Whatsapp Mesaj Gizleme

WhatsApp mesaj gizleme, kullanıcıların WhatsApp sohbetlerini diğer kullanıcılar tarafından görülmesini engellemek için kullanılan bir özelliktir. Bu özellik, kullanıcıların belirli mesajlarını gizlemek için ekranının karartılması, ekran kilitli konumdayken gösterilmemesi veya gizlenmesini sağlar. Wp mesaj gizleme kullanıcıların özel ve kimsenin görmesini istemediği mesajlarını diğer kullanıcılar tarafından görülmesini engellemek için kullanılabilir.

Whatsapp mesaj gizleme belirli bir sohbetten gelen mesaj ve diğer bildirimleri geçici olarak arşivlenmesini ve gizlenmesini sağlamaktadır. Whatsapp gizlenen mesajlar özelliğini kullandığınızda sohbetteki kişi yeni bir mesaj gönderene kadar sohbet geçici olarak arşivlenecektir. Bu yazımızda telefonunuzun ekranına bildirim gelmeden Whatsapp mesaj gizleme nasıl yapılır hakkında bilgi vereceğiz.

Whatsapp Mesajları Nasıl Gizlenir?

Whatsapp mesajları gizlemek için sohbeti arşivleyebilir veya 3. parti mesaj gizleme uygulaması kullanabilirsiniz. Arşiv, bir kullanıcının WhatsApp mesajlarını saklamak için uygulamada kullanabildiğiniz bir özelliktir. Kullanıcılar, arşivi kullanarak mesajlarını bir süre görünmez yapar ve arşivden kaldırıldıklarında tekrar görünür hale getirir.

Whatsapp’ta mesaj gizleme işlemi için kullanılan diğer bir yöntem ise Android ve iOS işletim sistemlerinde mesaj gizleme programı kullanmaktadır. Bu programı cihazınızın Store mağazasından ücretsiz indirebilir ve seçtiğiniz sohbetin bildirimlerini ve mesaj içeriklerini gizleyebilirsiniz.

Arşiv İle Whatsapp Mesaj Gizleme

Whatsapp mesaj gizleme, kullanıcıların mesajlarını diğer kullanıcılardan gizlemelerini sağlamak için arşiv özelliği kullanılmaktadır. Bu özellik, kullanıcıların mesajlarını arşivlerine kaydetmelerini ve arşivlerinden saklamalarını sağlar. Bu sayede, kullanıcılar mesajlarını arşivlerinden saklayabilir ve diğer kullanıcılar tarafından görülmesini engelleyebilir.

iPhone Whatsapp mesaj gizleme adımları

 • WhatsApp’ı açın ve gizlemek istediğiniz sohbeti seçin.
 • Sohbeti sağ kaydırın ve üst kısımdan ‘Arşivle’ düğmesini dokunun.
 • Whatsapp mesajları gizleme işlemi için yapılan arşivlenmiş sohbete gelen tüm bildirimler gizlenecek ve arşivden çıkarılana kadar mesajlar görülmeyecektir.

Android Whatsapp mesaj gizleme adımları

 • WhatsApp’a giriş yapın ve ayarlar sekmesine tıklayın.
 • Hesap sekmesine tıklayın ve gizlilik adımını izleyin.
 • Mesajları Gizle seçeneğini etkinleştirin.
 • İstediğiniz kişileri seçin veya tümünü seçin.
 • Kaydet düğmesine tıklayarak Whatsapp’ta mesaj gizleme yapabilirsiniz.

Whatsapp gizlenen mesajlar arşivleme sonrasında geri getirildiğinde sohbette arşivdeyken yazılı olan mesajları görebilirsiniz. Arşiv işlemi ile gizlenen mesajlar sohbette yazılmaya devam eder ancak size bildirim gelmez. Arşivden geri çıkardığınız gizli mesajları daha sonra görebilir ve tekrar arşivleyebilirsiniz.

Whatsapp bildirim gizleme işlemi için bu yazımıza göz atabilirsiniz.

Parmak İzi Kilidi İle Whatsapp Mesajları Gizleme

Whatsapp parmak izi kilidi, uygulamanın kilitlenmesini veya kullanıcının erişimini kontrol etmek için kullanılan bir biometrik güvenlik sistemidir. Bu sistem, kullanıcının parmak izini tarayarak uygulamanın kilitlenmesini veya kullanıcının erişimini kontrol etmek için kullanılır.

Whatsapp parmak izi kilidi ile mesaj gizleme işlemi için Ayarlar > Gizlilik > Parmak izi kilidi adımını izleyerek anahtarı aktif hale getirin. Parmak izi tarayıcısı, kullanıcının parmak izini tarayarak, kullanıcının parmak izi haricinde Whatsapp uygulamanı açmaz ve mesajlar göstermez. Kullanıcının parmak izi tarayıcısı tarafından şifrelenmiş mesajın görüntülenmesi için, kullanıcının parmak izi tarayıcısına tekrar parmak izi vermesi gerekir. Bu şekilde, mesaj gizlenmiş olur.

Parmak izi kilidi ile Whatsapp mesajlarını gizleme adımları;

 • Telefonunuzdan Whatsapp uygulamasını açın.
 • Sağ üst köşenede bulunan üç noktaya dokunarak Ayarlar menüsünü seçin.
 • Açılan menüden Hesap > Gizlilik adımlarını takip edin.
 • En altta yer alan “Parmak izi kilidi” seçeneğine dokunup aktif ederek Whatsapp mesajlarını gizleyebilirsiniz.

Parmak izi kilidini aktif etmek için, WhatsApp uygulamasını açın ve Ayarlar sekmesine gidin. Ardından Güvenlik sekmesine gidin ve Parmak İzi Kilidini açmak için Parmak İzi Kilidini Etkinleştir seçeneğini seçin. Ardından, cihazınızdaki parmak izi okuyucusuna dokunarak parmak izinizi kaydedin. Parmak izi kilidi aktif olduktan sonra, her WhatsApp uygulamasını açmak için parmak izinizi kullanmanız gerekecektir

Whatsapp Mesaj Gizleme Programı

WhatsApp mesaj gizleme programı, kullanıcıların WhatsApp mesajlarını gizlemelerine olanak sağlayan bir yazılımdır. Program, kullanıcıların mesajlarının görünürlüğünü kontrol etmelerine ve kimse tarafından görülmesini engellemelerine olanak sağlar. Seçilen sohbetten gelen mesajların gizliliğini korumalarını ve kimse tarafından görülmesini engellemelerini sağlamaktadır.

Whatsapp mesaj gizleme programı kullanımı;

 • Cihazınıza uygun bir WhatsApp mesaj gizleme programı indirmek için Playstore veya Appstore mağazasına gidin.
 • Programı cihazınıza indirdikten sonra, kurulumu başlatın ve kurulumu tamamlayın.
 • Programı açtıktan sonra, WhatsApp mesajlarınızı gizlemek için gerekli ayarları yapın.
 • WhatsApp mesajlarınızı gizlemek için, programın arayüzünde belirtilen klasörleri seçin.
 • Son olarak, seçilen sohbet mesajlarını gizlemek için gerekli ayarları kaydedin ve programı kullanmaya başlayın.

WhatsApp mesaj gizleme programını kurmak için, öncelikle cihazınıza uygun bir uygulama indirmeniz gerekecektir. Android cihazlar için, Google Play Store’dan “WhatsApp Gizleme” uygulamasını arayabilirsiniz. iOS cihazlar için, App Store’dan “WhatsApp Gizleme” uygulamasını arayabilirsiniz. Uygulamayı indirdikten sonra, kurulum sihirbazını izleyerek uygulamayı kurabilirsiniz.

WhatsApp mesaj gizleme programı, seçilen sohbetteki kullanıcıların kimliklerini ve mesajlarını biri veya birileri tarafından okunmasını gizlemek için kullanılır. Özel sohbetlerin yer aldığı mesajların gizliliğini korumak için kullanılan bir güvenlik önlemidir. Whatsapp mesajları gizleme programı 3. Parti ve resmi bir uygulama olmamasından dolayı tam olarak güvenli olup olmadığını bilinmemektedir.

Whatsapp mesaj gizleme nedir?

Whatsapp mesaj gizleme mesajları arşivleyerek yada program kullanarak bir sohbette yazılan mesaj içeriklerinin başkası tarafından okunmaması için gizlenmesidir.

Whatsapp mesaj gizleme nasıl yapılır?

Whatsapp mesaj gizleme işlemi için uygulamanın özelliği olan sohbet arşivlemeyi ya da 3. parti mesaj gizleme programı veya uygulaması kullanarak gizleyebilirsiniz.

[Toplam: 1 Ortalama: 5]

Mehmet BİLİR

Selam, ben SEO Uzmanı Mehmet BİLİR. Teknobilir.com kurucusuyum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu