Whatsapp Girmediğim Halde Çevrimiçi Gözüküyorum

Whatsapp uygulamasına girmediğiniz halde çevrimiçi gözüküyor iseniz tüm açık oturumları kapatmamış olabilirsiniz. WhatsApp uygulaması, dünya genelinde en yaygın kullanılan mesajlaşma uygulamalardan birisidir. Arkadaşlarınızla sohbet etmek, bir iş arkadaşınıza bazı acil belgeleri göndermek veya en yakın arkadaşlarınızı veya aile üyelerinizi görüntülü aramak olsun, WhatsApp Messenger hayatımızda özel bir yer edinmiştir.

Whatsapp çıktığım halde çevrimiçi görünüyorum sorunun nedeni cihazınız kilitli olmasına uygulamanın arka planda çalışmaya devam etmesidir. Diğer bir neden ise çoklu oturum açma özelliği nedeniyle Whatsapp Web uygulamasında oturumunuzun açık kalması olabilir. Bu yazımızda Whatsapp girmediğim halde çevrimiçi gözüküyorum sorunun olası nedenleri ve nasıl çözüleceğini öğreneceksiniz.

Whatsapp Girmediğim Halde Çevrimiçi Görünüyorum Neden?

Whatsapp uygulaması yalnızca cihazınızda açıkken ve gizlilik ayarlarından çevrimiçi durumunuzu kapatmadı iseniz sizi sürekli çevrimiçi olarak gösterir. Whatsapp’ta iki farklı şekilde giriş yaparak çevrimiçi olabilirsiniz; mobil cihazınızdan uygulamayı kullanarak veya Whatsapp web’e cihazınızı bağlayarak.

Whatsapp girmedğim halde çevrimiçi gözükmenizin iki nedeni vardır;

 • Uygulama telefonunuzda açık ve arkaplanda çalışmaya devam ediyor olabilir.
 • Masaüstü tarayıcınızın sekmesinde Whatsapp web uygulamasından çıkış yapmamış olabilirsiniz.

Her iki durumda da Whatsapp > Ayarlar > Whatsapp web > tüm cihazlardan çıkış yaparak tüm oturumlardan çıkış yapabilirsiniz. Yapılan testlerden uygulamayı tamamen kapattıktan sonraki 15 saniyelik süre içerisinde uygulamada çevrimiçi gözükmeye devam edersiniz.

Whatsapp Girmediğim Halde Çevrimiçi Görünmeyi Kapatma

Whatsapp uygulamasına girmediğiniz halde çevrimiçi gözüküyor iseniz kapatmak için tüm açık ve bağlı cihazlardan oturumunuzu kapatmanız gerekmektedir. Whatsapp uygulaması internet verisi açık olduğu sürece arka planda çalışmaya devam bu da sürekli çevrimiçi görünmenize neden olur. Tamamen kapatmaz iseniz telefonunuzun arka planında çalışmaya devam eder. Bu da uygulamayı kullanmıyor olsanız dahi sizi çevrimiçi olarak gösterecektir.

Whatsapp girmediğim halde çevrimiçi görünmeyi kapatmak için;

 • Whatsapp uygulamasını açın.
 • Sağ üst menüden üç noktaya tıklayın ve “Bağlı Cihazlar”a girin.
 • Whatsapp’ı başka cihazlarda da kullan özelliğinde aktif olduğunuz tüm cihazları görebilirsiniz.
 • Çıkış yapmak istediğiniz cihazın üzerine dokunup “Çıkış” yapın.

Bağlı cihazlar penceresinde oturum açtığınız ve açık kalan tüm Whatsapp web tarayıcılarını görebilirsiniz. Üzerine dokunarak çıkış yapmanız durumunda çevrimiçi durumunuz çevrimdışıya dönecektir.

Whatsapp girmediğim halde çevrimiçi gözüküyorum?

Whatsapp uygulamasını mobil ve bilgisayar web tarayıcısından kullanabilirsiniz. Mobil telefonunuzda arkaplanda uygulama açık kalmış olabilir. Web tarayıcısından ise çıkış yapmayı unutmuş olabilirsiniz.

WhatsApp çıktığım halde çevrimiçi görünüyorum?

Nedeni uygulamanın arkaplanda çalışmaya devam etmesi ve bağlı cihazlar olan Whatsapp web uygulamasından çıkış yapmamanızdır.

Whatsapp çevrimiçi olmadığım halde çevrimiçi görünüyorum?

Whatsapp uygulamasında çevrimiçi olmadığım halde eğer çevrimiçi görünüyorum sorunu yaşıyor iseniz tüm oturumlardan çıkış yapmanız gerekmektedir.

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 2 Ortalama: 5]

TeknoBilir

Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

3 Yorum

 1. Bu, yalnızca uygulamanın içindeyken ve telefonunuzu kilitlemeden ve etkin bir ağa kilitlemeden önce uygulamayı kapatmayı unuttuğunuzda olur.

  Uygulama arka planda aktif olarak çalışır ve görünüşte ‘Çevrimiçi’ görünür!

 2. Çünkü telefon verileriniz veya WiFi açık. WhatsApp’ta oturum kapatma düğmesi yok. Telefonunuza entegre olur ve erişebildiği her türlü İnternet bağlantısını kullanır.

  Ayrıca Gizlilik ayarını da kontrol edin.

 3. Telefonda olmadığım halde ya da uygulamayı açmadığım halde sürekli çevrim içi görünüyormuşum. Bu yüzden kız arkadaşımla ayrılma noktasına kadar geldik, zibilyon kere silip yükledim ama olmuyor cidden şuna bir çözüm bulun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu