Whatsapp Tek Tik Yapma

WhatsApp, mesajınızın karşı tarafa iletilip iletilmediğini ve okuyup okumadığını size göstermek için gri renkte tek tik sistemini kullanır. Bu özellik karşı taraf ile olan iletişiminizi kolaylaştırmak ve olası yanlış anlamaları önlemek amacıyla tanıtıldı. Bazı durumlarda iş yerinden veya sevgilinizden gelen mesajı okumak isteyip, karşı tarafın mesajını okuduğunu anlamamasını isteyebiliriz. Bu yazımızda karşı tarafın gönderdiği mesajı internet açıkken Whatsapp’ta tek tik nasıl yapılır hakkında bilgi vereceğiz.

Whatsapp Tek Tik Hilesi

Whatsapp tek tik hilesi ile internetin kısa bir süreliğine kapatılarak gelen mesajın iletilmemesi ve gri renkte tek tik kalması sağlanır. Whatsapp Plus uygulaması bu ve buna benzer birçok özellik sunmaktadır ancak resmi bir desteği bulunmadığı için kullanılması önerilmez. Bu nedenle en güvenli yol üçüncü parti uygulamalar yüklemeden, internet açıkken veya kapatarak Whatsapp tek tik hilesini yapabilmektir.

Whatsapp’ta Tek Tik Nasıl Yapılır?

Whatsapp tek tik yapma işlemi gelen mesajı okumak isteyip, karşı tarafın mesajı okuduğunuzu anlamaması için yapılan bir yöntemdir. Whatsapp tek tik hilesi ile kısa süreli internet bağlantısını kapatarak mesajı okuyabilir ve okundu bildirimin gitmesini önleyebiliriz.

Whatsapp Tek Tik yapma Android

  1. Android telefonunuzdan Ayarlar > Bağlantılar kısmına girin.
  2. Wi-Fi özelliğinin yanındaki anahtarı kapatarak gri yapın.
  3. Alt kısımda yer alan “Veri Kullanımı”na dokunun.
  4. “Mobil Veri” anahtarı aktif ise dokunarak kapatın.
  5. Ardından Whatsapp uygulamasını açarak genel mesajı tek tik okuyabilirsiniz.

Whatsapp Tek Tik Yapma iPhone

  • iPhone telefonunuzun Ayarlar > Bağlantılar kısmına girin.
  • Wi-Fi özelliğinin yanındaki anahtarı kapatarak gri yapın.
  • Alt kısımda yer alan “Veri Kullanımı”na dokunun.
  • “Mobil Veri” simgesine dokunarak kapatın.
  • Ardından Whatsapp uygulamasını açarak genel mesajı tek tik okuyabilirsiniz.

Whatsapp İnternet Açıkken Tek Tik Nasıl Yapılır?

Whatsapp internet açıkken tek tik yapma ile siz online bir durumda iken karşı tarafın size gönderdiği mesajları okundu bilgisi iletilmeden görebilirsiniz. Uygulama bu durum için geçici çözümler üretmiş olsa da resmi olmayan Whatsapp Plus uygulaması size bu özelliği sunmaktadır. Whatsapp internet açıkken tek tik yapma işlemini Whatsapp Plus uygulamasının sunmuş olduğu özelliklerden yararlanarak yapabilirsiniz. Ancak bahsettiğimiz gibi bu tür üçünü parti uygulamaların kullanmak yerine aşağıda bahsettiğimiz yöntemi kullanabilirsiniz.

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 23 Ortalama: 4]

TeknoBilir

Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu