1 Sene Önceki Whatsapp Mesajları Geri Getirme

1 sene önceki WhatsApp mesajları geri getirme işleminde sildiğiniz veya bir şekilde kaybettiğiniz mesajları yedeklemeniz açık ise geri getirebilirsiniz. Çoğumuz, Whatsapp’ta giderek daha fazla sohbet geçmişi biriktirerek arkadaşlarımız ve ailelerimizle sohbet etmeyi severiz. WhatsApp verilerini yedeklemeden uygulamayı sildiğinizde, sohbetler, fotoğraflar, videolar ve daha fazlasını içeren WhatsApp mesajlarınızı muhtemelen kaybedersiniz.

1 sene önceki WhatsApp mesajları geri getirmek için sohbetinizin belirli aralıklarla yedeklemesinin yapılması olması gerekmektedir. Whatsapp yedekleme ayarından seçtiğiniz zaman dilimine göre tüm sohbet mesajlarınız günlük, haftalık veya aylık olarak otomatik olarak yedeklenir. Yedekleme dosyası ile uygulamayı silmeniz, telefonu kaybetmeniz veya arızalanması durumunda bile 1 sene önceki Whatsapp mesajları geri getirme yapabilirsiniz.

1 Sene Önceki Whatsapp Mesajları Nasıl Geri Getirilir?

Whatsapp, varsayılan ayar olarak günlük, haftalık veya aylık olarak tüm sohbet geçmişinizi otomatik olarak yedekleyip Google Drive’ınıza kaydetmektedir. Bu nedenle, 1 sene önceki Whatsapp mesajları ile tüm sohbet içeriklerini Google Drive’ınızda bulabilirsiniz.

1 sene önceki whatsapp mesajlarını geri getirme yöntemi;

 • Google hesabınız üzerinden Google Drive’ınıza giriş yapın.
 • Ardından yedekleme sekmesini bulun.
 • Açılan ekranda 1 sene önceki Whatsapp mesajlarınızın yedeğini görebilirsiniz.
 • Ardından klasörde telefon numaranız ve en son değiştirildikleri tarihle birlikte yedeği seçin.
 • Whatsapp uygulamasını açın ve Yedekten geri yükle ile sohbet geçmişlerini yedeni yükleyin.

1 Sene önceki Whatsapp Mesajları Geri Getirme Android

Android telefonda herhangi bir yedekleme kullanmamış olsanız bile, en son WhatsApp güncellemesi her gün saat 2’de yapılan otomatik bir yerel yedekleme içerir. Otomatik yedekleme sayesinde 1 yıl önceki Whatsapp mesajları kolay bir şekilde geri getirme yapabilirsiniz. Görüşmeler, Android cihazın yerel deposuna kaydedilmektedir. Çoğu Android harici bir SD kartla donatıldığından, sohbet geçmişleri şurada bulunabilir: sdcard/WhatsApp/Databases, aksi takdirde cihazın ‘dahili’ veya ‘ana’ deposunda yer almaktadır.

WhatsApp konuşmaları sunucularına kaydetmez, ancak her Android cihazının sohbet geçmişlerinin bir kopyasını yerel olarak cihazınıza otomatik kaydedilmektedir. Cihazınızda Whatsapp yedeğinizi geri yükleyerek 1 sene önceki Whatsapp mesajları geri getirme ve konuşmalarınızı kurtarma yapabilirsiniz.

1 yıl önceki Whatsapp mesajları geri getirme adımları:

 • SD kartı Android cihazdan çıkarın ve bir SD kart okuyucusuna takın. SD karta erişmek için bir dosya yöneticisi uygulamasını da kullanabilirsiniz.
 • Verilen dosya yoluna gidin: sdcard/WhatsApp/Databases
 • Geri yüklemeniz gereken yedekleme dosyasının adını msgstore-YYYY-AA-GG.1.db.crypt12’den msgstore.db.crypt12 olarak değiştirin. Şifre uzantısının numarasını değiştirmeye gerek yok.
 • WhatsApp’ı telefondan kaldırın
 • WhatsApp’ı yeniden yükleyin (aynı cep telefonu numarasını kullandığınızdan emin olun)
 • Bulunan yedeği geri yüklemeniz istendiğinde Geri Yükle’ye dokunun.

Yedekleme dosyası SD kartta bulunamazsa, ‘dahili depolama’ veya ‘ana depolama’ klasörüne gidin. Yedekleme dosyaları 1 sene veya 3 sene önceki tüm Whatsapp mesajlarını geri getirmeniz için otomatik olarak oluşturulmaktadır. 3 sene önceki whatsapp mesajları geri getirme için cihazınızda yedeklenen mesajları geri yükleme yaparak getirebilirsiniz.

3 sene önceki Whatsapp mesajları geri getirme;

 • WhatsApp uygulamasını açın ve Ayarlar menüsüne gidin.
 • Ayarlar menüsünde, Yedekleme ve geri yükleme seçeneğine tıklayın.
 • Bu sekmede, cihazınızda mevcut olan yedekleri görebilirsiniz. Eğer yedek almamışsanız, bu sekmede “Yedekle” seçeneğine tıklayarak yedek alabilirsiniz.
 • Eğer yedek almışsanız, bu sekmede “Geri yükle” seçeneğine tıklayın. Bu işlem ile 3 sene önceki yedeklenen mesajları cihazınıza geri yükleyebilirsiniz.

1 Sene Önceki Whatsapp Mesajları Geri Getirme iPhone

1 sene önceki Whatsapp mesajları geri getirme iPhone kullanıcıları için iCloud’da otomatik yedeklemesi alınan geçmiş yedeği geri yüklemesi gerekmektedir. Whatsapp tüm sohbet geçmişi ve mesajları her gece saat 2’de otomatik olarak iCloud’a yedeklenmektedir. Whatsapp 1 yıl önceki mesajları geri getirme işlemi için aşağıdaki adımları takip edin.

1 Sene önceki Whatsapp mesajlarını geri getirme iPhone

 • Whatsapp Ayarları > Sohbetler > Sohbet Yedeği’ne gidin.
 • Son yedekleme dosyanızın tarihini kontrol edin ve Whatsapp’ı silin.
 • Ardından iCloud hesabınıza giriş yapın.
 • Whatsapp uygulamasını App Store’dan tekrar yükleyin.
 • Numaranızı doğrulayın ve 1 sene önceki Whatsapp mesajlarını geri getirme için yedekten geri yükle talimatlarını izleyin.

1 sene önceki Whatsapp mesajları eğer yedeklemeniz yük ise geri getirme yapmanız mümkün değildir. Silinen WhatsApp mesajlarını herhangi bir yedeğiniz olmadan kurtaramazsınız. iPhone veya Google Drive’ınız varsa iTunes veya iCloud yedeklemesi veya bir Android cihazınız varsa yerel yedekleme ile mesajları geri getirebilirsiniz.

1 sene önceki Whatsapp mesajları geri gelir mi?

Whatsapp uygulaması her gece saat 2’de otomatik yedekleme ile Google Drive veya iCloud hesabınızda 1 sene önceki mesajlarınıza kadar yedekleme yapabilmektedir. Yedekten geri yükleme ile tüm sohbet geçmişinizi geri getirebilirsiniz.

1 sene önceki Whatsapp konuşmaları geriye dönük nasıl geri getirilir?

Whatsapp uygulamasını silin ve geri yükleyin. Telefon doğrulamanız sonrasında yedekten otomatik yükle seçeneği ile Google Drive veya iCloud’a kaydedilmiş sohbet yedeğinizi Android veya iPhone cihazınıza geri yükleyebilirsiniz.

Bu makaleyi puanlayın!
[Toplam: 4 Ortalama: 4]

TeknoBilir

Selam, ben SEO Uzmanı TeknoBilir. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu