Geriye Dönük Whatsapp Konuşma Kayıtları

Geriye dönük Whatsapp konuşma kayıtları, Google yedeklemesini, Android yerel yedeklemesi veya iCloud yedeklemesi ile uzun süreler saklanmaktadır.  WhatsApp uygulamasındaki sohbetlerinizi, medya dosyalarınızı ve diğer verilerinizi korumak ve geriye dönük konuşma kayıtları için oluşturulan bir kopyadır. Bu konuşma kayıtları, cihazınızı değiştirdiğinizde veya verilerinizin kaybolma riski olduğunda önemli bir rol oynar. Genellikle Google Drive (Android) veya iCloud (iPhone) gibi bulut depolama hizmetlerinde Whatsapp konuşmalarınız yedeklenerek kaydedilir.

Geriye dönük Whatsapp konuşma kayıtları yedeklemeden geri getirmenin imkansız olduğu yönündeki yaygın görüşün aksine, mümkündür. Son zamanlarda, teknolojik bilginler, bir yıl sürse bile verileri geri getirmenin yollarını buldular. Geriye dönük Whatsapp konuşma kayıtları uzun yıllar saklanabilir ve geri yüklemek için yapmanız gereken işlemler oldukça basittir.

Whatsapp Kayıtları Kaç Yıl Saklanır?

Whatsapp kayıtları cihazınızın bulut yedeklemesi veya depolama alanında uzun yıllar saklanırken, Whatsapp sunucularında 90 güne kadar saklanıyor. Sohbet geçmişinizin WhatsApp sunucularından silinmesini önlemek ve sohbet geçmişinizin güvenli ve erişilebilir olmasını sağlamak için düzenli olarak yedeklemeniz çok önemlidir. 120 gün boyunca WhatsApp’ı kullanmamanız durumunda hesabınız pasif olarak işaretlenir ve kayıt geçmişiniz WhatsApp sunucularından silinebilir.

WhatsApp kayıtları, kullanıcıların cihazlarında veya bulut depolama hizmetlerinde uzun yıllar ve süresiz saklanır. Ancak, WhatsApp’un gizlilik politikaları gereği, mesajlarınız end-to-end şifreleme ile korunur ve WhatsApp sunucularunda şifrelenmiş olarak saklanır. Whatsapp yedeği alınmayan kayıtları en fazla 90 gün kadar saklamaktadır.

Whatsapp Mesajları Kaç Yıl Saklanıyor

WhatsApp mesajları cihazların depolama birimleri ve depoalama hizmetlerinde (Google Drive veya iCloud gibi) uzun yıllar saklanıyor.  Kullanıcılar Whatsapp mesajlarını bulut depolama hizmetlerine (Google Drive veya iCloud gibi) yedekleme yaparak süresiz olarak mesajları saklayabilmektedir. Ayrıca Whatsapp mesajları yedekleme alınmadan sohbet penceresinde 90 güne kadar saklanabilmektedir.

WhatsApp, kullanıcıların mesajlarına uzun bir süre boyunca erişim sağlama amacıyla tasarlanmıştır. Ancak kesin olarak kaç yıl boyunca mesajların saklandığına dair resmi bir beyanat veya sınırlama bulunmamaktadır. WhatsApp mesajları, genellikle kullanıcıların cihazlarında veya bulut depolama hizmetlerinde saklanır. 1 sene önceki Whatsapp mesajlarını geri getirme

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 1 Ortalama: 5]

TeknoBilir

Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu