum ekleme adımları;

 • WhatsApp’ı açın ve durum sekmesine gidin.
 • Kamera simgesine veya ‘+’ simgesine dokunun.
 • Bir fotoğraf/video kaydedin veya galeriden seçin.
 • Yukarıdaki seçeneklerden emoji simgesini seçin.
 • İçerik etiketleri bölümünden ‘konum etiketini’ seçin.
 • Konumu değiştirmek için ‘Bu Konumu Seç’ seçeneğine dokunun.

Whatsapp durumun da konum paylaşma ile durumunuzun belirli kişilerin veya herkesin görmesini sağlayabilirsiniz. Konumunuzu açık hale getirmek güvenlik riski oluşturacağından kişilerinizde güvenmediğiniz birisi var ise paylaşımınıza dikkat etmeniz gerekir.

Whatsapp Durumuna Konum Ekleme

Whatsapp duruma konum ekleme işlemini için uygulamayı açın ve durum sekmesine girin. Alt kısımda yer alan “+” veya kamera simgesine dokunarak konum eklenecek fotoğraf veya videoyu çekin veya galeride seçin. Ardından ekranın üst kısmında yer alan emoji sekmesinde “Konum” çıkartmasını seçerek harita üzerinden durumunuza konum ekleme yapabilirsiniz.

Whatsapp durumuna konum ekleme için;

 • WhatsApp’ı açın ve durum sekmesine tıklayın.
 • Alttan kamera simgesine veya Durumum’dan ‘+’ simgesine dokunun.
 • Bir resme/videoya tıklayın veya galeriden seçin.
 • Yukarıdaki seçeneklerden emoji simgesini seçin.
 • İçerik etiketleri bölümünden ‘konum etiketini’ seçin.
 • Konumu değiştirmek için ‘Geçerli konumunuzu seçin’ seçeneğine dokunun veya diğer seçenekleri arayın.
 • Durumu kişilerinizle paylaşın.

Konum çıkartmayı kaldırmak istiyorsanız, üzerine dokunun ve basılı tutun, ardından ekranın sol üst köşesinde görünen çöp kutusuna sürükleyip bırakın. Memnun kaldığınızda, medya dosyanızı paylaşmak için mavi gönder düğmesine dokunun.

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

TeknoBilir

Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu